Praha - O víkendu bylo na programu již 13. kolo tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže s názvem HET liga a právě v rámci něj mohla být ještě plzeňská honba za ligovým titulem značně pozastavena, kdyby nad Západočechy na jejich domácím stadionu dokázala vyhrát pražská Slavia. Ta však nakonec ale prohrála 0:1 díky Kolářově gólu a i proto tak už nyní Viktoriýni vedou ligovou tabulku, přičemž na druhou Olomouc mají hned třináctibodový náskok. Spartě se pak nepodařilo přiblížit se k bojům o nejvyšší příčky poté, co ve Zlíně sice dlouhou dobu vedla 2:1, ovšem v samotném závěru pak Pražané inkasovali, když na konečných 2:2 tehdy vyrovnal Džafič. Pod italským koučem Andreou Stramaccionim je to tak pro Pražany další bolestivá ztráta při cestě k lepšímu postavení v tabulce.
Kdyby fotbalisté Sparty uspěli ve Zlíně, znamenalo by to tak nejúspěšnější sérii pod italským kormidelníkem Andreou Stramaccionim, neboťby tak vyhráli již potřetí v řadě. A na zlínské Letné tomu byli rudí Pražané skuteřně blízko, přestože to byli právě hosté, kteří již po patnácti minutách hry prohrávali zásluhou Ekpaie. Svěřenci italského kouče však zbraně nesložili a ještě dokázali tento nepříznivý stav otočitk, když nejprve ještě v první půli vyrovnal Šural trefou z přímého volnézho kopu a když deset minut před závěrečným hvizdem gól na 2:1 pro Spartu vstřelil Janko. Už už se tak tedy zdálo, že by hosté mohli opravdu uspět, jenže v nastaveném čase dokázal vyrovnat Džafič po chybě hostující obrany a tím pádem tak duel skončil remízou 2:2.
To na zapádě Čech o dost příjemnější starosti. Opět hráči Viktorie Plzeň prodloužili svou neuvěřitelnou šňůru neporazitelnosti v tomto ročníku české fotbalové ligy a stalo se tak poté, co v dlouho očekávánem šlágru před svými fanoušky dokázali porazit Slavii, obhájce mistrovského titulu a jednoho z posledních možných pronásledovatelů, jenž by mohl Plzni zkomplikovat boj o titul v této sezóně, porazil 1:0 zásluhou trefy Daniela Koláře, jenž tak rozhodl svým gólem v obou duelech s pražskými "S" tento podzim. A zapříčinil tak to, že Viktoriáni jsou nejen před druhou Olomoucí o 13 bodů lepší, třetí Slavia ztrácí na suverénní svěřence Pavla Vrby ještě o bod více.
Olomouc ve svém duelu na hřišti Bohemians 1905, jenž nabízel celkem svižný fotbal, nechtěla Klokanům dovolit to, aby hráče Sigmy neporazilili poprvé od května 2011. Přestože se bylo ve vršovickém Ďolíčku od začátku na co se dívat a byly tak vidět šance na obou stranách, góly ani na jedné straně dlouho nepřicházely. Až ve 38. minutě pak svou dorážkou uspěl hostující Plšek. Do kabin se na poločasovou přestávku mohlo jít za nerozhodného stavu, kdyby ovšem v závěru úvodního dějství dokázal proměnit pokutový kop Kabajev. Nakonec se ale zelenobílým vyrovnat podařiol ato v 68. minutě, kdy se na hranici vápna do míček Hašek a ustanovil tak tím skóre na konečných 1:1.
Konečné výsledky zápasů 13. kola české nejvyšší fotbalové soutěže:
Dukla Praha - Karviná 3:2Branky: 62. Preisler, 85. Holenda, 89. Holík - 38. Panák, 55. Budínský
Teplice - Slovácko 3:0Branky: 52. a 75. Vaněček, 36. Fillo
Ostrava - Ml. Boleslav 0:1Branka: 14. Mingazov
Jihlava - Liberec 3:1Branky: 35. a 38. Záviška, 5. Krejčí - 24. Graiciar
Bohemians 1905 - Olomouc 1:1Branky: 68. Hašek ml. - 38. Plšek
Jablonec - Brno 1:0Branka: 5. Zelený
Zlín - Sparta Praha 2:2Branky: 15. Ekpai, 90. + 1. Džafič - 24. Šural, 79. Janko
Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1:0Branka: 79. Kolář
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Aktuálně se děje
včera
Knížakovi bude na pohřbu mluvit i bývalý prezident Klaus
včera
V Jablonci došlo k napadení dvou žen. Policisté se obrátili na veřejnost
včera
Dvě pošty přepadl muž, který si měl jít sednout za mříže
včera
Policie posílí bezpečnostní opatření na Prague Pride, oznámil Metnar
včera
Pavel bude mít nového spolupracovníka. Mění se ředitel zahraničního odboru
včera
První Čech přeplaval La Manche před 55 lety. Po několika letech si to zopakoval
včera
Zemřel divadelní režisér František Laurin, otec známé herečky
včera
Ebola se stává stále větší hrozbou. Šíří se nejrychleji v historii
včera
Putinova hlásná trouba ve Francii skončila. Paříž vyhostila bývalou šéfku proruské televize
včera
Nová data: Do španělské exklávy už dorazilo 60 tisíc migrantů. Téměř polovina se vrátila do Maroka
včera
Babiš vyzval k uzavření Schengenu pro Španělsko. Macinka by volil mírnější postup
včera
Evropa se bojí přílivu uprchlíků. Francie posiluje hraniční kontroly, Itálie žádá pro Španělsko stopku v Schengenu
včera
Na bojišti nemají šanci, pořád chtěli jen přestávky na kávu, říkají po společném cvičení s NATO ukrajinští vojáci
včera
Přijde změna počasí. Meteorologové varují před bouřkami
včera
Souboj titánů: Jak se liší přístup nejdražších firem světa k AI?
včera
Macinka odvolal šéfku Českých center Pánek Jurkovou
včera
Do španělské enklávy dorazilo za jediný den na 50 tisíc migrantů. Zdravotnictví zkolabovalo
včera
Masivní lesní požáry dál spalují Evropu. Podle vědců budou stále častější
včera
Proč Írán ukončil klid na Blízkém východě a zahájil překvapivý útok?
včera
Hamás pod tíhou katastrofální humanitární situace schválil Trumpův plán na odzbrojení
Po měsících maratónských jednání vyjádřili zástupci palestinského hnutí Hamás poprvé souhlas s rámcem rozsáhlého plánu na odzbrojení v Pásmu Gazy, který vznikl pod záštitou Spojenými státy podporované Rady míru. Tento krok představuje zásadní posun v dosavadním diplomatickém úsilí o urovnání konfliktu na Blízkém východě.
Zdroj: Libor Novák