Extraliga 18. kolo: Pražské derby rozhodl Slávista Bednář, Zlín porazil Vítkovice

Praha - Až 60. minuta určita výsledek pražského derby mezi Spartou a Slavií. Zvítězili sešívaní díky trefě kapitána Bednáře. Teprve počtvrté vyhrál za tři body mistrovský Zlín, na který nestačily Vítkovice.

Slavia vstupovala do derby povzbuzena dvěma výhrami a hodlala napravit první vzájemné střetnutí tohoto ročníku, ve kterém Sparta triumfovala v O2 Areně 5:2. Dlouho nezáživnou podívanou okořenila jediná branka, na kterou si museli diváci počkat až do poslední minuty základní hrací doby.

O osudu utkání rozhodl slávistický kapitán Jaroslav Bednář, který z voleje napálil puk do horní části branky. O gólu ještě diskutovali videorozhodčí, ale nakonec ho uznali. Slavia tak porazila favorizovanou Spartu na jejím ledě a potvrdila zlepšenou formu posledních dní.

Euforii z triumfu nad rivalem z Hradce Králové nepřetavili v další body Pardubice. Východočeši v Olomouci po dvou třetinách prohrávali už 0:3. Pak duel zdramatizovali Kaut a Nahodil, ovšem na konečných 4:2 skóre upravil svou druhou brankou v zápase Martin Cibák.

Zlínské změny nesou první ovoce, Hradec odčinil prohru v derby

Tragédie letošního ročníku vyústila ve Zlíně v odchod obránce Radima Tesaříka a dokonce skončil i zkušený kanonýr Jaroslav Balaštík. A změny hned zapůsobily. Úřadující mistr přehrál také se trápící Vítkovice 5:2 a z posledního místa tabulky se kouká právě na dnešního soupeře s dvoubodovým odstupem.

Základ třem bodům položila především druhá třetina, kterou Berani opanovali poměrem 3:1. Ale jakým způsobem! V rozmezí 39 vteřin se postupně prosadili Čajánek, Holík a Okál. Taková podívaná musela být jistě balzámem na duši pro těžce zkoušené zlínské publikum.

To v Hradci Králové jsou zvyklí na stabilní výkony, které jim mimo jiné servíruje produktivní duo Mertl - Kudrna. Prvně jmenovaný dnes proti Karlovým Varům otevřel skóre už ve 34 vteřině a nasměroval domácí k výhře 5:2. Celkově si Tomáš Mertl připsal tři body (1+2), stejně jako Jaroslav Kudrna (2+1)

Litvínov vyhrál přestřelku v Brně

Kdo dnes přišel do brněnské haly Rondo, zajisté nelitoval. Diváci byli svědky parádní hokejové podívané, kterou okořenilo hned deset branek a navíc penaltová loterie. Tu ukončil a plusový bod na sever Čech poslal Chemik Viktor Hübl.

Stále první je extraligové tabulce Třinec. Oceláři ovšem v poslední době začínají klopítat, čehož dokladem je i dnešní prohra na vlasním ledě s Libercem. Utkání dospělo až k dovednostní soutěži, kterou rozhodl liberecký Bartek.

Ve spodních patrech tabulky se stále potácí Plzeň. Dnešní výhra v Mladé Boleslavi ale možná nastartuje pro tým šéfa Martina Straky lepší zítřky. Tříbodovou dotaci Indiánům vystřelil Schleiss.

Konečné výsledky 18. kola extraligy:

Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 2:3 po samostatných nájezdechBranky: 38. Irgl (Roth), 46. Plíhal (Roth) – 33. Bulík (Šimek, Bartek), 58. Bakoš (Radivojevič), rozhodující nájezd Bartek 

Olomouc - Pardubice 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)Branky: 9. Knotek (Dlouhý), 27. Marosz (Rašner, Rác), 35. Cibák (Marosz, Majeský), 59. Cibák – 51. Kaut (Kolář, Gregorc), 56. Nahodil (Radil, Tybor)

Sparta Praha - Slavia Praha 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)Branky: 60. Bednář (Sklenář, Tomica) 

Zlín - Vítkovice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)Branky: 3. Vlach (Marušák, Horák), 36. Čajánek (Ondráček), 36. Holík (Vlach), 36. Okál (Čech, Leška), 58. Ondráček (Čajánek, Žižka) – 28. Húževka (Szturc, Stehlík), 42. Burger (Svoboda, Šenkeřík) 

Mladá Boleslav - Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)Branky: 19. Vrbata (Jarůšek) – 33. Schleiss (Pulpán, Kubka), 42. Schleiss (Simon) 

Hradec Králové - Energie Karlovy Vary 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)Branky: 1. Mertl (Kudrna), 12. Kudrna (Slovák, Mertl), 14. Nedvídek (Pospíšil, Tvrdík), 14. Kudrna (Šimánek, Mertl), 38. Pláněk (Dej) – 23. V. Tomeček (Harant, Balán), 47. Duda (R. Hruška) 

Kometa Brno - Litvínov 5:6 po samostatných nájezdech (1:2, 2:2, 2:1, 0:0, 0:1)Branky: 6. Němec (Kempný, Čiliak), 33. Hruška (Ton, Čermák), 33. Koreis (Burian, Vondráček), 46. Hanzlík (Káňa, Honejsek), 54. Dlapa (Vondráček) – 4. Lukeš (Hübl, Ručinský), 17. Hübl (Lukeš, Kubát), 27. Pavelka (Piroš, Trávníček), 34. Kubát (Trávníček, Piroš), 41. Ručinský (Pavelka), rozhodující nájezd Hübl   Kanadské bodování: 23 bodů (8+15): Tybor (Pardubice)21 bodů (10+11): Lukeš (Litvínov)20 bodů (10+10): Kudrna (Hradec)20 bodů (9+11): Mertl (Hradec)20 bodů (4+16): Radil (Pardubice) Tabulka POŘADÍ KLUB ZÁPASY SKÓRE BODY 1. Třinec 18 59:30 39 2. Litvínov 17 50:31 37 3. Sparta 18 60:40 35 4. Hradec 18 50:42 34 5. Pardubice 18 55:50 33 6. Kometa 17 47:54 25 7. Olomouc 18 52:54 24 8. Liberec 18 45:47 24 9. Slavia 17 38:49 24 10. K. Vary 19 42:56 24 11. Plzeň 18 39:40 22 12. Boleslav 18 53:60 22 13. Vítkovice 18 44:63 17 14. Zlín 18 41:59 15

Související

Ilustrační fotografie.

Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory

Po čase se v tuzemském hokejovém zákulisí opět dostalo do diskuze téma zrušení baráže a zavedení přímého sestupu a postupu mezi nejvyšší soutěží Tipsport extraligou a první Maxa ligou. A opět bez výsledku. Zatímco Asociace profesionálních klubů (APK LH) mající na starost řízení hokejové extraligy je pro pokračování aktuálního barážového systému, v němž se utkávají o postup či záchranu vítěz play-off první ligy s posledním týmem extraligy, Sdružení prvoligových klubů zase preferuje přímý postup a sestup.

Více souvisejících

extraliga, hokej ČR HC Slavia Praha HC Zlín

Aktuálně se děje

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Novým trenérem české fotbalové reprezentace je velezkušený Miroslav Koubek

Nejsledovanější český sportovní příběh letošního podzimu je u konce. Více než dvouměsíční hledání trenéra české fotbalové reprezentace skončilo krátce před začátkem astronomické zimy, konkrétně v pátek 19. prosince. Právě tehdy byl Fotbalovou asociací ČR (FAČR) oznámen a uveden tak do funkce hlavního trenéra národního A-týmu jeden z nejzkušenějších tuzemských fotbalových trenérů Miroslav Koubek. Svaz se s ním dohodl na dvou a půlleté spolupráci s tím, že jeho nejbližším úkolem je nyní zvládnout březnovou baráž o mistrovství světa, v jejíž úvodu se doma Češi utkají s Irskem.

včera

Andrej Babiš přichází na zasedání nové vlády

Bude se propouštět, rozhodla vláda. Babiš ale odmítá, že jde o čistky

Úřad vlády a ministerstva od ledna zeštíhlí v součtu o 322 úřednických míst. Počítá s tím nová systemizace služebních a pracovních míst, kterou schválila vláda Andreje Babiše na pondělním zasedání. Kabinet mimo jiné podpořil senátní návrh na posílení kompetencí Nejvyššího kontrolního úřadu o možnost kontrolovat i veřejnoprávní média a poslanecký návrh na změnu jednacího řádu Poslanecké sněmovny. Vláda se zabývala i výdaji na obranu a zrušila a znovu vypsala výběrové řízení na předsedu či předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Aktualizováno včera

Filip Turek dorazil za prezidentem Petrem Pavlem. (22.12.2025) Prohlédněte si galerii

Turek u Pavla nepochodil. Prezident je připraven ho nejmenovat

Výhrady prezidenta Petra Pavla k vládnímu angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé) trvají. Uvedl to Pražský hrad po pondělním jednání obou politiků. Prezident doporučil premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby Turka na ministra nenavrhoval. Pavel dal najevo, že je jinak připraven poslance nejmenovat členem vlády. 

včera

Chris Rea

Zemřel hitmaker Chris Rea, podlehl krátké nemoci

Světovou hudební scénou otřásla smutná zpráva. Ve věku 74 let zemřel britský hitmaker Chris Rea, který opakovaně zavítal i do České republiky. Hudebník podle rodiny podlehl krátkému onemocnění. 

včera

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Bratrství je silné slovo, ale slabý kompas. Babiš si rozumí s Ficem a Orbánem, důležitější jsou Němci

Nynější premiéři Česka, Slovenska a Maďarska dlouhodobě vystupují v domácí politice výrazně kriticky vůči Evropské unii, zatímco na jednáních v Bruselu volí umírněnější a pragmatičtější přístup. Rozdíl mezi domácí rétorikou a evropskou praxí je patrný zejména v otázkách podpory Ukrajiny či Evropské zelené dohody. Nakonec je nutné položit si otázku, jestli jsou Slovensko a Maďarsko skutečně našimi nejbližšími státy, nebo bychom se konečně mohli začít chovat rozumně a následovat Německo a Polsko?

včera

Jaromír Zůna na zasedání nové vlády

Zůna má pokračovat jako ministr obrany. Zastal se ho i prezident

Ministr obrany Jaromír Zůna (za SPD) bude i nadále členem vlády, potvrdilo hnutí, které jej do kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO) nominovalo. Zůnova pozice se zdála být ohrožena po jeho slovech o pokračování podpory Kyjeva a nákupu stíhaček F-35. Ministra se zastal i prezident Petr Pavel. 

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Co se stane, až Rusko zaútočí na Evropu? Hrozí extrémně krvavá válka

Nejnovější zprávy o masivním soustřeďování ruských sil u hranic Evropské unie byly rychle zpochybněny jako neověřené a přehnané. Zkušenost posledních let – a zejména ta ukrajinská – však ukazuje, že podobné varovné signály nelze jednoduše smést ze stolu. Otázkou je, zda Moskva zůstane u hybridního nátlaku na NATO, nebo přejde k otevřené agresi, jak odolná by byla Evropa bez americké opory a jak zásadně by plné zapojení USA změnilo rovnováhu sil. 

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí, ilustrační foto

Počasí tento týden: Dorazí na Vánoce a o svátcích sníh?

Tento týden přinese do Česka postupný přechod od sychravého podzimu k pravé zimní atmosféře. Zatímco pondělí a úterý se ponesou v duchu šedé oblohy a mírných teplot, od středy začne do země proudit studený vzduch, který s sebou přinese sněžení i do nížin a mrazivé noci.

21. prosince 2025 21:45

Mark Rutte na summitu NATO 2025

Rutte: Putin je ochoten obětovat obrovské množství lidí. Na Ukrajině se zranilo nebo zemřelo milion Rusů

Generální tajemník NATO Mark Rutte pro deník Bild promluvil o nejvážnější bezpečnostní situaci v Evropě od konce druhé světové války. Šéf Aliance zdůraznil, že pro zajištění budoucího míru je nezbytné radikálně zvýšit výdaje na obranu a zajistit, aby Ukrajina zůstala v boji proti ruské agresi co nejsilnější. Rutte ocenil zejména roli Německa, které podle něj převzalo v Evropě vůdčí úlohu díky výraznému navýšení svého vojenského rozpočtu.

21. prosince 2025 20:28

letectví

Turecko se chce vrátit k projektu F-35. Zvažuje, že se zbaví ruských zbraní

Ankara se snaží o zásadní průlom ve vztazích s Washingtonem. Hlavním cílem turecké diplomacie je návrat do prestižního programu vývoje a nákupu stíhaček F-35, ze kterého bylo Turecko vyloučeno poté, co před šesti lety zakoupilo ruský systém protivzdušné obrany S-400. Podle zdrojů agentury Bloomberg Turecko nyní vážně zvažuje, že se ruské techniky zbaví, aby odstranilo hlavní překážku v komunikaci s USA.

21. prosince 2025 19:16

"Jeden z největších pokusů o utajování v historii." Z Epsteinových dokumentů zmizela fotografie s Trumpem

Kolem nově zpřístupněné „Epsteinovy knihovny“ Ministerstva spravedlnosti USA se rozpoutala bouře poté, co z webových stránek zmizela fotografie obsahující snímek Donalda Trumpa. Snímek zachycoval pracovní stůl s několika zarámovanými fotografiemi, přičemž na jedné z nich byl Trump společně s Ghislaine Maxwellovou. Pozorní uživatelé si všimli, že v číselné řadě souborů vznikla mezera, kdy po dokumentu s číslem 467 následuje až 469. Podle některých amerických politiků se může jednat o jeden z největších pokusů o utajování v historii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy