Praha - V pořadí již 11. kolo bylo od čtvrtka do neděle na programu hned na osmi tuzemských fotbalových stadionech. Během něho se rozhodně bylo na co vidět a o zajímavé výsledky ani tentokrát nebylo nouze. Protože se fotbalistům pražské Sparty na podzim příliš herně nedaří, jsou tak spokojeni s každou výhrou. Spokojeni tedy po sobotním večeru, když letenští na hřišti Jablonce porazil Severočechy jasně 3:0, přičemž o všechny branky se postaral Josef Šural. Naneštěstí pro Pražany se ale bude v následujících týdnech muset obejít bez útočníka Václava Kadlece. Spokojení jsou po tomto kole rozhodně i plzeňští Viktoriáni, kteří opět žádné body neztratili, jelikož nad posledním Brnem jasně vyhráli 3:0. Kdo ale nebude na toto kolo vzpomínat zrovna v nejlepším, tak to budou svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého. Ti totiž přerušil šestatřicetizápasovou vítěznou šňůru první prohrou a to proti Liberci, se kterým doma prohrála 1:2.
Proti svému bývalému klubu celkem překvapivě pro sparťanské fanoušky nenastoupil v základní sestavě Pražanů David Lafata. Tím tak u letenských příznivců celkem logicky stoupala nedůvěra nad touto sestavou, kterou pro toto kolo na hřiště vyslal Andrea Stramaccioni. Do zápasu mezi Jabloncem a Spartou však vstoupili hosté skvěle a již po šestnácti minutách hry vedla Sparta 2:0 poté, co se o oba góly postal Josef Šural. Výrazně mu při tom svými nadýchanými centry pomohl Vatajelu. Zdramatizovat vývoj zápasu se samozřejmě domácí pokoušeli, v koncovce ale měli obrovskou smůlu. V 83. minutě však vystavil pečeť na jasné vítězství Pražanů opět Josef Šural, čímž tak tehdy dovršil svůj hattrick. Sparta tedy vyhrála 3:0.
Suverénní jízda Plzně pokračuje i po tomto víkendu, když dokázali vyhrát i jedenáctý zápas v rámci ligy v řadě. Nutno však přiznat, že proti poslednímu Brnu byla vcelku jasným favoritem a tuto roli v zápase bez problémů potvrdili. Oproti poslednímu zápasu Západočechů, jenž se uskutečnil v rámci Evropské ligy ve Švácarsku proti Luganu (2:3), provedl stratég Pavel Vrbahned sedm změn v základní sestavě. Proti Jihomoravanům pak poprvé od zranění nastoupil od úvodního hvizdu i David Limberský, který nastoupil v masce chránící nos. Zápas se nakonec rozhodl hned v první půli, kdy padly všechny tři branky, kteří postupně vstřelili Krmenčík, Hořava a Kopic. Pikantní duel pak byl pro kouče brněnské Zbrojovky Romana Pivarníka, jenž ještě na začátku tohoto kalendářního roku coby trenér vedl Plzeň, ze které pak byl během jara vyhozen a to v době, kdy Západočeši figurovali na prvním místě.
Potočný s Bosančičem se postarali o to, aby po dlouhých 36 zápasech poznala Slavia hořkost porážky. Tito hráči Liberce totiž ustanovali skóre na 2:0 a něco přes 15 minut pak sešívaným zbývalo, aby na toto manko nějak dokázalo zareagovat. Nakonec Necidovi se povedlo až v samotném závěru zápasu pouze snížit na končených 1:2.
Konečné výsledky 11. kola české nejvyšší fotbalové soutěže:
Dukla Praha - Slovácko 1:1Branky: 79. Podaný - 41. Zajíc
Jihlava - Bohemians 1905 2:4Branky: 60. Tlustý, 90. Ikaunieks - 9., 16. a 22. Kabajev, 73. Reiter
Ostrava - Olomouc 1:1Branky: 54. Hrubý - 74. Moulis
Teplice - Karviná 1:0Branka: 88. Vaněček
Jablonec - Sparta Praha 0:3Branky: 3., 16. a 83. Šural
Viktoria Plzeň - Brno 3:0Branky: 30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic
Slavia Praha - Slovan Liberec 1:2Branky: 90. + 5. Necid - 36. Potočný, 72. Bosančič (z pen.)
Zlín - Mladá Boleslav 1:5Branky: 3. Ekpai - 33., 77. a 90. Mebrahtu, 26. Přikryl, 29. Chaluš
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalová 1. liga ČR , AC Sparta Praha , Fotbal
Aktuálně se děje
včera
Magyar zahájil boj o odvolání maďarského prezidenta Sulyoka
včera
Česká vláda se hlasitě vymezuje vůči Tchaj-wanu, na pozadí ale obchod čile pokračuje, píše prestižní asijský server
včera
Válku s USA ustál, režim nepadnul. Přesto Írán prochází zásadní vnitřní proměnou
včera
„Vražda Trumpa je naší povinností.“ Na pohřbu Chameneího zazněly výzvy k likvidaci prezidenta USA
včera
Tichý zabiják: Vědci popsali, jak ultrazpracované potraviny ničí tělo a radí, jak se jim vyhnout
včera
Na USA už se spoléhat nedá. Jak se Evropa připravuje na ruskou invazi?
včera
Írán pohřbívá zesnulého Alího Chameneího. Modžtaba na obřadech chybí
včera
Po střelbě v New Yorku osm zraněných. Mezi nimi čtyři malé děti
včera
Trump kvůli válce na Ukrajině telefonoval s Putinem i Zelenským
včera
Extrémní počasí rozjelo v Evropě válku o klimatizace
včera
Příští rok téměř 25 tisíc, o rok později až 27 tisíc. Jak v Česku poroste minimální mzda?
včera
Nastává zlatý věk Ameriky, prohlásil Trump při 250. výročí od vyhlášení nezávislosti
včera
Počasí: Příští týden bude ve znamení deště, o víkendu dorazí tropy
4. července 2026 22:01
Ukrajinská armáda provedla rozsáhlý útok na ropný terminál v Petrohradu
4. července 2026 20:47
Evropa musí převzít větší odpovědnost za svou obranu, řekl Pavel tureckému tisku
4. července 2026 19:33
EU uvalila sankce na vědce podezřelé z otravy Navalného
4. července 2026 18:16
Opět ho vypískají? Klempíř dorazil na festival do Varů, i když tvrdil, že nepřijede
4. července 2026 16:59
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
4. července 2026 15:48
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
4. července 2026 14:25
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
Úmorné horko, které zasáhlo rozsáhlé oblasti na východním pobřeží a ve střední části Spojených států, si vyžádalo rozsáhlé změny a rušení oslav Dne nezávislosti. Podle Národního úřadu pro oceán a atmosféru sužovaly rekordní teploty přes 165 milionů obyvatel. Vlna veder narušila prodloužený sváteční víkend plný tradičních venkovních aktivit, jako jsou průvody či grilování, a zkomplikovala program v době, kdy země slaví 250. výročí své nezávislosti a hostí zápasy fotbalového mistrovství světa.
Zdroj: Libor Novák