Praha - Také poslední kolo nejvyšší fotbalové soutěže nabídlo řadu dramatických okamžiků. Přímý souboj o poháry zvládla lépe Sparta, která porazila Jablonec 2:0. Tři body zaznamenala také Plzeň, která odskočila druhé Slavii, která hrála bez branek v Liberci. Díky výhře nad Olomoucí naplno bodovala také třetí Olomouc. Důležité záchranářské body mají Slovácko a Zlín.
Program 25. kola začal už v pátek, když se na Letné střetli na jaře doposud neporažené celky Sparty a Jablonce. Sparťanská série ale čítá hned šest remíz, což je pro milionovými posilami prošpikovaný tým velké zklamání. Poslední dva duely remizoval i Jablonec.
Ve sparťanském svatostánku ale svěřenci kouče Rady nedosáhli ani na bod. Domácí hráli dobře a svého soupeře až na dvě šance Chramosty k ničemu nepustili. Do vedení se Sparťané dostali po krásném přímém kopu Rumun Stanciua a na konečných 2:0 zvýšil v 62. minutě Václav Kadlec.
Sparta tak zvládla velmi důležitý souboj o pohárovou Evropy a do soboty se posunula na třetím místo, z něho ji ale odstavila Olomouc. Hanáci na Andrově stadionu přivítali zachraňující se Baník a zásluhou Plška vyhráli 1:0. Ostrava tak aktuálně ztrácí na záchranu tři body.
Plzeň se vzpamatovala a vyhrála na půdě posledního Brna, Slavia pouze remizovala
Špatné výsledky z jarních duelů alespoň trošku napravila vedoucí Viktoria Plzeň. Poslední Zbrojovku sestřelil hattrick obvyklého náhradníka Aleše Čermáka. Podzimní suverén tak má sedm bodů náskoku na druhou Slavii, která v Liberci pouze remizovala 0:0.
Liberec je pro Slavii tradičně horkou půdou. Navíc z pod Ještědu v zimě do Edenu zamířil trenér Trpišovský s početným realizačním týmem a dva hráči. Vyrovnaný zápas nabídl celou řadu šancí. Na domácí straně mohli skórovat Breite nebo Pulkrab, hosté odpověděli tyčkou Hušbauera a kvůli ofsajdu neuznanou brankou Ngadeua.
Agresivní duel plný žlutých karet vygradoval v 77. minutě, kdy dostal červenou známý liberecký brousek Matěj Pulkrab. Slavia tak měla možnost souboj rozhodnout a uzamknula domácí v jejich vápně. Branku ale nevstřelila a titul se jí opět vzdálil.
K záchraně si v sobotu pomohli Zlín a Slovácko
Čistě záchranářský souboj se hrál v Mladé Boleslavi, kam přijel Zlín. Tíha okamžiku dopadla na obě mužstva, a tak se hrál nepříliš pohledný zápas, který rozhodla přesná přihrávka Mehanoviće a zakončení Vukadina Vukadinoviće. Zlín tak slavil výhru 1:0.
Stejný nádech boje o přežití měl i duel Slovácka s Duklou, jehož příběh už v první půli určil domácí Marek Havlík. První branku vsítil krásnou střelou z pětadvaceti metrů, druhou přidal z pokutového kopu po faulu na Navrátila. Tým z Uherského Hradiště se tak posunul na desátou příčku.
Jihlava a Karviná brali další záchranářský bod
Další bod, který může mít po 30. kole cenu zlata, vyválčila v Ďolíčku Vysočina Jihlava. Bohemians poslal do vedení Mašek, ale konečný stav 1:1 vystřelil Kamso Mara. Hosté tak ze zápasu, ve kterém byli jasně lepší Klokani, vytěžili maximum
To Teplice už nemají v podstatě o co hrát. Zachráněné jsou a na poháry nemyslí. V neděli se Severočeši představili v Karviné a byla z toho remíza 1:1. Domácí chtěli ze zápasu jistě vytěžit všechny body, ale nezužitkovali ani dvacetiminutovou přesilovku po vyloučení Vaněčka.
Konečné výsledky 25. kola HET ligy:
Sparta - Jablonec 2:0 (1:0)Branky: 32. Stanciu, 62. V. Kadlec (Josef Šural)
Olomouc - Ostrava 1:0 (0:0)Branky: 71. Plšek (Falta)
Slovácko - Dukla 2:0 (2:0)Branky: 39. Havlík (Sadílek), 45. Havlík (penalta)
Bohemians - Jihlava 1:1 (0:0)Branky: 60. Mašek (Hůlka) – 79. Mara
Boleslav - Zlín 0:1 (0:0)Branky: 67. V. Vukadinovič (Mehanović)
Brno - Plzeň 1:3 (0:2)Branky: 81. Ashiru – 26. Čermák (Havel), 32. Čermák (Kopic), 48. Čermák
Karviná - Teplice 1:1 (1:0)Branky: 45+1. Budínský (penalta) – 46. Žitný (Krob)
Liberec - Slavia 0:0
Nejlepší střelci:
12 branek: Krmenčík (Plzeň)12 branek: Škoda (Slavia)10 branek: Tecl (Jablonec/Slavia
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha
Fotbalová 1. liga ČR , AC Sparta Praha
Aktuálně se děje
včera
Vražda v Karlových Varech. Obětí je žena, policisty přivolala její matka
včera
Vystrčil pod palbou. Do Itálie letěl armádním speciálem, kritizoval ho i Babiš
včera
Sparta s Olomoucí narazí v Konferenční lize na nejtěžší možné soupeře
včera
Za vraždu dítěte na Lounsku hrozí výjimečný trest. Policie vznesla obvinění
včera
Rakušan znovu neuspěl ve volbě místopředsedy Poslanecké sněmovny
včera
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
včera
Trump prozradil, co USA dělají potichu a bez problémů. Jde o Blízký východ
včera
Špehovali pro Sověty. V USA před 75 lety začal proces s Rosenbergovými
včera
Březnové počasí umí být překvapivé. Meteorologové poukázali na možného viníka
včera
Trump vyhlásil nový přístup k Íránu: Jediná možnost ukončení války je bezpodmínečná kapitulace
včera
Konec přemrštěných cen benzinu a nafty? Ministerstvo financí zakročí proti prudkému zdražování benzinek
včera
Rusko těží z války proti Íránu. Poptávka po ropě roste, USA udělily Indii výjimku
včera
USA stojí válka v Íránu téměř miliardu dolarů denně. Jak dlouho může Teherán vzdorovat?
včera
Ceny ropy míří k největšímu nárůstu za poslední čtyři roky
včera
Maďarsko zadrželo zaměstnance ukrajinské banky a desítky milionů dolarů a eur
včera
Trump mobilizuje síly. Chce v Maďarsku udržet u moci Orbána
včera
Trump otočil. Už to není Putin, tentokrát je podle něj překážkou míru Zelenskyj
včera
Válka s Íránem může Netanjahuovi doma pomoci, Izraeli ale v zahraničí uškodí
včera
Počasí o víkendu: Jaro se projeví v plné síle, teploty vyrostou na 17 stupňů
5. března 2026 21:59
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
Mezi českou vládou a Spojenými státy se rozhořel spor o výši investic do vlastní obrany. Premiér Andrej Babiš v reakci na kritiku amerického velvyslance Nicholase Merricka prohlásil, že navržené výdaje na armádu jsou pro letošní rok „maximem možného“. V rozhovoru pro Českou televizi zdůraznil, že jeho kabinet sice považuje obranu za důležitou, ale prioritou zůstávají sociální otázky a každodenní problémy českých občanů.
Zdroj: Libor Novák