Pět porážek v řadě a konec. Fotbalisty Karviné už nevede kouč Straka

Po pěti porážkách v řadě se s týmem fotbalistů Karviné loučí trenér František Straka. Aktuálně se totiž po zmiňované sérii prohraných zápasů karvinští nacházejí až na předposledním místě ligové tabulky a tak nebylo divu, že se vedení klubu rozhodlo k tomuto kroku. Karvinou tak tedy nyní povede dosavadní Strakovi asistenti Marek Bielan a Branislav Rzeszsot, jenž má na starosti gólmany. Klub o odvolání hlavního trenéra A-týmu informoval veřejnost v pondělí na svých webových stránkách.

Naposledy Karviná hrála o víkendu v lize s Ostravou, se kterou na jejím hřišti prohrála 0:3 a po které se tak tedy ocitla na úplnném chvostu ligové tabulky. Přesto ale z úst Františka Straky ještě znělo odhodlání s nepříznivým vývojem něco udělat. "Jsme v křeči. Pak už nejede hlava, přijdou zbytečné chyby. Těžko se mi situace komentuje. Jsem člověk, který neutíká. Budu makat a bojovat, jsou tady kluci, kteří mají podobný charakter jako já. Teď už to nebude o fotbale, musíme se zvednout," říkal po zápase.

Nakonec to je on, kdo se záchanou v soutěži Karviné nepomůže. Vedení klubu ho totiž po osmiměsíčním působení u karvinského kormidla odvolalo. Proti setrvání totiž hovořil fakt, že naposledy klub bodoval po duelu s Opavou (1:1), poté následovaly už pouze porážky, navíc bez skórování. „Rozhodli jsme se Františka Straku z pozice hlavního trenéra odvolat z důvodů špatných a neuspokojivých výsledků, které při pohledu na tabulku značí předposlední patnáctou pozici v prvoligové tabulce. Trenéru Strakovi děkujeme za odvedenou práci a v další trenérské kariéře mu přejeme hodně štěstí," uvedl ke Strakově konci Lubomír Vlk, sportovní ředitel Karviné.

Poprvé se na lavičce Karviné objevil populární trenér František Straka v březnu letošního roku, přičemž v závěru minulé sezóny se mu s klubem podařilo zachránit ligovou příslušnost. Co se týče právě probiíhající sezóny 2019/2020, tak v ní dosud karvinští ještě ani jednou doma nevyhráli.

Po Ivanu Kopeckém (Opava), Josefu Csaplárovi (Zlín) a Martinu Haškovi (Bohemians 1905) je pak Straka již čtvrtým trenérem, který v tomto ligovém ročníku předčasně skončil.

Související

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta se po devíti letech dočkala ligového titulu. Slavit začala po bezbrankové remíze na Slovácku

Do konce sezóny 2022/23 sice fotbalové Fortuna lize zbývá odehrát ještě jedno kolo nadstavby, ale už teď je jisté, kdo po jejím skončení převezme titul pro vítěze této tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže. Budou to fotbalisté Sparty, kteří se tak ligového titulu dočkali po dlouhých devíti letech. Letenským stačilo o úterním večeru v rámci 4. kola nadstavby uhrát alespoň bod v souboji se Slováckem v Uherském Hradišti, což se jim díky bezbrankové remíze nakonec povedlo. 
Michal Bílek

Fotbalová Plzeň bude kromě nového majitele hledat i nového kouče. Po sezóně skončí Bílek

Už delší dobu se spekulovalo o tom, že Viktoria Plzeň sáhne ke změně hlavního trenéra vzhledem k tomu, že během jara několikrát poztrácela body v boji o ligový titul a nyní v nadstavbě tak nemá už šanci, jak ho získat. Proto tedy vedení Viktoriánů rozhodlo, že po sezoně s koučem Michalem Bílkem již neprodlouží smlouvu. Podle serveru Sport.cz pak nejspíše lavičku Plzně opustí i jeho asistent a klubová ikona Pavel Horváth. 

Více souvisejících

Fotbalová 1. liga ČR František Straka Fotbal

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy