Jihlava - Útočník Haris Harba zářil po domácím utkání proti Olomouci spokojeností. Navázal na své předchozí skvělé výkony a vstřelil dvě důležité branky, které počet jeho ligových branek zaokrouhlily na 10 ligových zásahů. I s góly z Poháru České pošty jich má na svém kontě už 14.
„Dařilo se mně i celému týmu. V poslední době hrajeme velmi dobře a to je důležité. Nevyšel nám jen první zápas proti Znojmu. Poté jsme začali podávat kvalitní výkony, hrajeme aktivní útočný fotbal. Dáváme góly, vytváříme si šance. Jsme spokojení," uvedl bosenský kanonýr, který v duelu proti Sigmě dokonce sahal po hattricku: „Ve své šanci jsem po hattricku toužil, ale v koncovce jsem příliš myslel na pobavení fanoušků. Naštěstí za mnou stál Mára Jungr a ten už míč uklidil do branky. Hattrick by mne určitě potěšil, ale důležité je, že dáváme góly a sbíráme body. Je jedno, kdo konkrétně je střílí," řekl po utkání šťastný Harba. Toho kouč Petr Rada v 75. minutě nahradil Vojtěchem Přeučilem. Bývalý hráč Hradce Králové se při svém odchodu do kabin dočkal zaslouženého a v Jihlavě málo vídaného bouřlivého potlesku, při němž povstala většina diváků na nové tribuně.
Harba by do konce jara ještě rád nějaké branky přidal: „Ještě je před námi osm zápasů, tudíž doufám, že počet mých vstřelených gólů ještě není konečný. Jako každý fotbalista, bych se samozřejmě nebránil tomu, abych usiloval střeleckou korunu Gambrinus ligy.
Zdroj: Miroslav Fuks, FC Vysočina Jihlava
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha
Fotbalová 1. liga ČR , FC Vysočina Jihlava , Haris Harba (fotbalista)
Aktuálně se děje
včera
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
včera
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
včera
Španělsko je příšerný spojenec, prohlásil Trump. Kvůli Íránu s ním přerušil všechny obchodní styky
včera
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
včera
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
včera
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno včera
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
včera
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
včera
Neziskovky nahrazují roli státu v péči o zranitelné, připomněl Pavel poslancům
včera
Macinka by měl vážit slova. Češi mají problém se dostat domů a neváhají kritizovat
včera
Válka se brzy přelije i do Evropy, důsledky pocítí každý člověk na Zemi, varuje Írán
včera
Petr Pavel dorazil do Sněmovny. Řešit se má Írán i kontrola hospodaření České televize a rozhlasu
včera
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
včera
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
včera
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
včera
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
včera
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
včera
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
včera
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
včera
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
Březen je prvním měsícem meteorologického jara a počasí by tomu mělo v následujících dnech a týdnech odpovídat. Na horách se očekává obleva, v nížinách už bude přes den většinou přes 10 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě