Fotbalová Sparta hlásí změny ve vedení. Novým generálním ředitelem je Křivda, Čupr na Letné zůstává

Nejen v hráčském kádru před novou sezónou 2023/24 nastávají u úřadujícího šampiona tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna ligy pražské Sparty změny. Právě tento klub totiž oznámil, že se jeho novým generálním manažerem stává Tomáš Křivda. Ten tak nahrazuje v této funkci Františka Čupra, který ale ve Spartě nadále zůstává. Přesouvá se pouze do představenstva klubu. 

Připomeňme pak, že Tomáš Křivda ve Spartě působí již od roku 2005, přičemž prošel takovými pozicemi jako markentingový ředitel či ředitel komerčního úseku, kterým byl naposledy. Zároveň je členem klubového představenstva. "Velmi si vážím důvěry (majitele) Daniela Křetínského a Františka Čupra. Mojí vizí je navázat na práci Františka a společně s kolegy pokračovat v rozvoji klubu, kterému od dětství fandím," nechal se slyšet Křivda. 

Co se týče osoby Františka Čupra, tak ten sice končí ve funkci sparťanského generálního manažera po pěti letech, v klubu ale bude nadále pokračovat. "Nebudu už součástí běžné denní agendy, která souvisí s chodem klubu. Budu se však intenzivně věnovat povinnostem, které se týkají zastupování Sparty navenek. Budu také trávit čas spoluprací se (sportovním ředitelem) Tomášem Rosickým a (advokátem) Petrem Hrdličkou při transferových jednáních," prozradil svou další pracovní náplň v klubu Čupr. 

"Chci se ještě více věnovat oblasti rozvoje sportovní infrastruktury Sparty, zaměřím se na vztahy s vrcholnými představiteli UEFA. Mojí ambicí je častější setkávání se na půdě LFA a intenzivnější komunikace se zástupci ostatních českých klubů," zakončil Čupr své prohlášení. 

Související

AC Sparta Praha

Fotbalová Sparta zná soupeře v boji o osmifinále Evropské ligy. Na jaře si zahraje s Galatasaray Istanbul

Protože pražská Sparta skončila v tabulce své skupiny C v rámci Evropské ligy na druhém místě, byla tak v osudí pro los 2. kola této evropské soutěže, ve kterém bude šestnáct klubů bojovat o postup do osmifinále. Nakonec byl mužstvu kouče Briana Priskeho přisouzen jeden z těch těžších a nepříjemných možných soupeřů, turecký Galatasaray Istanbul. 
Slavia Praha, ilustrační fotografie.

Slavia s Plzní půjdou do svých odvet s náskokem. Sparta se nemůže vzpamatovat

Ve čtvrtek sehráli všichni tři čeští zástupci úvodní duely 4. předkol evropských pohárů. Zatímco Slavia se Spartou bojují o účast v Evropské lize, plzeňští Viktoriáni pro změnu stojí o postup do skupinové fáze Konferenční ligy. A zatímco Slavia a Plzeň si relativně poradila se svými soupeři, pražská Sparta jako by se ještě nevzpamatovala z šoku z vyřazení z předkola Ligy mistrů dánskou Kodaní a nadále pokračuje v nevýrazných výkonech.  

Více souvisejících

AC Sparta Praha

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy