František Rajtoral odchází z Plzně na půlroční hostování do německého Hannoveru

Plzeň - Plzeňská Viktorka přichází minimálně na půl roku o svého záložníka Františka Rajtorala. Klub uvádí na svých webových stránkách, že právě tento sedmadvacetiletý reprezentant odchází do německého Hannoveru na půlroční hostování s opcí.

Výměna dresů, která překvapila nemalou část fotbalové veřejnosti. Tak se hodnotí odchod fotbalisty do Německa. Fotbalisty, jenž patřil k výrazným hráčům Viktorie Plzeň. Ta veřejnost ujišťovala, že nebude své mužstvo nijak oslabovat. Nečekaně velký zájem o Rajtorala však to tvrzení vzal za své.

Generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek uvedl na klubových  webových stránkách k jednáním o Rajtorala toto: „Jednalo se opravdu o bleskovou akci. O eminentním zájmu Hannoveru jsme se dozvěděli v úterý dopoledne, během několika hodin se celý transfer ve spolupráci s hráčovou agenturou Sport Invest Group dotáhnul." Samotné vedení klubu nijak zvlášť odchodu tohoto fotbalisty nebránilo. Ví totiž, jaké výsledky v klubu Rajtoral odváděl.

"Již druhou sezonu měl od nás František příslib, že v realitě zajímavé nabídky pro něj i pro klub mu nebudeme v odchodu bránit. Nabídka Hannoveru splňovala veškerá požadovaná kritéria, samotný hráč projevil velký zájem o novou výzvu," řekl konkrétně Šádek.

František Rajtoral, který patřil k největším oporám úspěšného českého klubu, vůbec nad nabídkou, která přišla v úterý kolem poledne, nezaváhal ani na chvíli. "Odchod do bundesligy je dalším krokem v kariéře, věřím, že v náročné soutěži se dokážu prosadit. Na druhou stranu je pravdou, že při současném postavení Plzně, profesionálních podmínkách v klubu a vynikajících fanoušcích se mi nebude odcházet lehce," řekl ke změně působiště sám fotbalista.

Už během středy se vydal Rajtoral do Německa, kde ve čtvrtek zřejmě dojde ke konečnému podepsání smlouvy s budesligovým klubem. "To, co právě zažívá plzeňský fotbal, je opravdu fantastické. Nechci vypadat, jako že někam utíkám, protože v Plzni jsem byl spokojený. Klukům a plzeňskému fotbalu budu fandit, aby právě probíhající éra pokračovala co nejdál," poslal záložník vzkaz svým, za pár dní již bývalým, spoluhráčům i fanouškům Viktorky.

Náhradu za pravého záložníka vedení klubu nikde jinde hledat a kupovat nebude. Podle slov klubového vedení prý bude Rajtoral nahrazen hráčem z plzeňských řad. Západočechy kormě Rajtorala ještě opustí Patrik Hrošovský, jenž bude hostovat tentokrát na jihu Moravy ve Znojmě.

„Na 99% je tímto kádr Viktorie uzavřen. V týmu zůstávají Marek Hanousek, David Štípek, Matěj Končal, Ondřej Chocholoušek i Mladen Veselinovič, současný celek bude v daném složení odlétat také na soustředění na Kypr," dodal na konec generální manažer posledních ligových mistrů Adolf Šádek.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál

Historií jsou odvety play-off měly Evropské i Konferenční ligy. V obou soutěžích měl český fotbal své zástupce, přičemž o osmifinále EL bojovala dosud neporažená Viktoria Plzeň, o osmifinále EKL zase pro změnu hrála Olomouc. Přestože větší pravděpodobnost postupu u většiny českých fanoušků mohla mít vzhledem k její dosavadní sérii neporazitelnosti Plzeň, naopak právě ona tuto svou šňůru přetrhla, když v odvetě s Panathinaikosem Atény prohrála na penalty. To olomouckému postupu do osmifinále se možná nevěřilo, přesto Hanáci svůj největší  klubový úspěch přetavili ve skutečnost, když i s notnou dávkou štěstí porazili švýcarské Lausanne na jeho umělém trávníku 2:1.
Fotbal, ilustrační fotografie.

Plzeň prošla ligovou fází Evropské ligy jako nůž máslem. Po Portu neprohrála ani s Basilejí

Rozhodně je to nevídaný úspěch, který se málokdy českému fotbalovému klubu na evropské scéně stane. Takoví slávisté v Lize mistrů by mohli Západočechům jejich bilanci závidět. Viktoria Plzeň totiž prošla ligovou fází Evropské ligy s nabitými soupeři bez jediné prohry s tím, že se jí to podařilo jako jedinému účastníkovi v této soutěži. Nic na tom nezměnily ani její poslední dva zápasy, v rámci nichž nejprve doma s Portem remizovala 1:1, i když sahala po senzační výhře. Basilej pak venku porazila 1:0.

Více souvisejících

FC Viktoria Plzeň Fotbal František Rajtoral (fotbalista)

Aktuálně se děje

před 49 minutami

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích

I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí. 

včera

včera

Policie vyšetřuje požár v Pardubicích pro podezření z terorismu.

Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích

Na místě pátečního požáru v Pardubicích pokračuje policejní vyšetřování. Práci již dokončili pyrotechnici, které vystřídali kriminalisté. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. V pátek se dokonce sešla Bezpečnostní rada státu. 

včera

včera

včera

Tanker, ilustrační fotografie.

Česko je mezi zeměmi, které chtějí chránit lodě v Hormuzském průlivu

Česko je mezi zeměmi, které chtějí zajišťovat bezpečnost tankerů v Hormuzském průlivu, jímž proudí do světa cenná ropa. Vyplývá to z informací zahraničních médií. Washington ostatně naznačil, že o zajištění bezpečného lodního provozu v průlivu by se měly starat státy, které ho využívají. 

včera

včera

včera

20. března 2026 21:50

Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace

Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury. 

20. března 2026 20:22

Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů

Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s vyšetřováním pátečního požáru v Pardubicích vyzval zbrojařské firmy, aby své areály co možná nejlépe zabezpečily. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. Stupeň ohrožení terorismem se pro tuto chvíli nemění a zůstává na druhém ze čtyř. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy