Moskva - Díky trefě z penalty Carlose Vely a dalšího gólu Javiera Hernándeze mohou Mexičané mohou dále snít o úspěšném působení na letošním fotbalovém světovém šampionátu v Rusku. Poté, co v úvodu mistrovství překvapivě porazili obhájci titulu mistrů světa Němce a v sobotu tedy nakonec porazila Jihokorejce 2:1, vedou Středoameričané svou skupinu F se šesti body na kontě a jsou tak blízko k postupu do osmifinále.
Mexičtí fotbalisté se mohou po tomto hracím dni radovat z toho, že se dostanou mezi šestnáct nejlepších mužstev na turnaji. K tomu potřebuje večerní výhru Švédska v jejich zápase proti Německu. Pokud by snad fotbalisté Tre Kronor večer skutečně porazili naše západní sousedy, nezkomplikovala by se pouze německá cesta za postupem, neboť by to byla pro Němce nečekaná druhá porážka v řadě, ale byla by to zároveň i stopka pro Korejce, kteří by tak v tomto případě ztratili naději na postup.
Mexičani byli od začátku favority duelu s Jihokorejci, kteří inkasovali po 26. minutách, kdy sudí nařidil pokutový kop za ruku v šestnáctce a následnou penaltu dokázal proměnit Carlos Vela. Na 2:0 se podařilo zvýšit v 66. minutě Javieru Hernándezovi, jenž tak zaznamenal svůj jubilejní padesátý gól v reprezentačním dresu. Přestože se Asiatům povedlo v nastaveném čase snížit díky parádní střele Son Hung-mina, na víc už se nezmohli a byli to tak tedy právě Mexičané, kteří se mohli radovat ze zasloužené výhry.
Konečný výsledek:
SKUPINA F:
Korea - Mexiko 1:2 Branky: 90. + 3. Son Hung-min - 26. Vela (z pen.), 66. Hernández
Související
Skupiny fotbalového MS rozlosovány. Češi mohou hrát proti Mexiku, Jižní Koreji a JAR
Z fotbalového mistrovství v Rusku se nevrátilo 5000 cizinců. Kam se poděli?
fotbalové mistrovství světa (FIFA World Cup) , Fotbal
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
před 1 hodinou
Zemětřesení, které nebylo. Experti objasnili údajné silné otřesy v Česku
před 2 hodinami
Tramvaje se předčasně vrací k Pražskému hradu
před 3 hodinami
Princ Harry je v Británii a dočká se i nejbližších. Meghan má s dětmi přiletět
před 3 hodinami
Miliony jsou neznámo kde. Manželé z Rychnovska opakovaně naletěli podvodníkům
před 4 hodinami
Trumpovi může jít o život. Íránci ho chtějí zlikvidovat, domnívá se Izrael
před 5 hodinami
Extrémně teplé počasí setrvá na západě. Meteorologové vysvětlili příčinu
před 6 hodinami
Labouristům stačil den a už je téměř jasno. Burnham má namířeno do Downing Street
před 7 hodinami
Írán nekontroluje Hormuz, zní z USA. Nezávislá zjištění ale potvrzují komplikace
před 7 hodinami
Plníme, co jsme řekli, tvrdí Babiš po půl roce u moci
před 8 hodinami
ANO by ovládlo volby, ODS se vrátila před STAN. Motoristé jsou na samé hraně
před 9 hodinami
Tragédie ve Španělsku. Požár nepřežilo 12 lidí, někteří nestihli utéct z aut
před 10 hodinami
Hasiči lokalizovali požár částečně zřícené budovy ve Zlíně
před 11 hodinami
Počasí o víkendu příliš tropické nebude. Teploty třicetistupňovou hranici nakonec nepřekonají
včera
Le Penová odstartovala kampaň pro prezidentské volby
včera
Sen se stal skutečností. Wimbledon uvidí v sobotu ryze české ženské finále mezi Muchovou a Noskovou
včera
Přijel pozdě, odjel předčasně, nemluvil s nikým. Pro jednoho lídra se summit NATO nevyvedl
včera
Útok Spojených států mířil na jadernou elektrárnu, tvrdí Teherán
včera
Námořníci opět váhají s cestami přes Hormuzský průliv, potvrzují data
včera
Policie si rozpočtově polepší. Peníze půjdou na investice i platy
Ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) rozhodl o posílení rozpočtu Policie České republiky o téměř 544 milionů korun. Finanční prostředky budou uvolněny z rozpočtové rezervy Ministerstva vnitra a zamíří do oblastí, které mají přímý dopad na bezpečnost občanů, pracovní podmínky policistů i další rozvoj. Peníze půjdou zejména na nutné jednorázové investice a posílení platů policistů i občanských zaměstnanců.
Zdroj: Jan Hrabě