Přijde Slavia o afrického "Jirku"? Zájem je mimo jiné z Belgie, uvidí se po Rakówu

Letní přestupové okno není ještě u konce a tak není divu, že do jeho konce se můžou udát změny i v kádru fotbalové Slavie. Ta bojuje v současnosti na dvou frontách, kromě ligy usiluje i o účast v Evropské konferenční lize. Je ale pravděpodobné, že pokud neuspěje ve čtvrteční odvetě proti Rakówu Čenstochová, dojde k nejedné změně v kádru sešívaných. V posledních hodinách se v tuzemském fotbalovém zákulisí hodně mluví o možném odchodu Yira Sory, slávistického ostrostřelce především v rámci evropských pohárů. Jak zjistila televizní stanice O2 TV sport, o tohoto dvaadvacetiletého Nigérijce má totiž skutečně zájem belgický Genk. Pražané se pak vedle toho zajímají o to, kde sehnat dalšího stopera.

Informaci, kterou jako první z českých médií přinesl server iDnes.cz a o které se spekuluje hojně v zahraničí, potvrdil v nedělním rozhovoru pro O2 TV sport slávbistický sportovní ředitel Jiří Bílek. „Je tu velmi lukrativní nabídka, blíž bych to nechtěl specifikovat. Uvidíme, jestli postoupíme přes Raków, nebo ne. Podle toho se zachováme," nechal se slyšet konkrétně s tím, že celkem čtyři zájemci už se poptali na nigérijského útočníka.

Vše tedy záleží na důležité čtvrteční domácí odvetě, kdy Slavia hostí Raków Čenstochovou, se kterou minulý týden v Polsku prohráli po nicotném výkonu 1:2. Pokud Slavia uspěje, dost pravděpodobně Yirab Sor v kádru Pražanů zůstane i nadále.

Že nabídka na "Jirku", jak se přezdívá Yiru Sorovi na Slavii, ze zahraničí existuje, potvrdil po nedělním ligovém zápase s Pardubicemi, které slávisté porazili vysoko 7:0, i samotný slávistický kormidelník Jindřich Trpišovský. "Nabídka na něj je, vedení o tom jedná. Je to hráč, který je tady jen půl roku. Jeho potenciál je obrovský, je to klenot, ještě neukázal vše, co umí. Vždy je to otázka nabídky. Za mě ale hráč, který tu ještě není ani sezonu, by neměl odcházet. Ale člověk míní, život mění. Jde i o to, co chce hráč i jeho agent, je to vždy o té nabídce. Ta se aktuálně stále zvyšuje, je otázka, kde se zastaví," uvedl.

"Je to ofenzivní hráč, kterému je 22 let a má neuvěřitelný potenciál. Je potřeba ho dobře prodat, je jasné, že to jednou budeme muset udělat. Jde ale o to, abychom ho prodali v nejlepším možném rozpoložení. Zůstává otázkou, kde se nakonec výše nabídky zastaví. Od něj máme signály, že se chce dát dohromady na čtvrtek, chce pomoct týmu a být ve Slavii," pokračoval dále Trpišovský, jenž si tak přeje, aby Sor ještě v nejbližší době neocházel.

Připomeňme, že Yira Sor přišel do vršovického Edenu teprve loni v zimě z Ostravy. Za tu dobu dokázal na jaře vstřelit hned šest branek v rámci Evropské konferenční ligy a další dva zásahy přidal v úvodním zápase 2. předkola této soutěže v nové sezóně proti St.Joseph´s.

Související

Má se hrát fotbal v zimě? Glosa

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 
AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta se po devíti letech dočkala ligového titulu. Slavit začala po bezbrankové remíze na Slovácku

Do konce sezóny 2022/23 sice fotbalové Fortuna lize zbývá odehrát ještě jedno kolo nadstavby, ale už teď je jisté, kdo po jejím skončení převezme titul pro vítěze této tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže. Budou to fotbalisté Sparty, kteří se tak ligového titulu dočkali po dlouhých devíti letech. Letenským stačilo o úterním večeru v rámci 4. kola nadstavby uhrát alespoň bod v souboji se Slováckem v Uherském Hradišti, což se jim díky bezbrankové remíze nakonec povedlo. 

Více souvisejících

Fotbalová 1. liga ČR sk slavia praha Fotbal

Aktuálně se děje

před 55 minutami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy