Jihlava - Vysočina se ani v šestém vzájemném utkání s Teplicemi nedočkala vítězství. Jihlavští hráči však v těžkém utkání herně obstáli a favorita dokázali více než potrápit. Díky svému bojovnému výkonu byli blízko třem bodům a jejich ztráta po utkání kouče Petra Radu očividně velmi mrzela.
„V první půli jsme proměnili šanci a dostali jsme se do vedení. To byl náš výkon poměrně dobrý, soupeře jsme účinně napadali a tepličtí hráči díky našemu presingu kazili dost přihrávek. Do druhé půle jsem hráče upozorňoval, že musíme nastoupit stejně agresivně a odvážně směrem dopředu. Zhruba do 60. minuty se nám to docela dařilo, ale postupně jsme se dostávali pod tlak velké ofenzivní síly soupeře. Branka, kterou jsme inkasovali, mne rozhodně nenechává klidným a ještě dlouho ji nebudu schopen vydýchat. Stejně jako v domácím duelu proti Liberci šlo o nedůslednost a nedůraz, který se prostě nesmí v blízkosti našeho pokutového území a za stavu 1:0 stát! A už vůbec ne u zkušených hráčů! Takto silný soupeř toho využije a potrestá nás. Poté jsme se už do hry nedostali dle našich představ a hráči si tolik nevěřili. Právě takové individuální chyby, malá koncentrace a lehkovážnost hráčů nás strašně sráží. Liberec i Teplice představují kvalitní celky, které hrají o Evropskou ligu, ale my jsme z těchto domácích duelů přesto měli získat mnohem více bodů! S ohledem na dosavadní předváděné výkony na jaře měl být náš bodový zisk vyšší. Je to velká škoda, takovým soupeřům nemůžeme takto lehce nabízet vstřelení branek," neskrýval své rozčarování na pozápasové tiskové konferenci kouč Petr Rada.
Po utkání samozřejmě nemohl chybět ani dotaz na zdravotní stav gólmana Jaromíra Blažka: „Vypadá to na problémy s patní šlachou, takže nám bude chybět asi delší dobu. Ještě ale půjde na vyšetření, počkáme, až co definitivně řekne lékař. Každopádně Hanuš je stejně kvalitní gólman jako Blažek a má naši důvěru," uvedl Rada.
Zdroj: Miroslav Fuks, FC Vysočina Jihlava
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha
Fotbalová 1. liga ČR , FC Vysočina Jihlava , Petr Rada (fotbalový trenér)
Aktuálně se děje
včera
Pavel odcestoval do zahraničí. Do práce se vrátí po víkendu
včera
Ústavní soud posvětil snížení důchodů představitelům minulého režimu
včera
Orbán se pustil do Kyjeva a zmínil údajnou hrozbu pro maďarskou energetiku
včera
Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici
včera
Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka
včera
Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů
včera
Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život
včera
Fico opět kritizuje Kyjev. Dodávky ropy na Slovensko se obnoví až v březnu
včera
Japonsko odhalilo, kdy nasadí rakety na ostrově u Tchaj-wanu
včera
Policie chce vědět, co se na svahu stalo. Hledají se svědci tragédie v Harrachově
včera
Britská policie ukončila činnost v někdejším sídle bývalého prince Andrewa
včera
Jarní počasí začíná úřadovat. Meteorologové nastínili výhled na měsíc dopředu
včera
Tragédie v řadách policie. Potápěč se nevynořil při výcviku na Vysočině
včera
Norský expremiér se pokusil vzít si život. Uškodily mu Epstein Files
včera
Policejní manévry v Havířově. Muž, který střelbou zranil policistu, je po smrti
včera
Měl závratě a bolesti. Ministr Klempíř popsal pondělní nehodu
včera
Trump se chválil a vyjmenovával úspěchy. Írán označil za největšího sponzora teroru
včera
Počasí: Jaro přišlo do Česka. Teploty ještě tento týden vyrostou až na 17 stupňů
24. února 2026 21:07
Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá
24. února 2026 19:42
Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi
Český ministr zahraničí Petr Macinka vystoupil v úterý na půdě Valného shromáždění OSN v New Yorku s neobvykle přímočarým projevem. U příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze na Ukrajinu odmítl opakovat diplomatické fráze a svůj apel adresoval přímo ruskému šéfovi diplomacie Sergeji Lavrovovi, i když ten v sále osobně přítomen nebyl.
Zdroj: Libor Novák