V hokejovém svazu skončil dlouholetý funkcionář Lener. Prý kvůli roztržce s Králem

Kauza šéfa českého hokeje Tomáše Krále spočívající v jeho spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou StB krátce před listopadem 1989, kvůli které nakonec podle svého rozhodnutí skončí ve funkci nejvyššího bosse tuzemského hokeje předčasně v červnu 2022, přestože ho koncem září téměř jednomyslně podržel výkonný výbor, má další dohru. Podle informací serveru sport.cz totiž kvůli této kauze skončil ve vedení českého hokeje dlouholetý funkcionář Slavomír Lener. I když obě strany hovoří o ukončení spolupráce vzájemnou dohodou, podle sport.cz tomu ale bylo jinak.

Když se server sport.cz ptal na skutečnost, že Slavomír Lener skončil definitivně své působení v sídle českého hokejového svazu, bývalý svazový šéftrenér a pozdější manažer rozvoje hokeje byl z tohoto dotazu překvapen. „Nevím, odkud se k vám takové zprávy dostaly," nechal se slyšet šestšedesátiletý funkcionář.

Pak se ale přeci jenom ke svému konci ve svazu, ke kterému mělo dojít během minulého týdne, krátce vyjádřil. „Skončil jsem na svazu dohodou. Nepokračuju už v žádné funkci. To je všechno, co vám k tomu můžu říct. Dohodli jsme se, že důvody nebudeme uvádět," řekl konkrétně Lener a horký brambor pak přehodil na svaz, aby se k tomu nějak vyjádřil.

„Smlouva o spolupráci byla ukončena na základě vzájemné dohody. To je jediný komentář, který vám k tomu můžu poskytnout. Obě strany se dohodly, že žádný další komentář k tomu již poskytovat nebudou," potvrdil prakticky stejným vyjádřením svaz prostřednictvím mluvčího Zdeňka Zikmunda.

Podle dobře informovaných anonymních zdrojů serveru sport.cz ale vzájemná dohoda ohledně konce Slavomíra Lenera mezi oběma stranami úplně nebyla. Lenerovi se totiž hodně nelíbila právě již zmiňovaná spolupráce Tomáše Krála s vojenskou kontrarozvědkou. „Lener měl Královi říct něco ve smyslu, že by měl odstoupit z funkce prezidenta svazu. Že jeho minulost se s tímto postem neslučuje," popisuje zdroj zákulisí v tuzemském hokejovém svazu.

Lener se mě takto Královi ozvat jen krátce poté, co Krále ve funkci prezidenta českého hokeje poměrem 9:1 podržel výkonný výbor českého hokejového svazu. „Mně se zase nelíbí ta tvoje účast tady, měl odpovědět Král Lenerovi. A vyhodil ho," pokračoval anonymní zdroj, jenž tak přiblížil hovor mezi oběma funkcionáři.

Sám Slavomír Lener se k těmto zjištěným skutečnostem blíže nikterak vyjadřovat nechtěl. „Jestli na můj konec měla vliv kauza pana Krále? Nechám to na vás," řekl pouze a tím tak dal možnost ke spekulacím, že tomu tak opravdu nakonec bylo.

Připomeňme, že Lener v minulosti vedl národní A-tým a to na světových šampionátech v letech 2003 a 2004. V roce 2010 se pak stal svazovým šéftrenérem. V této funkci sestavil desatero určené koučům mládežnických reprezentací, manažerům a a hokejistům, které mělo za cíl zkvalitnit práci s mladými hokejisty ve všech kategoriích.

I když podobné desatero ungovalo ve Švédsku, u nás příliš pochopení nenašlo a příliš úspěchů se také na základě desatera neudálo. Cenný kov od té hokejisté do dvaceti let nepřivezli ani jeden, osmnáctietí získali jen jednu medaili a to stříbrnou před sedmi lety. Před dvěma lety pak ve funkci svazového šéftrenéra nahradil Slavomíra Lenera Filip Pešán.

Jako manažer rozvoje hokeje se pak Lener věnoval i mezinárodnímu programu mládežnických reprezentací. Od minulého týdne se už ale nevěnuje ani tomu.

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Vicemistrovi extraligy Hradci Králové hrozí trest. Tři hráči během semifinále dopovali

Hokejisté Hradce Králové Kevin Klíma, Graeme McCormack a Martin Štohanzl byli v úterý vyřazeni z kádru tohoto východočeského účastníka tuzemské nejvyšší hokejové soutěže na základě pozitivních výsledků testů na zakázané látky. U všech tří se totiž objevila látka patřící mezi stimulanty, který však byl doplňkem stravy. Vedle trestu pro klub hrozí hráčům zákaz činnosti až na čtyři roky. 
Alois Hadamczik

MS se Čechům podle Hadamczika nepovedlo, hráči měli na víc. Čeká na Jalonenovu analýzu

Dalo se očekávat, že jeho hodnocení působení českého národního týmu na mistrovství světa nebude nijak pozitivní. Osmé místo je nejhorší v historii českého hokeje a podle šéfa Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika měli čeští reprezentanti ve složení, v jakém byli, na víc. Postrádal bojovnost a kreativitu. Bude tak proto nyní čekat na analýzu, kterou mu má předložit kouč Kari Jalonen a na základě ní bude výkonný výbor ČSLH řešit budoucnost trenéra u národního týmu. 

Více souvisejících

hokej Slavomír Lener (trenér) Hokej ČR

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 2 hodinami

před 5 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Aktualizováno včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu. Potřetí se stal tureckým prezidentem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády. Uvedl to server Washington Post.

včera

VIDEO Orbánovy vlády: Volá po míru na Ukrajině. Bez Krymu

Maďarský premiér Viktor Orbán skandálně vyzval k mírovým rozhovorům Kyjeva a Moskvy, když vláda k tomu připravila i video. V něm ale už Krym nepatří Ukrajině.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy