Praha - Po dalším krachu na evropské scéně, kdy fotbalová Sparta tentokrát vypadla ve 2. předkole Evropské ligy se srbskou Suboticí, bylo více než jasné, že se na Letné budou konat změny. Jedna z nich už proběhla před odvetou zmiňovaného druhého předkola a to v podobě výměnou trenéra, přičemž Pavla Hapala po blamáži v Srbsku do dalších zápasů zastoupil sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. Právě s ním však sparaťanské vedení v čele s nejvyšším bossem Danielem Křetínským počítá nadále a v nejbližší době se podle posledních informací nesnaží najít nového lodivoda. Změny týkající se kádru přijdou. Některých nadbytečných jmen v něm se klub zbaví a jak se zdá, naopak do Sparty by mohl přijít slovenský reprezentant Ján Greguš.
Tento bývalý fotbalista Ostravy či Jablonce, jenž se na reprezentační úrovni zúčastnil posledního evropského šampionátu ve Francii, aktuálně působí v Kodani. A právě s tímto dánským celkem dokázal vybojovat loni tamní ligový titul. Že mají Leteenští zájem právě o jeho služby, to potvrdily serveru Seznam Zprávy hned několik zdrojů, jež mají blízko ke klubu.
Měl by tak posílit střed hřiště, kde zůstává momentálně za očekáváním nikterak vysoký fotbalista Kulhánek. Jelikož Gregušova výška činí 189 centimentrů, mohl by jeho příchodem střed hřiště na sparťanské straně opravdu výrazně posílit. Dodejme však, že Greguš má v Kodani podepsanou smlouvu ještě na další dva roky.
Přebujelost sparťanského kádru je více než zřetelná, zvlště tehdy, kdy má Sparta před sebou jen boj o ligový titul a úspěch v domácím poháru. Poté, jak dopadnou zdravotní patálie Václava Kadlece a Matěje Pulkraba, přičemž mimo provoz je aktuálně i Tal Ben Chaim, se rozhodne o tom, kdo z hráčů kádr opustí a zamíří někam na hostování. V souvislosti s tím se hodně mluví o Riu Mavubovi, jemuž klub stále platí, i když s ním nadále do budoucna nepočítá.
Poslední informace pak také hovoří o tom, že klub už se dohodl a vyřešil tak situaci kolem Michala Kadlece, jenž by se měl zanedlouho objevit v dresu Slovácka.
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalová 1. liga ČR , AC Sparta Praha , Fotbal
Aktuálně se děje
před 10 minutami
Proč Írán ukončil klid na Blízkém východě a zahájil překvapivý útok?
před 51 minutami
Hamás pod tíhou katastrofální humanitární situace schválil Trumpův plán na odzbrojení
před 1 hodinou
Rada míru dosáhla historické dohody s Hamásem, tvrdí Trump. Z Blízkého východu přichází jiné zprávy
před 3 hodinami
Počasí: O víkendu extrémní vedra poleví, tropy ale zůstanou
včera
Proč Evropu spalují nejničivější požáry novodobé historie? Na vině jsou klimatické změny a vlny veder
včera
Nevídaný krok. UEFA hrozí bojkotem všech turnajů pořádaných FIFA
včera
Zrušení devátých tříd nebude. Je to nekoncepční výplod okurkové sezony, tvrdí Plaga
včera
Praha kvůli extrémnímu počasí zakázala rozdělávání ohňů a kouření na rizikových místech
včera
Armáda byla připravena ruskou raketu sestřelit, prohlásil Tusk
včera
Válka s Íránem se dál rozrůstá. Poprvé byl zasažen i Egypt
včera
Polsko nebylo cílem ruské rakety, mírní napětí Tusk. EU incident ostře odsuzuje, USA jej chtějí prošetřit
včera
Další extrémní počasí je tady. Jak zvládnout vedra? Inspirujte se u obyvatel tropických států
včera
Jak se Rusko dostává ke klíčovým evropským technologiím? Sankce obchází skrze jeden asijský stát
včera
Zelenskyj se vypravil do Polska. Restartoval vztahy s Tuskem
včera
Horké počasí nabírá na síle. Experti upozorňují na extrémní zátěž i hrozbu požárů
včera
Detaily schůzky zveřejněny: Netanjahu postupoval opatrně, snažil se Trumpa nenaštvat
včera
Počet mrtvých po silném zemětřesení v Japonsku roste. Záchranné práci komplikují extrémní vedra
včera
Zásoby raket Patriot se tenčí. Na obzoru je unikátní trilaterální dohoda
včera
Ohnivé peklo o síle atomových bomb. Požáry v Evropě jsou největší v historii, vytváří vlastní bouřky
včera
Desetimetrový kráter v Polsku způsobila ruská střela
Během nočního masivního útoku na Ukrajinu narušila vzdušný prostor Polska, které je členem Severoatlantické aliance, ruská střela s plochou dráhou letu Ch-101. O události informoval ukraińský ministr zahraničí Andrij Sybiha s tím, že jde o další jednoznačný důkaz krizové situace. Šéf ukrajinské diplomacie na sociální síti X zdůraznil, že posílení protivzdušné obrany jeho země je v současnosti zcela klíčové pro bezpečnost celého euroatlantického společenství.
Zdroj: Libor Novák