Přestože ve čtvrteční odvetě osmifinále po bláznivém průběhu zápasu fotbalisté Slavie prohráli v Rakousku s Lincem 3:4, i tak se nakonec díky výsledku z prvního zápasu radovala z postupu do čtvrtfinále a tudíž se tak mohli těšit na páteční los. Výsledek losu je ale nikterak nepotěšil, narazí totiž opět na Feyenoord Rotterdam, neoblíbeného soupeře ze základní skupiny. Musí ale přes něj postoupit, aby se český klubový koeficient dostal do elitní patnáctky zaručující pět účastnických míst v pohárech.
Slávisté si z nabízených soupeřů přáli věhlasnější jména jako AS Řím nebo PSV Eidhoven, pro tyto obě varianty se vyslovil v minulosti samotný kouč sešívaných Jindřich Trpišovský. Feyenoord Rotterdam pak označil několikrát za neoblíbeného soupeře, se kterým by se znovu utkat nechtěl. Ve skupině na podzim s ním totiž nejprve v Nizozemsku Slavia prohrála 1:2 a doma pak remizovala 2:2.
Co se týče Feyenoordu Rotterdam, tak ten prošel mezi nejlepších osm týmů Evropské konferenční ligy přes přemožitele pražské Sparty z 1. kola play-off Partizan Bělehrad. Nad tímto srbským celkem nejprve venku vyhrál vysoko 5:2 a ve čtvrtek si s ním doma poradil výsledkem 3:1. Feyenoord pak byl ušetřen od úvodního kola vyřazovací fáze soutěže narozdíl od Slavie, která v něm musela přejít a nakonec přešla přes Fenerbahce Istanbul.
Další skutečnost pak hovoří o tom, že se Feyenoord aktuálně nachází ve výtečné formě, neboť za posledních devět soutěžních zápasů prohrál jen jediný.
„Asi nejsilnější tým, na který jsme v poslední době narazili. Ani jednou jsme je neporazili, v prvním zápase jsme v doslova pekelné atmosféře byli prakticky po celou dobu pod tlakem," uvedl pro klubový web po losu kouč Trpišovský a pokračoval: "Víme, jak moc těžký soupeř nás čeká. Vidím aspoň dvě výhody. Odvetu máme doma. A za druhé, soupeře známe, víme, do čeho jdeme. K větším personálním změnám u nich nedošlo. Můžeme tedy vycházet z podzimních zkušeností."
Ve čtvrtfinále Konferenční ligy se pak spolu utkají ještě tyto tři dvojice: Bodö/Glimt - AS Řím, Marseille - PAOK Soluň a Leicester - PSV Eindhoven. V případě postupu ze čtvrtfinále by pak v další fázi Pražané hráli s lepším z dvojice Olympique Marseille a PAOK Soluň.
Los čtvrtfinále fotbalové Konferenční ligy:
Feyenoord Rotterdam - Slavia PrahaBodö/Glimt - AS ŘímMarseille - PAOK SoluňLeicester - PSV Eindhoven
První zápasy 7. dubna, odvety 14. dubna
Los semifinále:
Feyenoord Rotterdam/Slavia Praha - Marseille/PAOK SoluňLeicester/PSV Eindhoven - Bodö/Glimt/AS Řím
První zápasy 28. dubna, odvety 5. května
Související
Plzeň prošla ligovou fází Evropské ligy jako nůž máslem. Po Portu neprohrála ani s Basilejí
Fotbalisté Plzně trápili Lazio. O postupu Italů rozhodla gólová technologie
Evropská liga (fotbal) , sk slavia praha , Fotbal
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Nastává zlatý věk Ameriky, prohlásil Trump při 250. výročí od vyhlášení nezávislosti
před 2 hodinami
Počasí: Příští týden bude ve znamení deště, o víkendu dorazí tropy
včera
Ukrajinská armáda provedla rozsáhlý útok na ropný terminál v Petrohradu
včera
Evropa musí převzít větší odpovědnost za svou obranu, řekl Pavel tureckému tisku
včera
EU uvalila sankce na vědce podezřelé z otravy Navalného
včera
Opět ho vypískají? Klempíř dorazil na festival do Varů, i když tvrdil, že nepřijede
včera
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
včera
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
včera
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
včera
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
včera
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
včera
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
včera
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
včera
Rusko shání vojáky kde se dá. Nově posílá na frontu mladé studenty
včera
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
3. července 2026 21:58
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
3. července 2026 21:00
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
3. července 2026 20:12
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
3. července 2026 19:27
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
3. července 2026 18:41
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
Severočeští policisté se zabývají případem primáře děčínské nemocnice, na kterého nadřízení podali trestní oznámení. Lékař je hned v několika případech podezřelý z vraždy. Na případ upozornila televizní stanice CNN Prima News.
Zdroj: Jan Hrabě