Stihne kanonýr Schick březnovou baráž o MS? Vyšetření prokázalo trhlinu ve svalu

Koncem března začíná baráž o mistrovství světa v Kataru, které se zúčastní i český tým, jenž se v prvním kole utká se Švédskem. Kouč Jaroslav Šilhavý by byl pochopitelně rád, kdyby mohl do barážových duelů vyslat tu nejsilnější možnou sestavu, tedy i s kanonýrem Patrikem Schickem. Jenže tento útočník hrající za bundesligový Leverkusen se právě v posledním bundesligovém zápase zranil, neboť si natrhl lýtkový sval. Tu potvrdila v neděli magnetická rezonance.

Jak pak uvedl sportovní ředitel Leverkusenu Rudi Völler, Schick bude kvůli tomu mimo fotbalové trávníky minimálně tři týdny. Proto tak toto zranění ohrožuje i jeho účast ve zmiňované baráži. Už 24. března totiž odehrají Češi první duel ve Švédsku a vítěz tohoto utkání pak narazí na vítěze souboje Rusko-Polsko.

Není tak proto divu, že reprezentační realizační tým v čele s koučem Jaroslavem Šilhavý mají oči na stopkách a sledují, jak se to s Patrikem Schickem vyvine. "S Patrikem jsem v kontaktu. Samozřejmě je to před baráží nepříjemná zpráva, ale věřím, že zranění vyléčí a budeme s ním moci naplno počítat," nechal se slyšet Šilhavý.

V rámci 23. kole Bundesligy se sice Schickovi opět podařilo skórovat a opět se tak jednak přiblížil k Robertu Lewandowskému v tabulce střelců a jednak pomohl svým výkonem opět klubu přiblížit se k postupu do Ligy mistrů, v duelu s Mohučí ale musel krátce po přestávce předčasně kvůli zranění střídat. Přestože Leverkusen dvakrát vedl, s Mohučí nakonec prohrál 2:3.

Co se týče již zmiňované bundesligové tabulky střelců v této sezóně, tak tu vede tedy stále Lewandowski z Bayernu Mnichov, jenž má na kontě 26 branek, Schick je o šest branek za ním na druhém místě.

Související

Ilustrační fotografie.

Toxická atmosféra v Mönchengladbachu kvůli Čvančarovi? Agent potvrdil, že chce z klubu pryč

Fotbalový útočník Tomáš Čvančara neprožívá aktuálně nejvydařenější část kariéry. V německém Mönchengladbachu totiž dlouhou dobu spíše paběrkuje, a když ho v poslední době tamní kouč Gerardo Seoane chtěl nominovat na zápasy do základní sestavy, vyvolalo to u jeho spoluhráčů vlnu nevole. Alespoň tak o tom informuje německý deník Bild Sport. Čvančara pak uvedl, že za jeho aktuální náladu může vedení klubu, které nesplnilo sliby, a jeho agent David Nehoda pak potvrdil, že chce Čvančara po sezóně tento bundesligový klub opustit.
Fotbal, ilustrační fotografie

Hoffenheim posiluje další český fotbalista. Z Plzně přichází Robin Hranáč

V německém Hoffenheimu se v krátké době rozrůstá česká kolonie na čtyři hráče. Poté, co zde už dříve působili krajní obránci Pavel Kadeřábek a David Jurásek, se k nim v těchto dnech přidali hned dva čeští reprezentanti, konkrétně útočník Adam Hložek a obránce Robin Hranáč. O jeho přestupu z Viktorie Plzeň se v posledních dnech spekulovalo čím dál více, nyní se vše potvrdilo a samotný bundesligový účastník oznámil příchod tohoto čtyřiadvacetiletého hráče, přičemž byla podepsána dlouhodobá smlouva. Větší podrobnosti o transferu však nebyly oznámeny.

Více souvisejících

Bundesliga Patrik Schick Fotbal

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici

Policie s největší pravděpodobností překvalifikuje případ ze Šumperku z pokusu o vraždu na obvinění z vraždy. Taxikářka, kterou muž bodl nožem, totiž zemřela v nemocnici. Obviněný navíc s jejím autem narazil do jiného vozidla a zranil další dva lidi. 

před 4 hodinami

Český lev

Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka

Hudební rámec pro letošní slavnostní předávání cen Český lev, které 14. března nabídne v přímém přenosu z Kongresového centra Praha Česká televize na ČT1, vytvoří slovenský skladatel nejen filmové hudby Adrián Čermák. Diváci se mohou těšit na hudební doprovod vycházející z Čermákových zkušeností s filmovou a scénickou hudbou, který pracuje s atmosférou, emocemi a rytmem slavnostního večera a propojí elektronické prvky s živou interpretací samotného autora na klávesy. Na pódiu se během večera spojí s DJkou působící zejména na berlínské scéně Dariou Krylosovou aka DDK.

před 4 hodinami

Andrej Babiš a Igor Červený

Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů

Babišova vláda zasedla poprvé v kompletním složení, tedy už i s nově jmenovaným ministrem životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Zabývala se mimo jiné zprávou o plnění Akčního plánu politiky v oblasti závislostí 2023–2025, zrušila několik svých pracovních a poradních orgánů a rozhodla o přesunu agendy Rady pro výzkum, vývoj a inovace z Úřadu vlády na Ministerstvo průmyslu a obchodu.

před 5 hodinami

Ukrajinská armáda ve válce s Ruskem

Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život

Ukrajinské drony zaútočily na továrnu na hnojiva v západním Rusku. Při události zemřelo sedm lidí, nejméně dalších deset osob utrpělo zranění. Informovala o tom BBC. K útoku došlo krátce po čtvrtém výročí zahájení války na Ukrajiny, kterou Moskva rozpoutala invazí do sousední země. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá

Rusko bude schopno pokračovat v invazi na Ukrajinu po celý rok 2026, a to i přes narůstající ekonomické potíže a tlaky na trhu práce. Podle analýzy předního vojenského institutu IISS (International Institute for Strategic Studies) existuje jen málo náznaků, že by se schopnost Moskvy vést válku i v jejím pátém roce nějak výrazně snižovala. Zároveň se zvyšuje hrozba, kterou pro Evropu představují ruské rakety a drony.

včera

Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi

Český ministr zahraničí Petr Macinka vystoupil v úterý na půdě Valného shromáždění OSN v New Yorku s neobvykle přímočarým projevem. U příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze na Ukrajinu odmítl opakovat diplomatické fráze a svůj apel adresoval přímo ruskému šéfovi diplomacie Sergeji Lavrovovi, i když ten v sále osobně přítomen nebyl.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy