Plzeň - Tuzemské dění je ve vysokých obrátkách a to nemluvíme jen o politické krizi poté, co vláda Bohuslava Sobotky podává demisi, nebo o středeční policejní razii, při které byl mimo jiné zadržen sám šéf českého fotbalu Miroslav Pelta či šéf České unie sportu Miroslav Jansta, vedle toho všeho totiž na čtvrtek svolala fotbalová Viktoria Plzeň imřádnou tiskovou konferenci a podle zákulisních informací by měl být na ni stvrzen staronový kouč Pavel Vrba.
Západočechy v současnosti vede tandem Zdeněk Bečka, Pavel Horváth, přičemž se má jednat o dočasném řešení poté, co byl během jara kvůli "neuspokojivým výkonům mužstva" odvolán Roman Pivarník z postu hlavního kouče Viktoriánů. Už delší sdobu se spekulovalo o tom, že plzeňské vedení má zájem o to, aby se do klubu opět vrátil Pavel Vrba, díky kterému Plzeň prožila nejlepší období v dosavadní historii, neboť právě pod jeho vedením hrál hned dvakrát prestižní Ligu mistrů.
Poté, co ale Vrba klub opustil za účelem koučovat reprezentaci, se Plzni nedaří na tyto úspěchy navázat a to se zde vystřídal nejeden kouč, mezi kterými byli například Karel Krejčí, Dušan Uhrin mladší nebo Miroslav Koubek.
Vrba by si podle všeho na západ Čech přivedl i svého věčného pobočníka Dušana Fitzla, se kterým působil už ve zmiňované reprezentaci, kterou opustil loni v červnu po nepovedeném evropském šampionátu ve Francii, a působil s ním následně i v ruské Machačkale, kde vydržel pouze půl roku. Od začátku letošního kalendářního roku je tak Vrba bez angažmá a poslední dobou byl vedle Plzně obletován i pražskou Spartou.
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalová 1. liga ČR , FC Viktoria Plzeň , Pavel Vrba (fotbalový trenér)
Aktuálně se děje
včera
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
včera
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
včera
Bývalý šéf České pošty Knap podlehl vážné nemoci
včera
Policie vyšetřuje pondělní tragickou zkoušku potrubí v Praze
včera
Houbaři už pamatují lepší časy. Zelená místa na mapě vesměs chybějí
včera
Padlo obvinění kvůli útoku v Tanvaldu. Útočníka poslal soud do vazby
včera
Podporovat Trumpa už se v Evropě nenosí. Pro politiky se stal přítěží
včera
Britové po 10 letech brexitu litují. Přijala by je EU zpátky?
včera
Trump označuje globální oteplování za podvod. Američané mu to ale vůbec nevěří
včera
36 hodin po ničivém zemětřesení v Kolumbii záchranáři stále nachází živé
včera
Vance potají jednal se Zelenským. Požaduje, aby se Ukrajina vyhnula útokům na klíčovou trasu pro vývoz ropy
včera
MAPA: Kde pozorovat zatmění Slunce? Najděte si místo přímo ve vašem okolí
včera
Zatmění Slunce nás v příštích letech čeká ještě několikrát. Z Česka jej opět uvidíme už za rok
včera
Zatmění Slunce vám může poškodit oči i zničit mobil. Jak jej sledovat a fotit bez speciálních brýlí?
včera
Počasí se zde zhoršuje dvakrát rychleji než kdekoliv jinde. Proč se Evropa otepluje nejrychleji na světě?
včera
Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla
včera
Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války
včera
Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle
včera
Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální
11. srpna 2026 21:58
Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí
Americký prezident Donald Trump přehodnotil svá původní prohlášení a ustoupil od plánu udělit Ukrajině licenci k domácí výrobě rakety systému Patriot. Bílý dům k tomuto kroku vedou především obavy z možného úniku vysoce citlivých vojenských technologií, které by v budoucnu mohly skončit v ruských rukách. Rozhodnutí tak opět prohlubuje nejistotu ohledně ukrajinské protivzdušné obrany před očekávanými zimními útoky ze strany Ruska.
Zdroj: Libor Novák