Madrid - Thibaut Courtois by nakonec přece jen mohl chytat proti Chelsea. Ale má to háček! Musel by s londýnským klubem podepsat novou smlouvu.
Bizarní situace. Chelsea si na jednu stranu pojistila, aby v případě, že v semifinále Ligy mistrů narazí na Atlético Madrid, se proti ní nepostavila belgická vycházející hvězda Thibaut Courtois, na druhou stranu nadějnému gólmanovi učinila nabídku. Podepiš novou smlouvu, a můžeš chytat.
Jedenadvacetiletý Courtois je v Madridu na hostování, "domů" se ale nehrne. Tam by totiž zřejmě zatím musel dělat dvojku Petru Čechovi, a to se mu nechce. Nechal se slyšet, že jako náhradník se do Londýna nevrátí a že by rád zůstal nastálo ve Španělsku.
Chelsea vložila do smlouvy klauzuli, jíž stanovila cenu za Courtoisovo nasazení do vzájemného zápasu minimálně na tři miliony eur, tedy šest milionů za dvojutkání (asi 165 milionů korun).
Prezident Atlétika Enrique Cezero však prohlásil, že tolik peněz nedá. "Je to částka, kterou si nemůžeme dovolit," potvrdil. Španělská média však spekulují o tom, že se tím jen pokusil popíchnout případné sponzory, aby sumičku zaplatili.
Courtois je považovaný za jednoho z nejlepších mladých brankářů na světě a Chelsea počítá s tím, že v budoucnu Čecha nahradí. Současná smlouva belgické hvězdičky platí do roku 2016.
Související
Slavii se poslední zápas v Lize mistrů nevydařil. Ani na Kypru si výhru nepřipsala
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
Liga mistrů , Thibaut Courtois (fotbalista) , Petr Čech
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
před 2 hodinami
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
před 3 hodinami
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
před 5 hodinami
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
před 5 hodinami
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
před 6 hodinami
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
před 7 hodinami
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
před 8 hodinami
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
před 9 hodinami
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
před 10 hodinami
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
před 10 hodinami
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
před 11 hodinami
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
před 12 hodinami
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
před 13 hodinami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
včera
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
Irán ústy předsedy parlamentu poprvé reagoval na americké ultimátum týkající se blokády Hormuzského průlivu. Teherán je podle vyjádření politika připraven nevratně poškodit důležitou infrastrukturu v Perském zálivu, pokud dojde k útokům na íránské elektrárny.
Zdroj: Lucie Podzimková