Extraliga 24. kolo: Slavia potřetí za sebou inkasovala šest branek. Kometa prohrála s Boleslaví, Litvínov prohrál po nájezdech s Libercem

Praha - V úterý bylo na programu 24. kolo hokejové Tipsport Extraligy, během něhož se spolu střetl druhý Třinec s pražskou Slávií. Týmu Ladislava Lubiny se poslední dobou zrovna nedaří. V předchozích dvou duelech totiž Slávisté vždy inkasovali šest branek a jakoby v tom chtěli hráči pokračovat. S Oceláři z Třince tomu opravdu nebylo jinak a moravskoslezský celek ukázal všem, proč je právě na špici ligové tabulky. Zvítězil nad Slávií 2:6. Brněnská Kometa neprodloužila šňůřu svých 11 vítězných zápasů na dvanáct, neboť v tomto kole nestačila na Mladou Boleslav. Ta dokonce vedla 0:3, nakonec Středočeši vyhráli výsledkem 2:3. První tým tabulky Litvínov přijel na led libereckých Bílých tygrů. A ani Vervě se příliš v tomto kole nedařilo. Zápas jako na houpačce nakonec skončil její prohrou 4:3 po samostatných nájezdech.

Už po prvních 11 minutách vedli Oceláři nad Slávií o tři branky poté, co dvě branky vstřelil Hrňa a následně se mohl ještě ze třetí ocelářské branky radovat Dravecký. Pak už si moravskoslezský klub své vedení jen hlídal. Gól také kromě jiných vstřelil Jakub Klepiš, jenž přišel do Třince minulý týden ze Švédska, kde naposledy působil. Dnešní duel byl již osmým vzájemným duelem, ve kterém Třinec vzal Slávii vždy všechny tři body.

V poslední době se dařilo brněnské Kometě, když vyhrála 11 duelů za sebou a vyšvihla se tak z úplného spodku tabulky až na čtvrtou pozici. Nyní se úspěšná mašina kouče Kýhose zastavila, když doma nestačila až překvapivě na Mladou Boleslav. První gól na jihu Moravy padl ve druhé dvacetiminutovce, když se do střelecké listiny zapsal Látal. V tu dobu jeho klub hrál oslabení. Mladoboleslavským hra v oslabení vycházela i v dalších minutách, neboť se v této početní nevýhodě trefil Robar a bylo to 0:2. Zanedlouho to už bylo o tři branky, když vstřelil gól opět Látal. Pak už Brňané pouze snižovali, když vstřelili postupně góly Čermák a Kempný. Na víc se ale Jihomoravané nezmohli a tak Brno po jedenácti duelech prohrálo. A to 2:3 s Boleslaví.

Verva Litvínov zažila v Liberci zápas jako na houpačce. Nejprve tým z podkrušnohoří vedl 2:0 a pak i 3:2, přesto odjížděl ze severu Čech s pouhým bodem. Že liberečtí neodejdou z duelu s prázdnou, tak to zařídil tři minuty před závěrečnou sirénou Vampola. Nálsedně šel duel do prodloužení a pak došlo i na nájezdy. V nich dal ten rozhodující, který zařídil pro Bílé tygry druhý bod, Radivojevič.

Konečné výsledky 24. kola extraligy:

Vítkovice - Sparta Praha 2:3 po samostatných nájezdechBranky: 18. Svačina, 28. Huna - 30. Piskáček, 40. J. Hlinka, rozh. nájezd Réway

Zlín - Hradec Králové 4:2Branky: 4. Roman Vlach, 8. J. Svoboda, 15. Ondráček, 29. Čajánek - 11. Kukumberg, 12. Vantuch

Olomouc - Plzeň 3:4 po prodlouženíBranky: 30. Rác, 43. Zuzin, 53. Buc - 9. Kadlec, 18. Mozík, 57. Indrák, 61. Moravčík

Bílí Tygři Liberec - Litvínov 4:3 po samostatných nájezdechBranky: 27. Valský, 36. Bartek, 58. Vampola, rozh. nájezd Radivojevič - 5. Hanzl, 25. Jurčík, 47. Pavlík

Slavia Praha - Oceláři Třinec 2:6Branky: 12. Poletín, 45. Tomica - 6. a 8. Hrňa, 11. Dravecký z trestného střílení, 23. Orsava, 30. Klepiš, 53. M. Růžička

Kometa Brno - Mladá Boleslav 2:3Branky: 51. Čermák, 60. Kempný - 28. a 42. M. Látal, 42. Robar

Kanadské bodování:26 bodů (13+13): Mertl (Hradec)26. bodů (10+16): Hübl (Litvínov)26 bodů (9+17): Tybor (Pardubice)