Brasília - Jihoamericko - africký souboj vyzněl lépe pro Kolumbii. Pobřeží slonoviny sice snížilo na 1:2, alespoň bod ale Afričané nevybojovali. Nic na tom nezměnil ani bývalý hráč pražské Sparty Bony Wilfried. Kolumbie tak má nakročeno do osmifinále.
Největší vzrušení začátku zápasu přinesly nafukovací míče, které se z hlediště zatoulaly na hrací plochu. Aby se fanoušci nenudili, musel zasáhnout Cuadrádo, jehož nebezpečný centr odvrátil Didier Zokora.
Kolumbie byla lepším týmem, což potvrzovaly především nebezpečné brejkové situace, které Sloni odvraceli jenom s vypětím všech sil. Po jedné z nich centroval Rodriguez, ale střílející Gutierrez v koncovce selhal.
Co postrádal na kráse první poločas, vynahradil ten druhý. Zpočátku se dařilo africkému celku, ale Gervinho ani Gradel míč za záda gólmana Ospiny nedopravili, a tak začali úřadovat Kolumbijci.
Psali jsme: MS ve fotbale: Suárez sestřelil Anglii, která balancuje na hraně vyřazeníCuadrado trefil z velkého úhlu břevno, ale v 64. minutě už se skóre měnilo. James Rodríguez přeskočil střídajícího Drogbu a poslal svůj tým do vedení, které o šest minut později ještě vyšperkoval svou první reprezentační trefou Juan Quintero.
Sloni se ale nepřestali snažit a odměnou jim bylo snížení z kopačky Gervinha, který předvedl krásnou individuální akci, na jejímž konci propálil Ospinu. Závěrečný tlak k vyrovnání nevedl. Prosadit se nedokázali Drogba ani Yaya Touré.
Kolumbie tedy vede s šesti body skupinu C a osmifinále jí téměř jistě nemine. To Pobřeží slononiny bude muset o vyřazovací část ještě bojovat v posledním zápase s Řeckem.
Skupina C
Kolumbie - Pobřeží slonoviny 2:1 (0:0)Branky: 64. Rodríguez, 70. Quintero – 74. Gervinho
Kolumbie: Ospina – Zapata, Yepes (C), Zúñiga, Armero (72. Arias) – C. Sánchez, Aguilar (79. Mejía) – Cuadrado, Rodríguez, Ibarbo (53. Quintero) – GutiérrezPobřeží slonoviny: Barry – Aurier, Zokora, Bamba, Boka – Serey (73. Bolly), Tioté – Gervinho, Y. Touré (C), Gradel (67. Kalou) – Bony (60. Drogba)
Související
Skupiny fotbalového MS rozlosovány. Češi mohou hrát proti Mexiku, Jižní Koreji a JAR
Z fotbalového mistrovství v Rusku se nevrátilo 5000 cizinců. Kam se poděli?
fotbalové mistrovství světa (FIFA World Cup) , Bony Wilfried
Aktuálně se děje
včera
Policie vyšetřuje tragédii ve Vsetíně. Důchodkyně nepřežila střet s autem
včera
Britská monarchie ukázala soudržnost. Na fotce ale chybějí někteří členové rodiny
včera
Slavia potrestala hříšníky z posledních zápasů. Bořil a Chorý zaplatí pokutu
včera
Vojtěch si vytyčil nelehký úkol. Chce, aby Češi omezili pití alkoholu
včera
Babiš opět píše do Bruselu. Premiér prozradil, co se Česku nelíbí
včera
Senior tvrdil, že umístil bombu na ministerstvu. Po vyjednávání se vzdal
včera
Předpověď počasí předpokládá změnu, kterou pocítíme. Nastane o víkendu
včera
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
včera
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
včera
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
včera
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
včera
Moderní verze Rakouska-Uherska? Magyarovy plány s Visegrádskou skupinou se dotýkají i Česka
včera
Lídři EU se sejdou se Zelenským na Kypru. Potvrdí 90miliardovou půjčku Ukrajině
včera
Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil
včera
Víte, kolik je na světě miliardářů a milionářů? Možná výrazně víc, než si myslíte
včera
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
včera
Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou
22. dubna 2026 21:15
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
22. dubna 2026 19:55
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
22. dubna 2026 18:38
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Německý ministr obrany Boris Pistorius představil první komplexní vojenskou strategii Bundeswehru, která reaguje na zásadní proměnu bezpečnostní situace v Evropě. K těmto změnám přispěl ruský útok na Ukrajinu, napětí ve vztazích s USA a aktuální konflikt na Blízkém východě. Berlín se nyní snaží jasně vytyčit svůj nový vojenský kurz, aby odpovídal aktuálním výzvám.
Zdroj: Libor Novák