Extraliga 45. kolo: Třinec stobodový, Slavia nezvládla přestřelku

Vítkovice - Reprezentační přestávka je minulostí a extraliga je opět zde. V tabulce beznadějně poslední hokejisté pražské Slavie nezvládli brankově bohatý duel ve Vítkovicích a opět prohráli. Střílelo se i v Plzni, kde triumfoval Třinec, který se přehoupl přes magickou metu sta bodů.

Už pětačtyřicáté kolo nejvyšší české hokejové ligy se hrálo netradičně ve středu a odstartoval ho duel mezi Vítkovicemi a pražskou Slavií. Jednoznačně poslední tým z Prahy dlouho dotahoval náskok domácích z první třetiny, ale nakonec podlehl 5:7 a je beznadějně přikován ke dnu tabulky.

Ve vítkovickém dresu se dařilo především Michalu Hlinkovi, který v poslední minutě střelou do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick. Tři body (1+2) přidal také Hlinkův kolega Rostislav Olesz.

Hodně gólů viděli také diváci v Plzni, kam přijel na návštěvu lídr z Třince. Oceláři potvrdili roli favorita a odvezli si tři body za výhru 6:4. Základ úspěchu hosté položili v prvním dějství, kdy nastříleli čtyři branky. Indiánům nebyly nic platné ani dvě trefy jinak tříbodového Jakuba Lva. Třinec má aktuálně 101 bodů a před druhým Litvínovem vede o plných čtrnáct bodů.

Chemici si v domácím prostředí nedělali těžkou hlavu s Hradcem Králové a přehráli ho poměrem 5:2. Výsledek pečetil do prázdné klece vedoucí muž kanadského bodování soutěže Viktor Hübl (53 bodů, 18+35). Východočeši si stále hlídají pátou pozici a tedy přímou účast v play-off, které se kvapem blíží.

V elitní šestce téměř jistě nebude chybět ani duo Kometa Brno a Sparta Praha. Velcí rivalové se utkali v Holešovicích a tři body a posun na třetí místo tabulky právě před Spartu vybojovala Kometa. Rozhodující trefu zaznamenal ve 41. minutě brněnský Hruška.

Konečné výsledky zápasů 45. kola extraligy:

Vítkovice - Slavia Praha 7:5 (4:2, 1:2, 2:1)Branky: 3. Szturc (Olesz), 10. Hlinka (Stehlík, Olesz), 14. Olesz (Stehlík, Szturc), 16. Hlinka (Kovář), 39. Huna (Svačina, Roman), 54. Húževka (Svačina, Štencel), 60. Hlinka – 6. Knot (Holec), 17. Bednář (Pletka, Vlasák), 22. Vas, 33. Poletín (Stránský), 57. Vas (Pletka, Bednář)

Plzeň - Oceláři Třinec 4:6 (2:4, 2:1, 0:1)Branky: 6. Lev (Mozík, Kadlec), 8. Jeřábek (Kadlec, Bližňák), 30. Lev (Mozík, Kratěna), 33. Simon (Kratěna, Lev) – 2. Nosek (Plíhal, Ružička), 9. Rákos (Plíhal), 19. Plíhal (Hrabal, Hrňa), 20. Dravecký (Polanský, Žejdl), 30. Žejdl (Polanský, Dravecký), 52. Orsava (Hrňa)

Litvínov - Hradec Králové 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)Branky: 4. Pavelka (Pavlík, Petružálek), 13. Štindl (Ručinský, Hanzl), 18. Trávníček (Gerhát, Martynek), 28. Petružálek (Pavlík), 60. Hübl (Lukeš) – 17. Pláněk (Skokan, Šimánek), 17. Kukumberg (Červený)

Bílí Tygři Liberec - Olomouc 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)Branky: 7. Bulíř (Vampola, Radivojevič), 11. Jelínek (Filippi, Gřegořek), 17. Bulík (Gřegořek), 50. Plutnar (Filippi, Vampola), 57. Šimek (Jelínek) – 46. Patera (Rachůnek)

Pardubice - Zlín 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)Branky: 23. Gregorc (Sýkora), 44. Sýkora (Nahodil, Čutta) – 14. Köhler (Urbanec, Marušák), 19. Marušák (Kotvan, Leška), 59. Holík (Čajánek)

Energie Karlovy Vary - Mladá Boleslav 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)Branky: 4. M. Látal (Ovčačík, Klimenta), 24. Stříteský (Klimenta), 49. Jarůšek (Výborný, Bárta)

Sparta Praha - Kometa Brno 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)Branky: 47. Klimek (Pilař), 50. Rolinek (Kumstát, Polášek) – 2. Dočekal, 22. Vondráček (Koreis), 41. Hruška (Kempný)

Kanadské bodování:

53 bodů (18+35): Hübl (Litvínov)48 bodů (23+25): Mertl (Hradec)48 bodů (15+33): Hlinka (Sparta)

Tabulka

POŘADÍ KLUB ZÁPASY SKÓRE BODY 1. Třinec 45 164:94 101 2. Litvínov 45 143:109 87 3. Kometa 45 136:120 83 4. Sparta 45 163:115 80 5. Hradec 45 120:115 73 6. Pardubice 45 135:134 71 7. Zlín 45 119:132 66 8. Plzeň 45 126:119 64 9. Vítkovice 45 122:135 64 10. Boleslav 45 136:147 62 11. Liberec 45 103:111 56 12. Olomouc 45 109:137 51 13. K. Vary 45 89:128 49 14. Slavia 45 93:162 38

Související

Ilustrační fotografie.

Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory

Po čase se v tuzemském hokejovém zákulisí opět dostalo do diskuze téma zrušení baráže a zavedení přímého sestupu a postupu mezi nejvyšší soutěží Tipsport extraligou a první Maxa ligou. A opět bez výsledku. Zatímco Asociace profesionálních klubů (APK LH) mající na starost řízení hokejové extraligy je pro pokračování aktuálního barážového systému, v němž se utkávají o postup či záchranu vítěz play-off první ligy s posledním týmem extraligy, Sdružení prvoligových klubů zase preferuje přímý postup a sestup.

Více souvisejících

extraliga, hokej ČR HC Oceláři Třinec HC Slavia Praha

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 29 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Volodymyr Zelenskyj v Praze

Plán ukrajinské armády eliminovat 50 000 ruských vojáků měsíčně znepokojil odborníky

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vytyčil své armádě a novému ministrovi obrany Mychajlu Fedorovovi ambiciózní, ale krvavý cíl: zvýšit počet eliminovaných ruských vojáků na 50 000 měsíčně. Tato strategie má podle Kyjeva učinit náklady na válku pro Kreml neúnosnými a vynutit si „mír skrze sílu“. Zatímco v prosinci dosáhly ruské ztráty podle ukrajinských údajů 35 000 mužů, nová hranice má Moskvu definitivně zlomit.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Poslanecká sněmovna

Macinka dál fanaticky bojuje za Turka, opozice si ho maže na chleba

Ministr zahraničí Petr Macinka se nadále nedokáže smířit s tím, že se jeho stranický kolega z hnutí Motoristé Filip Turek nestane ministrem, jak se na tom dnes shodl prezident Petr Pavel a předseda vlády Andrej Babiš (ANO). V Poslanecké sněmovně během jednání o vyslovení nedůvěře vládě opět útočil na prezidenta, zástupci opozice ale následně s ledovým klidem upozornili, že Turek dostal méně preferenčních hlasů než oni a celá věc je uzavřena.

před 5 hodinami

Filip Turek dorazil za prezidentem Petrem Pavlem. (22.12.2025)

Hrad čeká na jiného kandidáta na ministra. Žádný další nebude, vzkázal Turek

Prezident Petr Pavel a premiér Andrej Babiš se během společného jednání shodli na nutnosti hledat u klíčových politických témat kompromisní řešení. Hlava státu v této souvislosti vyjádřila přesvědčení, že předseda vlády bude aktivně tlumit případné neshody se svými koaličními partnery a ministry. Cílem je zamezit situacím, které by mohly ohrozit české národní zájmy nebo oslabit postavení České republiky na mezinárodní scéně.

před 6 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruský dezertér uprchl z fronty na Ukrajině do Německa. Nic mu doma nehrozí, tvrdí úřady a posílají ho zpět

Německé úřady minulý týden zamítly žádost o azyl Georgije Avalianiho, ruského pacifisty, který uprchl z fronty na Ukrajině. Rozhodnutí Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) vyvolalo vlnu znepokojení mezi organizacemi pomáhajícími ruským dezertérům, neboť úřad dospěl k závěru, že Avalianimu v Rusku nehrozí žádné vážné nebezpečí a jeho návrat je bezpečný.

před 7 hodinami

Poslanecká sněmovna jedná o vyslovení nedůvěry vládě. (3.2.2026)

Sněmovna druhý den jedná o vyslovení nedůvěry. Opozice tepe Macinku i Babišův postoj k němu

Poslanecká sněmovna ve středu pokračuje v mimořádném jednání, jehož hlavním bodem je hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše. Schůzi iniciovaly opoziční kluby pouze dvacet dní poté, co kabinet složený z hnutí ANO, SPD a Motoristů sobě získal důvěru. Hlavním podnětem k tomuto kroku se stal nevybíravý nátlak ministra zahraničí Petra Macinky na prezidenta Petra Pavla a následná nečinnost premiéra, který se podle opozice od chování svého ministra dostatečně nedistancoval.

před 8 hodinami

Petr Pavel a Andrej Babiš se setkali na Pražském hradě. (4.2.2026) Prohlédněte si galerii

Uzavřeno, Turek ministrem nebude. Ruší se i schůzky ústavních činitelů, oznámil Babiš po jednání s Pavlem

Premiér Andrej Babiš po středečním jednání s prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě definitivně uzavřel otázku obsazení postu ministra životního prostředí. Podle předsedy vlády se Filip Turek členem kabinetu nestane, protože prezident dal jasně najevo, že jej do této funkce nikdy nejmenuje. Babiš toto rozhodnutí akceptoval s tím, že pro jeho vládu je tato záležitost již minulostí.

před 8 hodinami

Marco Rubio

Druhé kolo ukrajinsko-ruských rozhovorů začíná. Podle Rubia vázne mír na jediném bodě

V Abú Dhabí dnes začíná druhé kolo rozhovorů mezi vysokými představiteli Ukrajiny a Ruska, které zprostředkovala administrativa Donalda Trumpa. Dvoudenní jednání by mělo kopírovat formát z minulého měsíce, kdy se u jednoho stolu sešli vyjednavači z Washingtonu, Kyjeva a Moskvy. Zatímco americký prezident v posledních týdnech hýří optimismem a tvrdí, že konec čtyřletého konfliktu je na dosah, obě bojující strany tlumí očekávání a vyhlídky na okamžitý průlom zpochybňují.

před 8 hodinami

Počasí

Nebezpečné počasí na větším území. Meteorologové rozšířili výstrahu

S nebezpečím ledovky je v Česku nutné počítat i zítra. Vyplývá to z nového znění výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové prodloužili platnost varování do čtvrtečního rána a rozšířili jej o oblasti severní Moravy, Slezska a části severních a severovýchodních Čech. 

před 9 hodinami

Petr Pavel a Andrej Babiš se setkali na Pražském hradě. (4.2.2026) Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Pavel s Babišem schůzku na Hradě nekomentovali, přesunuli se na jednání Bezpečnostní rady

Prezident Petr Pavel se ve středu opětovně zapojil do jednání Bezpečnostní rady státu. Na zasedání dorazil bezprostředně poté, co na Pražském hradě absolvoval ranní schůzku s předsedou vlády Andrejem Babišem. Po skončení tohoto bilaterálního jednání se oba politici přesunuli do Strakovy akademie, aniž by dosavadní průběh rozhovorů jakkoliv komentovali.

před 9 hodinami

Pedro Sánchez

Španělsko chce zakázat sociální sítě mladým, oznámil Sánchez. Tyran, zrádce fašistický totalitář, zuří Musk

Španělsko navrhlo zákaz používání sociálních sítí pro teenagery, čímž se připojilo k rostoucímu odporu evropských zemí vůči těmto technologiím. Premiér Pedro Sánchez oznámil, že vláda připravuje soubor opatření včetně omezení přístupu pro osoby mladší 16 let. Tento krok vyvolal ostrou reakci majitele sítě X Elona Muska, který na adresu španělského lídra nešetřil osobními urážkami.

před 10 hodinami

USS Abraham Lincoln

Americká letadlová loď sestřelila íránský dron, který se k ní blížil „agresivním způsobem“

Americká letadlová loď v úterý sestřelila íránský bezpilotní letoun, který se k plavidlu v Arabském moři přiblížil „agresivním způsobem“. K incidentu došlo jen několik hodin předtím, než dva ozbrojené čluny íránských Revolučních gard v Hormuzském průlivu ohrožovaly tanker plující pod americkou vlajkou. Podle mluvčího americké armády Íránci hrozili, že na loď vstoupí a zabaví ji.

před 11 hodinami

Petr Pavel a Andrej Babiš se setkali na Pražském hradě. (4.2.2026)

Babiš dorazil na Pražský hrad na jednání s Pavlem

Předseda vlády Andrej Babiš dorazil ve středu ráno na Pražský hrad na pozvání prezidenta Petra Pavla. Hlavním tématem schůzky jsou nedávné útoky ministra zahraničí a šéfa Motoristů sobě Petra Macinky směřované k hlavě státu. Macinka se nevybíravým způsobem dožadoval jmenování poslance Filipa Turka ministrem životního prostředí, což prezident vnímá jako pokus o vydírání.

před 12 hodinami

Ozbrojené komando zabilo syna bývalého libyjského vůdce Kaddáfího

Syn bývalého libyjského vůdce Sajf Islám Kaddáfí byl podle dostupných zpráv zastřelen. Smrt třiapadesátiletého muže, který byl dříve považován za otcova nástupce, potvrdil v úterý šéf jeho politického týmu. Tuto informaci následně přinesla Libyjská tisková agentura.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy