Šok v Plzni: Vyhodili trenéra Dušana Uhrina

Plzeň – To, o čem se v posledních týdnech spekulovalo, se dnes stalo skuteční. Vedení plzeňské Viktorie odvolalo trenéra Dušana Uhrina mladšího! Hlavním důvodem bylo podle plzeňských šéfů čtvrteční utkání s Ploještí, kdy Viktoria prohrála 1:4 a Evropskou ligu si nezahraje. Nového trenéra zatím vedení klubu neoznámilo.

„Rozhodující bylo čtvrteční odvetné utkání třetího předkola Evropské ligy. Zásadní pro nás byl jak samotný fakt ukončení našeho působení v letošním ročníku evropských pohárů, tak také způsob, kterým k němu došlo. Trenér měl důvěru, dostatek času i veškeré podmínky pro přípravu týmu na novou sezonu, ve které byl postup do základní skupiny Evropské ligy jednoznačnou prioritou. Ukončení naší evropské pohárové cesty sice nemá ekonomické důsledky, protože rozpočet je vždy tvořen bez započítání evropských bonusů UEFA, je však zásadní směrem ke sportovnímu vývoji týmu, který ztrácí možnost herní konfrontace s nejvyspělejšími týmy Evropy," uvedl pro klubový web generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Plzeň včera vyhrála v Českých Budějovicích jasně 4:0, ale ani tato výhra trenéra Dušana Uhrina mladšího nezachránila. „Nedělní vítězství v Českých Budějovicích, při veškeré úctě k soupeři, nebylo v této souvislosti bernou mincí. Viktoria se vzhledem ke kvalitě kádru a veškerým podmínkám pro hráče i trenérský tým musí upínat k těm nejvyšším cílům. Ambice jednoduše naplněny nebyly," doplnil Šádek pro web Viktorie Plzeň.

Dušan Uhrin skončil u týmů okamžitě, dnešní dopolední trénink už vedli jeho asistenti. „Přestože se neloučíme za ideální konstelace, trenérovi jsem při loučení poděkoval. Přicházel do Plzně po neuvěřitelně úspěšné éře Pavla Vrby, této výzvy by se nebyl schopný chopit každý. Právě za tuto odvahu se těší také podpoře našich fanoušků, se kterými o nastalé situaci budeme v nejbližších dnech komunikovat. V tuto chvíli však upřednostňujeme dlouhodobější sportovní koncept tak, aby byla Viktoria dlouhodobě opět úspěšná na tuzemské i evropské fotbalové scéně," uvedl k situaci prezident plzeňské Viktorie Tomáš Paclík.

Sám Dušan Uhrin své odvolání po vítězství v Budějovicích nečekal. „Po tom vysokém vítězství jsem to úplně nečekal, ale na druhou stranu se o mém údajném odvolání ve všech možných médiích spekulovalo už nějaký čas. Takže jsem byl vůči tomu tak nějak vnitřně obrněný. Nesplnili jsme cíle, nedostali se do Evropské ligy, vypadli jsme s Ploještí. To se stalo a to mě mrzí. Na druhou stranu jsem třeba v lize za celou dobru prohrál jen jedinkrát, nula jedna se Spartou," řekl serveru aktuálne.cz Dušan Uhrin mladší.

O nástupci Dušana Uhrina bude Viktorie informovat sportovní veřejnost v nejbližších dnech formou speciální tiskové konference. „Jako první budeme o veškerých novinkách informovat tým, fanouškům i zástupcům médií následně představíme veškeré zásadní informace najednou," dodal tiskový mluvčí klubu Pavel Pillár.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál

Historií jsou odvety play-off měly Evropské i Konferenční ligy. V obou soutěžích měl český fotbal své zástupce, přičemž o osmifinále EL bojovala dosud neporažená Viktoria Plzeň, o osmifinále EKL zase pro změnu hrála Olomouc. Přestože větší pravděpodobnost postupu u většiny českých fanoušků mohla mít vzhledem k její dosavadní sérii neporazitelnosti Plzeň, naopak právě ona tuto svou šňůru přetrhla, když v odvetě s Panathinaikosem Atény prohrála na penalty. To olomouckému postupu do osmifinále se možná nevěřilo, přesto Hanáci svůj největší  klubový úspěch přetavili ve skutečnost, když i s notnou dávkou štěstí porazili švýcarské Lausanne na jeho umělém trávníku 2:1.
Fotbal, ilustrační fotografie.

Plzeň prošla ligovou fází Evropské ligy jako nůž máslem. Po Portu neprohrála ani s Basilejí

Rozhodně je to nevídaný úspěch, který se málokdy českému fotbalovému klubu na evropské scéně stane. Takoví slávisté v Lize mistrů by mohli Západočechům jejich bilanci závidět. Viktoria Plzeň totiž prošla ligovou fází Evropské ligy s nabitými soupeři bez jediné prohry s tím, že se jí to podařilo jako jedinému účastníkovi v této soutěži. Nic na tom nezměnily ani její poslední dva zápasy, v rámci nichž nejprve doma s Portem remizovala 1:1, i když sahala po senzační výhře. Basilej pak venku porazila 1:0.

Více souvisejících

FC Viktoria Plzeň Dušan Uhrin (fotbalový trenér)

Aktuálně se děje

včera

včera

Kometa Brno

Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily

Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.

včera

Aktualizováno včera

včera

Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka

Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení

Ministerstvo práce a sociálních věcí společně s ČSSZ vnímá obavy zaměstnavatelů ze sankcí spojených s opožděným nebo chybným odesláním Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele. Cílem ministerstva není zaměstnavatele sankcionovat, ale zvládnout tuto zásadní změnu tak, aby v praxi skutečně fungovala.

včera

Donald Trump

Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela

Americký prezident Donald Trump po posledním pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi. 

včera

Americká armáda, ilustrační fotografie.

Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa

Americké ministerstvo obrany hodlá stáhnout asi pět tisíc vojáků z Německa. Oznámilo to poté, co se americký prezident Donald Trump a německý kancléř Friedrich Merz slovně střetli kvůli válce s Íránem. Rozhodnutí přišlo den po Trumpově kritice Merze, upozornila britská stanice BBC. 

včera

Češi v úvodním utkání nakonec porazily Švýcary 5:4

Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance

Úvodní duel domácího turnaje Euro Hockey Tour proti Finsku sice české hokejové reprezentaci vyšel, ihned po něm ale začala sčítat ztráty. Navzdory výhře 3:2 má realizační tým v čele s koučem Radimem Rulíkem více vrásek na čele, než tomu bylo doposud. Zápas totiž nedohráli hned dva reprezentanti – obránce Filip Hronek a útočník Michael Špaček. Zatímco v případě Špačka to vypadá, že pro něj po tvrdém zákroku na koleno sezóna již skončila, nad Hronkem zatím visí otazník. Čeká se, jak dopadne podrobnější vyšetření včetně magnetické rezonance.

včera

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem

Premiéra Andreje Babiš (ANO) čeká o víkendu první jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským od chvíle, kdy se vrátil do čela české vlády. Předseda vlády bude mezi čtyřma očima mluvit i s dalšími evropskými politiky. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

1. května 2026 21:57

Juraj Loj v úspěšném filmu Sbormistr.

Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo

Problémy úspěšného filmu Sbormistr pokračují. Další soud totiž potvrdil stopku pro jeho televizní vysílání. Soud konstatoval, že pro tvůrce, kteří se věnují trestným činům inspirovaným skutečnými událostmi, platí zvýšené nároky ve vztahu k obětem trestné činnosti.

1. května 2026 21:05

Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem

Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.

Zdroj: David Holub

Další zprávy