Guardiolu zaskočil jeden z hráčů. Z Kataru si přivezl nadváhu, od trenéra dostal stopku

Zatímco jiní navrátilci z Kataru, kde se donedávna hrálo mistrovství světa ve fotbale, o druhém svátku vánočním naskočí do kolotoče zápasů anglické Premier League, záložník Manchesteru City Kalvin Phillips si na svůj návrat na ligová hřiště bude muset ještě počkat. Kouč Pep Guardiola ho ale nenasadí kvůli zranění, tím pravým důvodem je totiž nečekaně jeho nadváha.

Kalvin Phillips se určitě těšil, až si zase nazuje kopačky a naskočí do daleko pravidelnějšího zápasového rytmu, jelikož na MS v Kataru odehrál tento anglický reprezentant pouhých 40 minut. Jenže v pondělním zápase proti Leedsu se Phillips neukáže kvůli docela kurióznímu problému.

"Není zraněný, ale vrátil se s nadváhou. Nevím, jak se mu to povedlo, ale v takovém stavu nemůže hrát ani trénovat," zveřejnil důvod tohoto rozhodnutí kouč Guardiola, jenž ještě k tomu dodal: "Až bude v odpovídající kondici, bude hrát. Protože ho opravdu hodně potřebujeme."

K celé záležitosti se pak nevyjádřila prostřednictvím prohlášení nejen anglická reprezentace, ale ani Phillipsovi zástupci.

Související

Josep Guardiola, kouč Manchesteru City

První podmínka pro Messiho přestup do Anglie splněna. Guardiola zůstává u "Citizens"

Fotbaloví fanoušci fandící Manchesteru City budou i v dalších dvou sezónách sledovat na lavičce svého oblíbeného mužstva španělského trenéra Pepa Guardiolu. U kormidla tohoto bleděmodrého manchesterského celku tak tedy bude až do konce sezóny 2022/23. Splnila se tím tak mimochodem jedna ze dvou podmínek, které si stanovil pro svůj případný přestup v příštím roce do Manchesteru City Lionel Messi.
Josep Guardiola i Sala, bývalý španělský fotbalista a fotbalový manažer, který naposledy působil v katalánském velkoklubu FC Barcelona, kde prožil i většinu své hráčské kariéry. V roce 2012 se po neúspěchu ve španělské lize a Lize mistrů UEFA rozhodl z Barcelony odejít.

Známý fotbalový trenér v slzách. Koronaviru podlehla matka Pepa Guardioly

Sám svému Katalánsku pomohl milionem eur (zhruba 28 milionů korun) v boji proti koronaviru, přesto on sám nyní právě kvůli koronaviru zažívá nejbolestnější chvíle svého života. Španělskému trenérovi působícímu aktuálně v Manchesteru City Pepu Guardiolovi totiž v pondělí zemřela na koronavirus jeho dvaaosmdesátiletá matka Dolores Sala Carriová. S informací přišel deník Mirror.

Více souvisejících

Pepe Guardiola Manchester City Fotbal

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

Seismograf, ilustrační fotografie.

Na jihu Čech v týdnu zaznamenaly

V Česku bylo během probíhajícího týdne zaznamenáno slabé zemětřesení. Přístroje ho zachytily v jižních Čechách, konkrétně na jihu od Českých Budějovic. 

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky

Ještě před oficiálním zahájením zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo se objevila zpráva o výskytu noroviru v týmu finských hokejistek, což zasáhlo do programu her, neboť se musel přesunout jejich úvodní duel s Kanadou. Tímto vysoce nakažlivým RNA virem, jenž způsobuje akutní virovou gastroenteritidu, se měla ve švýcarském ženském hokejovém týmu jedna z hráček nakazit poté, co právě tyto hokejistky odehrály v pátek svůj duel s Českou republikou.

včera

včera

včera

včera

Olympiáda, ilustrační foto

Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10

Pětadvacáté Zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo jsou po pátečním zahájení a zapálení dvou olympijských ohňů již v plném proudu. Do akce tak šli po smíšené curlingové dvojici a hokejistkách i další čeští olympionici. Mezi prvními se představil alpský lyžař Jan Zabystřan, který české fanoušky před hrami navnadil senzačním předvánočním vítězstvím v super-G ve Val Gardeně. Jenže super-G přijde na olympiádě na řadu později, v sobotu dopoledne se nejprve postavil na start sjezdu. Ten ovládli Švýcaři a Italové, Zabystřan skončil na 24. místě, čímž si tak vylepšil své olympijské maximum. Další české vlaječky byly k vidění ve skiatlonu, kde se mimo jiné představila i Kateřina Janatová, která podle svých slov zajela nejlepší závod v životě, když skončila sedmá.

včera

včera

včera

včera

Zacha byl součástí vítězného týmu z MS 2024.

Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík

Trenérský tým v čele s Radimem Rulíkem bude muset provést ještě před začátkem olympijského hokejového turnaje v Miláně změnu v kádru hokejistů. To proto, že nebude moct počítat s jednou z posil z kanadsko-americké NHL a mistrem světa z roku 2024, útočníkem Pavlem Zachou. Hráč Bostonu má blíže nespecifikované zranění v horní části těla a bude muset být nahrazen útočníkem pražské Sparty Filipem Chlapíkem.

včera

včera

Martina Sáblíková

Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů

Během sobotního olympijského programu patřil rychlobruslařský závod na 3000 metrů k hlavním tahákům z pohledu českých fanoušků. Ovšem hned v úvodu prvního soutěžního dne přišla z české olympijské výpravy zpráva, kterou nikdo z českých fanoušků rozhodně nechtěl slyšet. Na olympijské tříkilometrové trati se totiž nepředstaví kvůli nemoci loučící se česká legenda Martina Sáblíková. Potvrdily se tak už páteční obavy poté, co tehdy byla zvěčněna zabalená pod peřinou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj

V únoru uplynou čtyři roky od začátku války na Ukrajině, kterou se nadále snaží ukončit americký prezident Donald Trump. Podle nejnovějšího vyjádření ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského tlačí Washington na Kyjev i na Moskvu, aby konflikt skončil do začátku nadcházejícího léta.

včera

Ilustrační fotografie.

ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat

Snowboardistovi Jakubu Hronešovi se nepovedlo postoupit z kvalifikace do hlavního závodu v big airu, který je na programu v sobotu večer. Z celkového třicetičlenného startovního pole totiž skončil český reprezentant až jako osmadvacátý s tím, že na postupovou dvanáctku nakonec ztratil 77 bodů. Za dva lepší skoky, které předvedl, dostal od rozhodčích celkovou známku 86,00.

včera

Jan Lipavský

Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování

Epsteinova kauza se stane tématem i v české politice. Bývalý ministr zahraničí Jan Lipavský (za ODS) v této věci interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO). Česko by podle Lipavského mělo prověřit možné působení Epsteinovy sítě u nás a zjistit, zda zde nejsou nějaké oběti sexuálního delikventa. 

včera

Stadion San Siro v Miláně, dějiště zimních olympijských her 2026

Olympiáda začala. Slavnostní zahájení nabídlo silné okamžiky i propojení se čtyřmi středisky

Po mnoha slavnostních ceremoniálech z předešlých her si člověk možná říká, že organizátoři už nemají diváky po celém světě čím překvapit a učinit na nich cokoli historického, díky čemuž by si danou olympiádu člověk na první dobrou pamatoval. Oproti posledním letním olympijským hrám v Paříži se jednalo o střídmé zahájení bez velkých kontroverzí a s tradičním představením všeho, co k pořadatelské zemi patří. Poprvé zahájení nabídlo synchronizované propojení se čtyřmi olympijskými středisky najednou a mezi vrcholy patřily výstupy Mariah Carey či Andrey Bocelliho.

včera

včera

včera

Pokus o vraždu v Jaroměři. Roli sehrály drogy, zjistili kriminalisté

Policie obvinila staršího z mužů, kteří se zúčastnili středečního konfliktu v Jaroměři, z pokusu o vraždu. Kriminalisté také zjistili, že v případu sehrály zásadní roli drogy. Napadený muž je momentálně ve stabilizovaném stavu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy