Manchester – Fanoušci Rudých ďáblů v těchto chvílích zažívají přesně to, co v posledních letech zažívali čeští fanoušci. Jejich pohár trpělivosti přetekl a stejně jako u nás chtěli všichni okamžitý vyhazov trenéra Michala Bílka, teď fanoušci Manchester United chtějí hlavu kouče Davida Moyese. Po dalším velmi nepřesvědčivém výkonu proti Southamptonu, se kterým včera doma na Old Trafford United remizovali 1:1, hlásají svá přání o konci Moyese čím dál hlasitěji.
Na internetových diskuzích a na různých sociálních sítích padaly negativní komentáře jak k výkonu samotného mužstva, tak ke trénování kouče. Fanoušky pobouřila i slova trenéra, který prohlásil, že důvodem neúspěchů „Rudých ďáblů" je strach hráčů nikoli strach trenéra. A proto je, podle Davida Moyese, potřeba onen strach odstranit. Veřejnost to ale vnímá tak, že se kouč snaží zbavit se odpovědnosti za špatné výsledky.
„Obviňuje všechny ostatní, ale ne sebe. Čím déle zůstane, tím lépe pro soupeře," zní z internetových diskuzích. „Můžou za to hráči? Pane Moyesi, jsou to ti samí, co v minulé sezoně vyhráli titul! Nebo snad zapomněli, jak se ten fotbal hraje? Jako fanoušek United doufám, že vás vedení klubu vyhodí. Jste trenér pro průměrný klub. A zatím se vám poměrně daří udělat průměrný klub i z Manchesteru United..." zní další ostrá reakce.
Bývalý kouč Manchesteru United Sir Alex Ferguson za koučem Moyesem během nového ročníku už několikrát stál. Do anglických médií už řekl, že na jeho místo nemohl nastoupit lepší manažer. Nicméně, fanoušci klubu si pamatují lepší výsledky než které klub nyní předvádí. Momentálně je tým z Old Trafford osmý v ligové tabulce, má 11 bodů. Na vedoucí Arsenal tak ztrácí bodů osm. A to určitě není pozice vhodná týmu, který má určitě ty nejvyšší cíle.
Související
Trenérské změny v Anglii. Rudí ďáblové skoncovali s Amorimem, do Chelsea jde kouč z Francie
Nástupcem ten Haga v Manchesteru United se stal Portugalec Amorim
Manchester United , David Moyes (fotbalový trenér)
Aktuálně se děje
před 7 hodinami
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 7 hodinami
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
včera
Nepomohlo překreslování volebních obvodů, ovládnutí médií ani Trumpova podpora. Proč Orbán prohrál?
včera
První povolební projev Magyara: Dnešek by se měl zlatým písmem zapsat do historie maďarské svobody
včera
Demokratická opozice se z pádu Orbána raduje. Česko ztratilo spojence, truchlí Macinka a ANO
včera
„Maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji.“ Evropa slaví konec Orbána
včera
Noc, na kterou Maďarsko nezapomene. Lidé v ulicích Budapešti oslavují pád Orbána
včera
Index: Voliči v Praze stáli hodinové fronty. Příznivci Orbána byli v menšině
včera
Z obdivovatele Orbána politickým dravcem. Kdo je pravděpodobný budoucí premiér Maďarska Péter Magyar?
včera
Sečtena čtvrtina hlasů. Volby v Maďarsku vyhrává opozice
Aktualizováno včera
Volby v Maďarsku skončily. První průzkumy ukazují na drtivé vítězství strany Tisza
včera
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
včera
Volby v Maďarsku míří do finále. Účast zřejmě bude rekordní
včera
Trump nařídil americkému námořnictvu blokádu Hormuzského průlivu
včera
Orbán je jako Havel, prohlásil Turek a pustil se do Pavla. Pak se přidal i úřad Macinky
včera
Maďarsko hlásí rekordně vysokou volební účast. Podle Trumpova experta nahrává Orbánovi
včera
Zastrašování, výhrůžky, hromadný svoz voličů. U voleb v Maďarsku dochází k řadě incidentů
včera
Žádné mobily ani papír s tužkou, policie do 15 minut. Volby v Maďarsku provází přísná pravidla
včera
Maďarsko hlásí rekordní volební účast. Odvoleno mají Orbán i Magyar
včera
Fidesz, nebo Tisza? Maďaři dnes rozhodnou o budoucnosti své země, pod Orbánem se láme větev
Parlamentní volby v Maďarsku, které jsou naplánovány na dnešní den, představují v pořadí desáté hlasování o složení zákonodárného sboru od pádu komunismu v roce 1990. Občané budou v tomto termínu rozhodovat o obsazení celkem 199 poslaneckých křesel. Současná politická garnitura v čele s premiérem Viktorem Orbánem, jehož strana Fidesz v koalici s KDNP dominuje maďarské scéně nepřetržitě od roku 2010, se pokusí obhájit svůj mandát v atmosféře výrazných společenských změn. Během uplynulého funkčního období došlo mimo jiné k obměně na postu hlavy státu, kdy po rezignaci Katalin Novákové v únoru 2024 nastoupil do úřadu Tamás Sulyok.
Zdroj: Libor Novák