Slovácko se těší na atraktivní skupinu. Slavii naopak čekají horké boje na Balkáně

V pátek se své soupeře ve svých skupinách Evropské konferenční ligy dozvěděli hned čeští pohároví zástupci a to pražská Slavia a Slovácko. Los, jenž měl mimo jiné na starosti i exslávistický fotbalista Vladimír Šmicer, nakonec větší radost udělal spíše uherskohradišťskému klubu, neboť ten se může těšit při své historické premiéře ve skupinách na atraktivní souboje. Kromě Partizánu Bělehrad totiž svěřence kouče Martina Svědíka čeká ještě 1. FC Köln a Nice. To Slavia bude za svými soupeři mířit vždy na východ, jelikož se utká s rumunskou Kluží, tureckým Sivassporem a kosovským Ballkani.

Protože se letos netradičně koná fotbalové mistrovství světa až v listopadu a v prosinci, odehrají se evropské skupinové fáze v netradičně kvapíkovém tempu. V případě Evropské konferenční ligy se začne ve čtvrtek 8. září a skončí se ve čtvrtek 3. listopadu.

Co se týče soupeřů pražské Slavie, tak ta se po čase opět utká s rumunskou Kluží. S tou totiž v roce 2019 hrála play-off Ligy mistrů, kde dvakrát vyhrála 1:0 a tím pádem ta tehdy postoupila do skupin Ligy mistrů.

Turecký soupeř Sivasspor hraje evropské poháry především proto, že v loňské sezóně 2021/22 triumfoval v tureckém poháru. Nejprve bojoval o Evropskou ligu, kde nestačil na Malmö (0:2 a 1:3). Naopak loni si skupinu Evropské ligy zahrál a nakonec jeho cesta Evropou tehdy skončila v jarnbím play-off Evropské konferenční ligy, ve kterém nestačil na Kodaň.

Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského pak ještě čeká kosovský úřadující mistr FC Ballkani, jenž se poprvé v letošních bojích o Evropu představil hned v 1. předkole Ligy mistrů. Tam ho vyřadil litevský Žalgiris Vilnius. V boji o Evropskou konferenční ligu ho pak potkala následující mužstva: La Fiorita (San Marino), Klaksvíkar Ítróttarfelag (Island) a KF Shkupi (Makedonie).

Fotbalisté Slovácka přeci jenom mají větší radost, jelikož je čeká o dost atraktivnější skupina. Kromě Partizanu Bělehrad, na nějž z českých klubů naposledy narazil pražská Sparta, která na něj nestačila v jarním play-off Konferenční ligy, se můžou těšit ještě na Kolín nad Rýnem a francouzské Nice.

Los skupin fotbalové Evropské konferenční ligy:

Skupina A: Istanbul Basaksehir, Fiorentina, Hearts, RFS Riga

Skupina B: West Ham, FCSB, Anderlecht Brusel, Silkeborg

Skupina C: Villarreal, Beer Ševa, Austria Vídeň, Lech Poznaň

Skupina D: Partizan Bělehrad, Kolín nad Rýnem, Nice, Slovácko

Skupina E: Alkmaar, Apollon Limassol, Vaduz, Dnipro

Skupina F: Gent, Molde, Shamrock, Djurgaarden

Skupina G: Slavia Praha, Kluž, Sivasspor, Ballkani

Skupina H: Basilej, Slovan Bratislava, Žalgiris Vilnius, Pjunik Jerevan

Související

Ilustrační fotografie.

Fotbalisté Plzně trápili Lazio. O postupu Italů rozhodla gólová technologie

V loňském ročníku evropských pohárů se Viktoriánům podařilo postoupit až do čtvrtfinále Konferenční ligy, nyní se do stejné fáze snažili postoupit v Evropské lize. V osmifinále nakonec nestačili na Lazio Řím. To nejprve minulý týden ve čtvrtek v Plzni porazilo Západočechy 2:1 navzdory tomu, že dohrávalo v devíti. V Římě se prali svěřenci kouče Miroslava Koubka statečně, díky Šulcově trefě v úvodu druhé půle navíc sahali po naději. Vše nakonec zhatila hlavička Alessia Romagnoliho, jemuž navíc ještě přálo štěstí, když o jeho brance rozhodla gólová technologie.
Fotbal, ilustrační fotografie

Plzeň dvakrát v zápase s Frankfurtem prohrávala. V závěru dvěma brankami šokovala soupeře

Zdálo se, že po delší době budou čeští fotbaloví fanoušci po zápasu nějakého českého zástupce v pohárové Evropě zklamaní. Ovšem i když to s fotbalisty Plzně na zaplněném stadionu ve Frankfurtu vypadalo bledě, nakonec i oni ve svém úvodním zápase v rámci hlavní fáze Evropské ligy přispěli do českého koeficientu. Ještě v 85. minutě sice Západočeši prohrávali 1:3, v závěru se jim ale dvěma slepenými brankami, o které se postupně postarali Adu a Jemelka, podařilo duel zremizovat na konečných 3:3 a připsat si tak za tento zápas bod.

Více souvisejících

Evropská liga (fotbal) sk slavia praha 1. FC Slovácko UEFA Fotbal

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Vladimír Putin a Donald Trump

Trump a Putin dokončili telefonát. Rusko přestane útočit na energetickou infrastrukturu

Telefonický rozhovor mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem skončil po zhruba 90 minutách, oznámili podle informací BBC představitelé Bílého domu. Bílý dům a Kreml následně zveřejnily podrobnosti telefonátu. Oba lídři diskutovali o současné situaci na Ukrajině a shodli se na potřebě dosažení trvalého míru.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Friedrich Merz (CDU)

Trumpova hrozba mění německou politiku. Merz ruší léta zavedené pořádky

Budoucí německý kancléř Friedrich Merz se rozhodl k radikální změně hospodářské strategie země. Po letech přísné rozpočtové kázně přichází s plánem, který by mohl uvolnit až bilion eur na obranu a infrastrukturu. Hlavním důvodem je zhoršující se transatlantická spolupráce a obavy z politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa, tvrdí Politico.

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

Panamský průplav

Trumpův plán získat kontrolu nad Panamským průplavem se výrazně zkomplikoval

Plán Donalda Trumpa získat kontrolu nad přístavy v Panamském průplavu se setkal s tvrdým odporem z Pekingu a Hongkongu. V úterý čínští a hongkongští představitelé vystoupili proti návrhu prodat přístavy americké investiční skupině vedené společností BlackRock. Následkem toho prudce klesly akcie hongkongského konglomerátu CK Hutchison, který přístavy vlastní.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Petr Fiala

Svět se nezměnil, Evropu destabilizuje migrace, prohlásil Fiala

Předseda vlády Petr Fiala v úterý 18. března vystoupil na 12. ročníku konference Naše bezpečnost není samozřejmost, která se konala v Míčovně Pražského hradu. Ve svém projevu zdůraznil nutnost posilování obrany, ochrany vnitřní bezpečnosti a ekonomické stability České republiky.

před 9 hodinami

Gökhan Bacik

Bacik pro EZ promluvil o obnoveném konfliktu v Gaze. Bylo logické takový vývoj očekávat, míní

Izraelské nálety v noci na úterý zasáhly Pásmo Gazy a připravily o život stovky lidí. Podle Gokhana Bacika, experta na blízkovýchodní politiku z olomoucké Univerzity Palackého, bylo možné eskalaci očekávat, příměří s Hamásem totiž umožňuje Izraeli jednostranné akce. Mezitím USA útočí na Husíje v Jemenu, ale podle Bacika je bez širší strategie konflikt neukončitelný.

před 9 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Donald Trump

Jak Trump mění Evropu? EU čelí zásadnímu přehodnocení bezpečnostní politiky

Evropská unie čelí zásadnímu přehodnocení své bezpečnostní politiky, a to především v důsledku nového přístupu prezidenta Donalda Trumpa a neustálé hrozby ze strany Ruska. V této souvislosti roste podle serveru Politico podpora společného zadlužení, které by mohlo sloužit k financování zbrojních investic. Tento krok má potenciál přiblížit EU k dlouhodobému cíli větší politické a fiskální integrace.

před 13 hodinami

Nemocnice v Pásmu Gazy čelí přetížení. Zranění umírají, většinu tvoří děti, v šoku jsou i Izraelci

Nemocnice v Pásmu Gazy čelí naprostému přetížení a zoufalému nedostatku lékařského vybavení a zásob, uvedl ředitel největší nemocnice v oblasti. Podle Muhammada Abú Salmíji z nemocnice Al-Šifá v Gaze jsou všechna oddělení přeplněná a mnoho zraněných umírá bez možnosti ošetření.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy