Samara - Argentina prohrála s Chorvatskem 0:3 a riskuje předčasný konec v turnaji. Dnešní program fotbalového mistrovství světa začal remízou Dánska s Austrálií (1:1). Ve druhém duelu skupiny C vyhrála Francie nad Peru zásluhou jediné branky, kterou vsítil teprve devatenáctiletý Kylian Mbappé. Evropský celek tak má jistotu osmifinále.
Ruský šampionát je pro argentinskou superstar Messiho zřejmě poslední šancí na reprezentační zlato. Situace jeho týmu ve skupině D se ale nevyvíjí vůbec dobře. Po úvodní remíze s Islandem dnes jihoamerický celek vysoko prohrál s Chorvatskem (0:3).
Po bezbrankovém prvním poločase se v tom druhém rozjel balkánský uragán. Chorvatsko se dostalo do vedení brankou Rebiće po velké chybě gólmana Caballera. Neschopná Argentina potom nedokázala nic vymyslet a ještě dvakrát inkasovala, skórovali Modrić a Rakitić.
Před turnajem favorizovaní nástupci Maradony tak mají po dvou zápasech jeden jediný bod a budou se modlit, aby zítřejší duel Islandu s Nigérií skončil nejlépe remízou. Zato v Chorvatsku se dnes večer bude slavit postup do vyřazovací části světového šampionátu.
Další penalta Jedinaka zařídila Austrálii první bod
Dánové svůj dnešní duel s Austrálií zahájili aktivně a už v 7. minutě se ujali vedení. Eriksen si narazil s Jörgensenem a parádní ranou pod břevno zařídil svému celku vedení. Seveřané měli celou řadu dalších šancí, ale skóre se paradoxně měnilo na druhé straně.
V 38. minutě zahrál v pokutovém území rukou Poulsen, který tak zavinil už druhou penaltu na tomto šampionátu. K exekuci se postavil Jedinak, který pro změnu na tomto mistrovství druhou penaltu proměnil. Stav 1:1 potom vydržel až do závěrečného hvizdu.
Mbappé se stal nejmladším střelcem francouzské historie
Po vydřené výhře nad Austrálií dnes nastoupili francouzští reprezentanti proti Peru. V prvním poločase byl evropský celek jasně lepší a svou převahu zúročil brankou z kopačky Kyliana Mbappého. Devatenáctiletý střelec PSG se tak stal vůbec nejmladším autorem francouzské branky na závěrečných šampionátech.
Mbappého gól měl navíc postupovou příchuť, protože i přes peruánskou převahu ve druhé části duelu již žádný gól nepadl. Francie tak může být před posledním zápasem s Dánskem v naprostém klidu.
Konečné výsledky MS ve fotbale (21. 6. 2018)
Skupina C
Dánsko - Austrálie 1:1 (1:1)Branky: 7. Eriksen (N. Jörgensen) – 38. Jedinak (penalta)
Francie - Peru 1:0 (1:0)Branky: 34. Mbappé
Skupina D
Argentina - Chorvatsko 0:3 (0:0)Branky: 53. Rebić, 81. Modrić (Brozović), 90+1. Rakitić (Kovačić)
Nejlepší střelci:
4 branky: Ronaldo (Portugalsko)3 branky: Čeryšev (Rusko), Costa (Španělsko)2 branky: Lukaku (Belgie), Kane (Anglie), Dzjuba (Rusko), Jedinak (Austrálie)
30. listopadu 2025 21:08
Navzdory červené kartě na závěr kvalifikace Ronaldo o start fotbalového MS nepřijde
Související
Z fotbalového mistrovství v Rusku se nevrátilo 5000 cizinců. Kam se poděli?
Bude se příští fotbalové MS konat jenom v Kataru? Šéf FIFA uvažuje o dalších pořadatelích
fotbalové mistrovství světa (FIFA World Cup) , Fotbal
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 1 hodinou
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 2 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 3 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 3 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 4 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 4 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 5 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 6 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 7 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
Král Karel III. výslovně odsoudil "ruskou agresi" během státní návštěvy německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Panovník slíbil, že obě země jsou připraveny "posílit Evropu" proti hrozbě další ruské agrese a že obě národy "stojí" při Ukrajině.
Zdroj: Libor Novák