Stejně jako v play-off Evropské ligy UEFA, tak i v osmifinále této evropské fotbalové soutěže se psal prakticky podobný scénář se stejně úspěšným koncem pro Slavii. Zatímco v předešlé fázi dokázali Pražané vyřadit mužstvo anglické Premier League Leicester poté, co v Anglii vyhráli 2:0, tentokrát vyprovodili ze soutěže skotské Glasgow Rangers. Odvetu ve Skotsku totiž sešívaní vyhráli stejným výsledkem 2:0 a postupuje do čtvrtfinále. Slávisty ale zápas pořádně bolel.
Historické statistiky hovří jasně. Pražanům se daří v evropských pohárech na venkovních hřištích, navíc v poslední době na nich vždy vstřelila minimálně dvě branky. A naštěstí se na této statistice nic nezměnilo ani tentokrát v osmifinále Evropské ligy na hřišti Glasgow Rangers.
Tentokrát se Slávisté z první přesné trefy radovali po 14 minutách hry, kdy se po Bořilově centru zleva trefil hlavičkou Olayinka a to takovým způsobem, že proti tomu nemohl nic udělat ani kouzelník z prvního zápasu v Edenu skotský gólman McGregor. Psychika i předváděná hra ze strany Slavia se poté pochopitelně začala zvedat a to poté, co Kolář skvěle zakročil proti Kantově střele z hranice šestnáctky.
Svěřenci kouče Stevena Gerrarda se ale jinak do konce prvního poločasu k velkým příležitostem moc nedostávali a nepředváděli rozhodně takový fotbal, který si Gerrard představoval. Co bylo však postupem času ze strany domácích vidět čím dál častěji, to byly ostré střety a znepříjemňování života Slávistům. Vinu na tom částečně nesl i i izraelský hlavní sudí Grinfeld, jenž svými benevolentními rozhodnutími přispěl k ostřejší hře.
Ostrá hra ostrovního celku vyvrcholila dvacet minut po zahájení druhého poločasu, kdy se střídající Roof vrhal do útoku tak vehementně, že kopačku zasáhl přímo do obličeje vyběhnuvšího gólmana Koláře. Izraelský sudí tentokrát tasil rovnou červenou kartu, ovšem i když mohli mít Pražané radost, že budou hrát proti deseti, radost neměli ze skutečnosti, že musel střídat brankář Ondřej Kolář, který hřiště opustil na nosítkách. Do hry tak nečekaně musel osmnáctiletý náhradník Matyáš Vágner.
Pochopitelně, že se ho domácí snažili ihned provětrat, ale Slávisté se snažili bránit ještě daleko lépe a více, aby se k takovým možnostem nedostali, ale když už se balón k Vágnerovi přiblížil, osmnáctiletý mladík nepanikařil a skryl ho do svých rukou.
Domácím se tvrdá hra hrubě nevyplatila, jelikož v 73. minutě už šli Rangers do devíti, když byl po druhé žluté vyloučen Balogun za faul na unikajícího Masopusta. Po následné standardce zpoza vápna mohla gólová radost na straně hostů vypuknout podruhé. Ostrostřelec Stanciu se totiž opět předvedl a zvýšil parádně na 2:0.
To už se domácím začala vařit krev v žilách opravdu a nechybělo mnoho, hráči se na hřišti i porvali. Zvláště tehdy, když Kúdela cosi nepěkného pošeptal do ucha Kamarovi.
K žádnému pořádnému zakončení a zdramatizování zápasu ze strany Rangers se už ale diváci u obrazovek nedočkali a Slávisté se tak mohou zase těšit na to, jakého dalšího soupeře, tentokrát ve čtvrtfinále, jim přinese páteční los.
Odvetné osmifinále Evropské fotbalové ligy (18.3.2021):
Glasgow Rangers - Slavia Praha 0:2 (0:1)Branky: 14. Olayinka, 74. StanciuPrvní zápas: 1:1, postupuje Slavia
Související
Plzeň prošla ligovou fází Evropské ligy jako nůž máslem. Po Portu neprohrála ani s Basilejí
Fotbalisté Plzně trápili Lazio. O postupu Italů rozhodla gólová technologie
Evropská liga (fotbal) , sk slavia praha , Fotbal
Aktuálně se děje
před 10 minutami
Další z obviněných v kauze pardubického útoku skončil ve vazbě
před 2 hodinami
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
před 3 hodinami
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
před 4 hodinami
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
před 4 hodinami
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
před 5 hodinami
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
před 6 hodinami
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
před 7 hodinami
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
před 8 hodinami
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
před 9 hodinami
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
před 10 hodinami
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
před 10 hodinami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 10 hodinami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 11 hodinami
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 13 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
Právě ve chvíli, kdy americký viceprezident JD Vance v Budapešti dokončoval svůj projev na podporu Viktora Orbána, zveřejnil portál hvg.hu výsledky nového průzkumu agentury Median. Ten naznačuje, že nadcházející nedělní volby by mohly skončit drtivým vítězstvím opoziční strany Tisza, kterou vede Péter Magyar. Tato zpráva vnáší do závěru kampaně zcela novou dynamiku.
Zdroj: Libor Novák