ePojisteni.cz liga, 30. kolo: Na Strahově se slaví! Slavia dokráčila k vytouženému ligovému titulu, Brno porazila 4:0

Praha - Až v posledním ligovém kole se rozhodlo o tom, kdo se stane nakonec mistrem české nejvyšší fotbalové soutěžee pro tento ročník 2016/17. Před tímto kolem mohli na ligový titul pomýšlet dvě mužstva a to Slavia Praha a Viktoria Plzeň, přičemž to byli právě Záápadočeši, kteří titul letos obhajovali. Ve svých rukou ale měla všechno pražská Slavia, které stačilo na strahovském stadionu, kam se musela odstěhovat kvůli tomu, že už delší dobu má její domácí stánek v Edenu zamluvená skupina Rammstein, která tam bude koncertovat, vyhrát nad Brnem a tím si tak titul zajistit. Plzeň tak musela doufat, že Jihomoravané Pražany nějak výrazněji potrápí, což se nakonec nestalo, neboť Slavia porazila Brno celkem jasně 4:0 a byli to tak tedy sešívaní Pražané, kteří se mohli naplno radovat.

Že skutečně Brno nikterak slávistické oslavy neohrozí, tak to už bylo jasné hned po půlhodině zápasu hraného mimořádně na Strahově, když jak Frydrychovi, tak i Teclovi se tehdy podařilo skórovat a překonal tedy debutujícího brněnského gólmana v první lize Veselého, který tak musel nahradit zraněného brankáře Melichárka. Další dvě branky pak sešívání přidali ve druhém dějství, kdy se jednak trefil opět Tecl a jednak Ngadeu. Díky jasné výhře 4:0 tak mohli na Strahově po osmi letech opět vypuknout slávistické mistrovské oslavy.

Je to až paradoxní, ale právě dvě přesné trefy explzeňského fotbalisty Stanislava Telcla, jenž tak v současnosti obléká dres pražské Slavie, potopily jakékoli naděje plzeňské Viktorie na zisk titulu, který letos obhajovala. A to i přesto, že v posledním kole na domácí půdě porazila Jihlavu 2:0, přičemž oba góly byly s přispěním hostujícího obránce Štěpánka, pro nějž to tak byl neskutečný zápas blbec.

S tuzemskými fotbalovými fanoušky se loučil nejen celý ročník 2016/17, ale i dva hráči, kteří dali českému fotbalu mnoho. Jednak se loučil Milan Baroš, jehož Liberec i díky němu doma dokázal porazit věčného rivala z Mladé Boleslavi 4:0, když on spolu s kolegy Potočným a Kerberem vstřelil v tomto zápase dvě branky. Tím dalším loučícím hráčem pak byl teplický Štěpán Vachoušek, pro kterého to ale bylo hořké loučení. Jarní kometa mezi prvolligovými kluby, jež dost překvapila svými výkony právě na jaře, se mohla probojovat i na 4. místo zaručující účast v příštím ročníku Evropské ligy a to zvlášť poté, když Mladá Boleslav, další, kdo bojoval o tuto vstupenku do této evropské soutěže, svůj zápas v posledním kole s Libercem nezvládala. Teplice ale nakonec doma Dukle podlehla gólem Preislera v samotném závěru 0:1.

Co se týče pražské Sparty, tak ta věděla před tímto závěrečným kolem, že tuto sezónu zakončí na třetím místě a nic na tom tak tedy nezmanil ani její poslední duel na hřišti Slovácka, se kterým pouze remizovala 1:1. Svými posleními zápasy v elitní tuzemské soutěži se právě s první ligou loučil jak Hradec Králové, tak i Příbram. Zatímco Východočešo doma dokázali porazit 1:0 Bohemians 1905, to Příbram doma hostila moravský klub, jenž si v příšětí sezóně jistojistě zahraje základní skupinu Evropské ligy, tedy Zlín. Ten také potvrdil, že v současnosti v obrovské euforii a i díky tomu tedy nad sestupujícími Středočechy vyhráli 2:0 poté, co se postupně trefili Bartolomeu a Vukadinovič.

Konečný výsledky zápasů 30. kola české nejvyšší fotbalové soutěže:

Slavia Praha - Brno 4:0Branky: 29. a 57. Tecl, 26. Frydrych, 67. Ngadeu

Plzeň - Jihlava 2:0Branky: 14. a 88. oba vlastní Štěpánek

Slovácko - Sparta Praha 1:1Branky: 73. Šumulikoski - 69. Juliš

Liberec - Mladá Boleslav 4:0Branky: 26. a 60. Baroš, 32. Kerbr z pen., 57. Potočný

Teplice - Dukla Praha 0:1Branka: 90.+4 Preisler

Karviná - Jablonec 0:2Branky: 6. a 55. DoležalHradec Králové - Bohemians 1905 1:0Branka: 84. Čech

Příbram - Zlín 0:2Branky: 14. Bartolomeu, 52. Vukadinovič

Související

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice

Podzimní část fotbalové Chance ligy sice skončila poslední víkend před Vánocemi, ale už během nich první kluby hlásí své první zimní posily. Jako první tak učinila Viktoria Plzeň, která oznámila příchod slovenského obránce Dávida Krčíka. Západočechy v tomto směru následovala Olomouc, která pro změnu do svých řad přivítala zahraniční posilu ze slovinského Celje, tedy z týmu jejího soupeře v Konferenční lize, křídelníka Danijela Šturma. Přímo na Štědrý den pak do Pardubic z Liberce přišel jejich bývalý hráč Michal Hlavatý.
Pavel Nedvěd

Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha

Dlouho diskutovaný a chystaný prodej fotbalového klubu Hradce Králové byl začátkem listopadu konečně schválen. Město se rozhodlo svůj 89procentní podíl prodat společnosti Fotbal HK 1905, jejímiž majiteli jsou současný generální manažer reprezentací Pavel Nedvěd a Ivo Ulich společně s Ondřejem Tomkem, Pavlem Rejchrtem a Radkem Šenkem. Celý proces prodeje by měl být dokončen do konce kalendářního roku.

Více souvisejících

Fotbalová 1. liga ČR sk slavia praha Fotbal

Aktuálně se děje

před 5 minutami

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie obvinila muže z vraždy družky v Karlových Varech

Policie vznesla obvinění v případu středeční vraždy ženy v Karlových Varech. Muž, který se již na základě rozhodnutí soudu nachází ve vazbě, měl napadnout družku a způsobit jí smrtelná zranění. Hrozí mu až osmnáct let za mřížemi. 

před 53 minutami

před 1 hodinou

Místopředseda vlády, ministr zahraničních věcí a ministr životního prostředí Petr Macinka (Motoristé sobě).

Macinka hodlá konzultovat situaci v Íránu s tamním velvyslancem

Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) se rozhodl povolat českého velvyslance v Íránu ke konzultacím na ministerstvu. Místopředseda vlády argumentuje íránskými nepřátelskými a nevyprovokovanými akcemi vůči zemím Perského zálivu a českým spojencům. 

před 2 hodinami

Írán, ilustrační foto

Írán mění strategii. Pozastavil útoky na sousedy a omluvil se

Írán se ústy prezidenta Masúda Pezeškjána omluvil sousedním zemím za útoky, kterými v uplynulých dnech reagoval na americké a íránské údery. Íránská armáda už by v nich neměla pokračovat, pokud se nestane terčem útoku z některé ze sousedních zemí. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Prezident Trump

Trump naznačil, co bude po Íránu. Slibuje pád dalšího režimu

Americký prezident Donald Trump naznačil, jakým směrem se bude jeho administrativa soustředit, jakmile se vypořádá s Íránem. Podle jeho slov je jen otázkou času, kdy dojde ke změně režimu na Kubě. Trump to řekl pouhý den poté, co ostrovní zemi postihl další celodenní blackout. 

před 7 hodinami

včera

včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta s Olomoucí narazí v Konferenční lize na nejtěžší možné soupeře

Po posledním pohárovém týdnu je jisté, že v evropských klubových fotbalových soutěží zbyli už jen dva čeští zástupci, oba v Konferenční lize. Sparta i Olomouc se dozvěděly své soupeře pro osmifinále této soutěže. Ze soupeřů, kterých se jim nabízelo, vzešli ti nejtěžší možní. V případě Sparty jde o nizozemský AZ Alkmaar i s českým legionářem Matějem Šínem v kádru. Olomouc, pro kterou to bude historicky první evropské osmifinále, vyzve německou Mohuč. Poslední los v Nyonu také rozhodl o dvojice pro osmifinále zbylých dvou evropských soutěží Ligy mistrů a Evropské ligy.

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál

Historií jsou odvety play-off měly Evropské i Konferenční ligy. V obou soutěžích měl český fotbal své zástupce, přičemž o osmifinále EL bojovala dosud neporažená Viktoria Plzeň, o osmifinále EKL zase pro změnu hrála Olomouc. Přestože větší pravděpodobnost postupu u většiny českých fanoušků mohla mít vzhledem k její dosavadní sérii neporazitelnosti Plzeň, naopak právě ona tuto svou šňůru přetrhla, když v odvetě s Panathinaikosem Atény prohrála na penalty. To olomouckému postupu do osmifinále se možná nevěřilo, přesto Hanáci svůj největší  klubový úspěch přetavili ve skutečnost, když i s notnou dávkou štěstí porazili švýcarské Lausanne na jeho umělém trávníku 2:1.

včera

včera

Julius Rosenberg (12. května 1918 New York – 19. června 1953) byl špion popravený spolu se svou manželkou Ethel Rosenbergovou (25. září 1915 New York – 19. června 1953) za špionáž pro Sovětský svaz a vyzrazení řady tajemství, včetně tajemství výroby atomové bomby.

Špehovali pro Sověty. V USA před 75 lety začal proces s Rosenbergovými

Před 75 lety, šestého březnového dne roku 1951, ve Spojených státech amerických odstartoval soudní proces se špiony, kteří získávali a dodávali informace pro vládu Sovětského svazu. Jednalo se o pár, o manžele Rosenbergovi. Kdo byli tito lidé a co obnášela jejich špionážní činnost?

včera

včera

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Trump vyhlásil nový přístup k Íránu: Jediná možnost ukončení války je bezpodmínečná kapitulace

Americký prezident Donald Trump vyhlásil novou, nekompromisní linii vůči Teheránu a oznámil, že jedinou cestou k ukončení současného konfliktu je bezpodmínečná kapitulace Íránu. Na své sociální síti Truth Social zdůraznil, že nehodlá přistoupit na žádnou dohodu, dokud země zcela nesloží zbraně. Poté, co bude nastoleno nové a pro Washington přijatelné vedení, je Trump ochoten spolu se spojenci pracovat na ekonomické obnově země, kterou chce učinit silnější než kdy dříve pod heslem „Make Iran Great Again“.

včera

Konec přemrštěných cen benzinu a nafty? Ministerstvo financí zakročí proti prudkému zdražování benzinek

Ministerstvo financí se rozhodlo zakročit proti prudkému zdražování pohonných hmot na českých čerpacích stanicích. Úřad bude nově podrobně prověřovat ceny a marže prodejců, aby zjistil, zda je růst cen na totemech opodstatněný. Provozovatelé čerpacích stanic budou mít povinnost zasílat ministerstvu každodenní hlášení o svých cenách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy