Praha - Málokdo by věřil, že po trefě Zbyňka Pospěcha skončí utkání jinak než výhrou. Slovácko srovnalo v poslední minutě zápasu, a tak se po remíze 1:1 musí Dukla spokojit s jednobodovým ziskem.
Prvních deset minut utkání se odehrálo bez vážnější gólové příležitosti. V 15. minutě ovšem vypadal nepříjemně rohový kop hostí, míč se totiž dostal na vzdálenější tyč, u které stál Reinberk, ale k míči se propracovat nestihl. O dvě minuty později postupoval sám na bránu Marek Hlinka, chvíli se rozhodoval co udělá a nakonec z hranice šestnáctky vypálil, bohužel přímo do středu, kde stál připravený Heča. Dukla dlouho držela míč na půlce, následně Štetina vystihl pohyb Matěje Hanouska a přihrál mu za obranu do vápna, odkud Matěj přestřelil. Další dvě příležitosti přišly po 21. minutě, nejprve Jakub Mareš z kraje pokutového území těsně minul, poté Tomáš Berger utekl obraně a centrem připravil pěknou příležitost spoluhráčům, kteří míč do branky neusměrnili. Slovácko odpovědělo hlavičkou Šumulikovskiho, která se od země a s pomocí Filipa Rady odrazila do břevna a ven. Zbyněk Pospěch si vyměnil míč s Jakubem Marešem, pak posunul napravo Ouedraogovi, jasné brance zabránil včasným zákrokem obránce hostí. Chvíli na to musel Heča vyrážet střelu z 30 metrů mířící pod břevno, jejíž autorem byl Lukáš Štetina, následný roh zůstal nevyužit. Rychlý protiútok předvedla trojice Dukláků, Tomáš Berger ze středu přihrál nalevo Matějovi Hanouskovi, který mu vrátil za obranu do vápna, míč zblokovala obrana hostí. Z následného rohu zakončil hlavou Marek Hlinka, k brance chyběl jen kousek. Závěr prvního poločasu zakončila protiútokem domácí Dukla, Jakub Mareš z pravé strany postupoval sám, v poslední chvíli chtěl přihrát volnému Josému Romerovi, vše ale vystihl obránce hostí a míč v poslední chvíli odkopl.
Druhý poločas začali aktivněji domácí, u obou příležitostí, které si vytvořili, byl Tomáš Berger, nejprve jeho centr prošel bez zásahu Heči kolem tyče, podruhé vystřelil z poza šestnáctky, kdy vyrážela obrana hostí. Další šanci měl v 57. minutě Jakub Mareš, kterého vyslal kupředu Zbyněk Pospěch, trefil však vybíhajícího brankáře. Slovácko si vytvořilo příležitost vzápětí, po levé straně postupoval Kerbr, jeho střelu odrazil na roh José Romera. Pak přišla velká šance, kterou krásným zákrokem vychytal Filip Rada, Kerbr centroval na volného Doška, který hlavou mířil pod břevno. Dobrou šanci přinesla 71. minuta, nejdříve střílel Zbyněk Pospěch a jeho vyraženou střelu dorážel Tomáš Berger, v prvním případě zasahoval Heča, ve druhém Reinberk. V 85. minutě si Zbyněk Pospěch krásně naskočil hlavičkou na centr z přímého kopu a poslal Duklu do vedení 1:0.To bohužel nevydrželo příliš dlouho. V 89. minutě centroval ze strany Kerbr, míč se dostal až k Petrovi, který srovnal stav zápasu.
Ohlasy trenérů:
Luboš Kozel: "Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli, měli jsme k tomu velice blízko, i když z ohledem na celý průběh utkání remíza odpovídá předvedené hře. Obě mužstva chtěla hrát nahoru, před oběma brankami bylo spoustu útočných situací. V první půli Slovácko hrozilo ze standardek, padla tyčka a břevno, myslím, že herně jsem byli o něco lepší my, bohužel proměňování šancí je momentálně naše velká slabina, Ismael byl sám před brankářem, stejně tak i Mareš. Druhý poločas byl více otevřený, Slovácko hrozilo více ze hry, Došek tam měl hlavu, kterou Filip Rada chytil, přesto si myslím, že jsme za gólem šli a když se nám to nakonec podařilo, tak naší hloupostí a nezkušeností jsme dovolili soupeři vyrovnat. To mě mrzí, chtěli jsme vyhrát, ale je tam i pozitivum, kdy někteří hráči hráli prvně a nezklamali a to je dobré do budoucna."
Zdroj: Redakce, FK Dukla Praha
16. března 2026 18:10
Tři rány pro reprezentaci krátce za sebou. Před baráží jsou zranění Šulc, Vitík i Schick
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha
Fotbalová 1. liga ČR , FK Dukla Praha , Zbyněk Pospěch (fotbalista)
Aktuálně se děje
včera
Válka se dnes vede s iPady, AI bude brzy operovat rychleji než jakýkoli člověk, prohlásil Zelenskyj v Londýně
včera
Výbušné téma v USA: Američanům se představa vojáků na půdě Íránu ani trochu nelíbí
včera
Pozornost světa se nesmí odvrátit od Ukrajiny k Íránu, prohlásil Starmer na setkání se Zelenským
včera
Macron končí, Starmer mě zklamal, jsme nejmocnější a o pomoc od NATO nestojíme, zuří Trump
včera
Ceny ropy na světových trzích dnes opět letí vzhůru. Situaci v regionu vyhrotily nové incidenty
včera
Babiš s prezidentem řešil rozpočet. Pavel jej podepíše v pátek
včera
Na Blízký východ míří vrtulníková loď USS Tripoli, na palubě má tisíce mariňáků
včera
Židlochovice se staly terčem sofistikovaného kybernetického útoku. Hackeři požadují výkupné
včera
S Izraelci původně spolupracovat nechtěl, Evropu poslal hlídat Arktidu. Trumpovy požadavky se mění každý týden
včera
My válku nezačali, on nemá plán. Proč se státy NATO nechtějí připojit k Trumpovu tažení proti Íránu?
včera
Faktický vládce Íránu a mozek represí. Kdo byl Alí Larídžání?
včera
Izraelská armáda zabila pravou ruku Chameneího, šéfa bezpečnostní rady, a velitele jednotek Basídž
včera
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
včera
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
včera
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
včera
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
16. března 2026 22:03
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
16. března 2026 21:27
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
16. března 2026 20:52
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
16. března 2026 20:08
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
Je jednoznačnou českou hvězdou letošní paralympiády v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Právě ona se postarala o nejvíce cenných kovů pro českou výpravu. A v závěrečný soutěžní den této paralympiády tomu nemohlo být jinak. Po stříbrech z biatlonového individuálního závodu a běžeckého desetikilometrového závodu a bronzu z biatlonové stíhačky přidala v neděli teprve sedmnáctiletá zcela nevidomá paralympionička kombinující biatlon a běžecké lyžování Simona Bubeníčková další stříbro, tentokrát z běžeckého dvacetikilometrového závodu. Nestačila jen na ruskou reprezentantku Anastasiji Bagijanovou.
Zdroj: David Holub