NHL: Boston na ledě Detroitu konečně porazil smůlu

Detroit - Vstup do sezóny se bostonským hokejistům příliš nevydařil. Prohráli tři zápasy v řadě a David Krejčí do nich dokonce vůbec nezasáhnul. A právě on celku podle všeho chyběl k úspěchu.

Ve své premiéře v aktuální sezóně se blýsknul jedním gólem, přičemž na ledě strávil víc jak 23 minut. Zdá se tedy, že už je úplně v pořádku, což trenéra jistě těší. Český útočník totiž neztratil nic ze své formy a významnou měrou se podílel na výhře svého týmu.

Ta sice přišla až po samostatných nájezdech, ale byl to právě Krejčí, jenž trefil ten rozhodující. Ještě lepší zápas pak odehrála česká kolonie v Arizoně, která se doma postavila aktuálně tápajícímu Edmontonu.

Ten nakonec musel lovit puk ze sítě hned sedmkrát, na čemž se dvěma asistencemi podílel Martin Hanzal a gólem a přihrávkou Martin Erat. Obzvlášť v jeho případě jde o vítanou změnu, protože v podstatě celou loňskou sezónu se protrápil.

Změna prostředí mu ale zdá se svědčí a těží z toho nejen on, ale celý tým. Tomu se tak dala vytknout pouze trochu rozpačitá obrana, díky níž si musela Arizona až do závěrečného hvizdu dávat velký pozor. Ačkoliv tomu výsledek 7:4 nenaznačuje, dopředu neměli Kojoti jisté nic.

V posledním nočním utkání pak změřilo síly nevýrazné Chicago s Calgary, jež muselo před vlastními fanoušku skousnout těsnou porážku 1:2. Vzato kolem a kolem šlo o velmi vyrovnaný mač, v němž padlo v základní hrací době po jednom gólu na obou stranách a rozhodnout muselo až prodloužení.

To přitom po necelých pěti minutách ukončil parádní trefou hostující Backlund. V utkání se v dresech vítězů objevil rovněž Jiří Hudler, jenž na ledě strávil kolem 17 minut, a Ladislav Šmíd. Ani jeden se ovšem výrazněji prosadit nedokázal.

Konečné výsledky zápasů NHL za 15. 10. 2014:

Chicago - Calgary 1:2 po prodloužení (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)Branky: 55. Shaw - 39. Wideman, 65. Backlund

Arizona - Edmonton 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)Branky: 9., 50. a 60. Boedker, 14. Chipchura, 26. Murphy, 27. Klinkhammer, 53. Erat - 2. a 55. Hall, 18. Fayne, 44. Arcobello

Detroit - Boston 2:3 po nájezdech (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)Branky: 9. Tatar, 43. Nyquist - 6. Krejčí, 34. Smith, rozhodující nájezd Krejčí