Fotbalová Sparta, která má jistotu základní skupiny Evropské ligy, odehraje svůj úvodní domácí duel bez přítomnosti fanoušků v hledišti. A to na základě trestu ze strany Evropské fotbalové unie UEFA kvůli rasismu sparťanských fanoušků během duelu 3. předkola Ligy mistrů s Monakem.
Připomeňme, že inkriminovaný okamžik, který UEFA šetřila, se stal ve 37. minutě úvodního duelu 3. předkola Ligy mistrů mezi Spartou a Monakem, kdy na stelce prvního gólu Aureliana Tchouaméniho rasisticky křičeli fanoušci ze sparťanského kotle. Nutno dodat, že Pražané se ještě opřed odvetou ve Francii za tento incident soupeři omluvili a slíbila další kroky v tomto případu.
„Zástupci klubu v uplynulých dnech prošetřili rasistické jednání fanoušků. Při vyšetřování došlo k analýze nahrávek z klubového kamerového systému a dalších záznamů, v důsledku toho pak bylo zahájeno vyšetřování lidí, kteří se dopustili nepřípustného chování," uvedl tehdy sparťanský klub na svých webových stránkách.
„Tito návštěvníci stadionu byli díky bezpečnostnímu systému identifikováni a v blízké době jim bude po ukončení všech nezbytných kroků doručen zákaz vstupu na všechna utkání AC Sparta Praha. Klub zároveň podává trestní oznámení," stálo dále v klubovém prohlášení.
Ani to však nakonec nestačilo k tomu, aby disciplinární komise UEFA přikročila k tvrdému trestu. "Příští zápas v evropských pohárech, tedy první duel skupiny Evropské ligy, odehrajeme na Letné bez fanoušků. Klub si vyžádal odůvodnění rozhodnutí a rozhodl se proti trestu neodvolávat," oznámili Letenští během pondělního odpoledne.
16. května 2026 17:32
Slováci na úvod vydřeli tři body v zápase s Norskem, Rakušané zvládli duel s Británií
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Prohraný zápas, obří pokuta a zápasy bez diváků. Slavia zná trest, podle LFA s problémy musela počítat
Fotbal , AC Sparta Praha , UEFA , rasismus
Aktuálně se děje
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
včera
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
včera
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
včera
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
19. května 2026 21:57
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková