Fotbalisty třetiligové Monzy čekají po příchodu nového majitele Silvia Berlusconiho těžké časy. Bývalý vlastník slavného AC Milán a někdejší předseda italské vlády má v úmyslu zakázat hráčům výstřední účesy, plnovousy, náušnice nebo tetování.
Berlusconi, pod jehož vedením AC Milán získal osm titulů a pětkrát vyhrál Ligu mistrů, koupil sto procent akcií Monzy koncem září. "Chci složit mladý tým výhradně z italských hráčů," uvedl dvaaosmdesátiletý politik. "Budou muset nosit slušné účesy, už jsme dokonce našli v Monze holiče, co je ostříhá zdarma," dodal.
"Hráči se také nebudou smět pyšnit hromadou náušnic, nebudou smět nosit plnovousy a tetování," prohlásil Berlusconi. "Chtěl bych, aby byli příkladem fair play, takže po faulu se protihráči omluví, po zápase jim podají ruku a k rozhodčímu se budou chovat jako gentlemani," uvedl.
"Když někdo hráče požádá o podpis, tak budou muset napsat křestní jméno i příjmení. Navíc čitelně, ne žádné škrábanice. A také vždycky budou muset chodit slušně oblečení," prohlásil Berlusconi. "Chci abychom byli úplně jiní, než je moderní fotbal," dodal.
Hráči si zatím z Berlusconiho revoluce příliš těžkou hlavu nedělají. "Začnu prostě nosit dres s dlouhými rukávy," řekl ke svým potetovaným pažím útočník Sacha Cori, který je navíc přesvědčený, že když bude dávat góly, tak vedení nad jeho tetováním přimhouří oči.
Související
Prázdná senátní židle po Berlusconim se zaplní na podzim. Vláda vypsala volby
Berlusconi předal kontrolu nad impériem nejstarším dětem, vyplývá ze závěti
Silvio Berlusconi , GP Itálie (Autodromo Nazionale Monza) , Fotbal , sport
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
před 2 hodinami
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
před 3 hodinami
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
před 4 hodinami
Rutte ostře odmítnul návrhy na vojenské odtržení Evropy od USA
před 5 hodinami
"Spojenectví jsme upevnili prolitou krví." Kim Čong-un zaslal Putinovi novoroční blahopřání
před 6 hodinami
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
před 7 hodinami
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev
před 9 hodinami
Počasí na Silvestra a Nový rok. Na hory může dorazit sněhová nadílka
včera
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
včera
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
včera
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
včera
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
včera
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
včera
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
včera
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
včera
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
včera
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
včera
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
Americký prezident Donald Trump nařídil útok proti islámským teroristům v Nigérii, kterým již dříve pohrozil odvetou za vraždění křesťanů v této africké zemi. Nigerijští představitelé potvrdili, že na koordinaci úderů spolupracovali s Washingtonem.
Zdroj: Lucie Podzimková