Synot liga 2. kolo: Pražská "S" stoprocentní, Plzeň porazila Jablonec

Praha - Po zatím neúplném 2. kole Synot ligy jsou na čele s šesti body Sparta se Slavií. Opačný pól tabulky okupují pražští Bohemians s Jihlavou. Tříbodovým ziskem si náladu spravili v Brně a na Slovácku, smutní jsou naopak pohároví zástupci. Body ztratila jak Boleslav, tak Liberec. Plzeň přehrála 3:1 posílený Jablonec. Utkání mezi Teplicemi a Českými Budějovicemi se kvůli úmrtí teplického ředitele Hrdličky odložilo.

Z druhého kola české nejvyšší soutěže se dají vyzdvihnout dvě události - slávistické obrození a předčasný odchod ředitele Teplic Františka Hrdličky, který zemřel v pouhých 57 letech.

Dlouholetý teplický funkcionář zemřel v sobotu, v nemocnici byl hospitalizován od středy po mozkové mrtvici. Zápas mezi Teplicemi a Českými Budějovicemi byl z tohoto důvodu odložen. Náhradní termín bude upřesněn.

Slavie přehrála i Baník a má šest bodů stejně jako Sparta

Euforie vládne v Edenu. "Sešívaní" vyhráli i druhý zápas a jeden den se dostali do čela ligy, odkud je v sobotu díky lepšímu skóre sesadila mistrovská Sparta.

Šest bodů si Slavia vysloužila výhrou na Slovácku a pátečním triumfem 3:1 nad Baníkem, který vystřelily branky Škody, Zmrhala a Latky. Ostravský celek pouze snížil zásluhou hlavičky Baránka.

Podruhé vyhrála také Sparta. Tři body mistrovi proti Jihlavě zajisily dva góly Tomáše Přikryla, kterého doplnil Dočkal. Před středeční odvetou 3. předkola Ligy mistrů na půdě Malmö se tak svěřenci kouče Lavičky o skóre vyhoupli do čela Synot ligy.

Bez bodu zůstávají už jenom Jihlava s Bohemians

Opačné starosti než Sparta má právě Jihlava, která je poslední. Bez bodu jsou také Bohemians, kteří zásluhou lepšího skóre obsadili patnáctou příčku.

"Klokani" po domácí prohře se Spartou nezvládli ani druhé utkání. Jejich zájezd do Uherského Hradiště se proměnil ve vysokou prohru 1:4, kterou dirigoval dvougólový forvard Libor Došek.

Duel mezi Brnem a nováčkem z Hradce Králové rozhodl druhý poločas, během kterého domácí Východočechům nasázeli tři branky. Prosadili se Schuster, Jugas a Marković.

Dukla vyloupila město automobilů, Slovan pouze remizoval

Své domácí zápasy překvapivě nezvládli naši pohároví zástupci. Mladá Boleslav podlehla pražské Dukle, když o osudu utkání rozhodl už ve třetí minutě francouzský útočník Jean-David Beauguel, který využil zaváhání gólmana Hrušky. Po čtvrteční prohře 1:4 s Lyonem v předkole Evropské ligy tak "Škodovka" zaznamenala další neúspěch.

O mnoho lépe na tom není ani liberecký Slovan. Ten ve čtvrtek dostal "trojku" v Rumunsku a své fanoušky si neudobřil ani v neděli. Svěřenci kouče Slováka pouze remizovali s Příbramí, která tak po Plzni obrala o body další silný celek.

Vicemistr z Plzně vkročil do zápasu s posíleným Jabloncem výborně a už v 16. minutě vedl 2:0. Nejprve proměnil penaltu Kolař a následně si Hrošovského centr srazil do branky gólman Hrubý. Jablonec sice snížil zásluhou Doležala, ale o konečném skóre rozhodl nájezd Petržely.

Konečné výsledky 2. kola Synot ligy:

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:0)Branky:3. Škoda, 76. Zmrhal, 85. Latka – 82. Baránek

Zbrojovka Brno - Hradec Králové 3:0 (0:0)Branky: 63. Schuster, 77. Jugas, 90. Marković

Slovácko - Bohemians Praha 4:1 (1:0)Branky: 30. a 90. Došek, 54. Šumulikoski, 55. Trávník – 86. Mikuš

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 3:0 (0:0)Branky: 47. a 50. Přikryl, 67. Dočkal

Mladá Boleslav - Dukla Praha 0:1 (0:1)Branky: 3. Beauguel

Slovan Liberec - Příbram 0:0

Viktoria Plzeň - Jablonec 3:1 (2:1)Branky:12. Kolář (penalta), 16. Hrubý (vlastní), 65. Petržela – 45. Doležal

Teplice - Dynamo České Budějovice - odloženo kvůli úmrtí ředitele Teplic Františka Hrdličky

Související

SK Slavia Praha, stadion v Edenu Glosa

Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla

Osmibodový náskok v čele ligové soutěže dával fotbalové Slavii naději, že by po vítězném derby se Spartou mohla už v sobotu slavit ligový titul. Dopředu bylo jasné, že se o něj může  připravit už jen sama. Počítalo se však s tím, že by se o trofej mohla připravit sportovně. Jenže nakonec se o něj málem připravila ryze nesportovní cestou, avšak jen a jen vlastní vinou. Její příznivci totiž vběhli z Tribuny Sever na hrací plochu pouhé tři minuty před koncem derby, v němž sešívaní vedli 3:2 a tím tak předčasně duel ukončili. Rozhodně tím svým miláčkům nepomohli, naopak hodili na ně dost možná věčný cejch někoho, kdo zase jednou výrazně poškodil jméno českého fotbalu, který dělal vše možné pro to, aby se stal civilizovanou soutěží.
Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice

Podzimní část fotbalové Chance ligy sice skončila poslední víkend před Vánocemi, ale už během nich první kluby hlásí své první zimní posily. Jako první tak učinila Viktoria Plzeň, která oznámila příchod slovenského obránce Dávida Krčíka. Západočechy v tomto směru následovala Olomouc, která pro změnu do svých řad přivítala zahraniční posilu ze slovinského Celje, tedy z týmu jejího soupeře v Konferenční lize, křídelníka Danijela Šturma. Přímo na Štědrý den pak do Pardubic z Liberce přišel jejich bývalý hráč Michal Hlavatý.

Více souvisejících

Fotbalová 1. liga ČR sk slavia praha FC Vysočina Jihlava

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie

Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat

Češi v prvním zápase na letošním mistrovství světa ve fotbale sahali po bodovém zisku, proti Jižní Koreji dokonce několik minut vedli. Nakonec ale nezískali ani bod, protože reprezentaci asijské země se podařilo skóre otočit. Národní tým tak bude doufat, že vyhraje alespoň jeden ze dvou zbývajících zápasů ve skupině. 

včera

včera

Estadio Azteca je jedním ze stadionů, kde se odehraje letošní MS.

Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?

O blížícím se fotbalovém mistrovství světa, které vypukne již ve čtvrtek 11. června večer a které poprvé v historii budou spolupořádat tři země – konkrétně USA, Kanada a Mexiko, se v mnoha ohledech může směle mluvit o mistrovství, jaké fotbalový fanoušek dosud nezažil. Nejen rekordním počtem účastníků, kterých bude poprvé až 48, ale také třeba i kvůli změnám pravidel, stejně jako postupového klíče.

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody

V Tichém oceánu se oficiálně zformoval klimatický jev El Niño a podle předpovědí meteorologů by mohl dosáhnout historické síly. Tento přirozený oteplovací cyklus, který v tichomořské oblasti blízko rovníku ovlivňuje celosvětové počasí, podle odborníků ještě více zvýší teplotu planety již tak zatížené znečištěním z fosilních paliv a pravděpodobně vyvolá extrémní projevy počasí po celém světě. 

včera

včera

Ilustrační foto

Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití

Polsko v rámci své snahy stát se klíčovou pevností NATO vůči Rusku spustilo rozsáhlý civilní program wGotowości neboli Připravenost, který učí dobrovolníky dovednostem potřebným pro přežití v dobách krize. Tato iniciativa představuje největší projekt dobrovolného obranného výcviku v polské historii a klade si za cíl propojit armádu s veřejností a psychologicky připravit společnost na případný válečný stav.

včera

Kaja Kallasová

Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové

Francie, Německo a další členské státy Evropské unie intenzivně diskutují o zásadní reformě, či dokonce rozpuštění patnáct let staré Evropské služby pro vnější činnost (EEAS). Cílem plánovaných změn je zefektivnit reakci bloku na současné geopolitické krize. Podle informací deníku Financial Times zvažují unijní metropole omezení pravomocí šéfky unijní diplomacie Kaji Kallasové a přesun funkcí tohoto úřadu, disponujícího ročním rozpočtem ve výši jedné miliardy eur, zpět pod Evropskou komisi a jednotlivé členské státy.

včera

včera

Hormuzský průliv

Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí

Útoky Spojených států z posledních hodin podle íránského ministerstva zahraničí prakticky zlikvidovaly platnost dosavadního příměří. Teherán označil americké vojenské akce za nezákonné a kriminální, přičemž zdůraznil, že vedle zjevného porušení Charty OSN a základních pravidel mezinárodního práva ohledně národní suverenity tyto údery učinily dohodu o příměří z 8. dubna fakticky bezvýznamnou. 

včera

Elon Musk

Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí

Násilné nepokoje v Belfastu a dalších britských městech ukázaly rostoucí vliv sociálních sítí, s jejichž pomocí krajně pravicoví aktéři prosazují protipřistěhovaleckou agendu. Rozbuškou pro vlnu neklidu se stal pondělní útok nožem v Belfastu, ze kterého byl obviněn súdánský žadatel o azyl, jenž do Spojeného království dorazil v roce 2023. Incidentu okamžitě využili radikální aktivisté k mobilizaci svých stoupenců. Následující večer provázely pouliční střety, zapalování aut, domů i autobusů a také rasově motivované útoky na majetek, včetně napadení provozovny tureckého holičství.

včera

včera

včera

V Severním Irsku vypukly násilné protiimigrační protesty

Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla

Policie v Severním Irsku nasadila vodní děla proti výtržníkům během druhé noci protiimigračních protestů. U kruhového objezdu Sandyknowes poblíž Newtownabbey, severně od Belfastu, tak rozehnala dav přibližně tří set lidí, kteří zapálili nákladní vůz a házeli cihly a zápalné lahve. Nepokoje byly hlášeny také z měst Derry a Coleraine, celkově však byly výtržnosti mírnější než v úterý, kdy davy útočily na etnické menšiny v reakci na pondělní útok nožem v severním Belfastu, který si vyžádal jednoho těžce zraněného muže.

včera

včera

včera

10. června 2026 21:57

Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS

Premiér Andrej Babiš se společně s prvním místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou a ministrem obrany Jaromírem Zůnou v pondělí v pražském Planetáriu zúčastnil tiskové konference k národnímu projektu Česká cesta do vesmíru. Konference představila aktuální kroky směřující k realizaci historicky první samostatné mise České republiky na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy