Extraliga 51. kolo: Třinecké oslavy Prezidentského poháru zkazil Zlín, lídra porazil 4:1 a míří tak k přímému postupu do čtvrtfinále

Třinec - Lídr tabulky a kandidát na ovládnutí sezóny Třinec podlehl úřadujícímu mistrovi ze Zlína 1:4. Přesto ale domácí převzali Prezidentský pohár, který si zajistili již v minulém kole. Zlín se výhrou posunul na šestou příčku a přiblížil se tak k přímému postupu do play-off.

Zlín dnes dokázal pořádně zabrat. Stát na cizím ledě proti suverénnímu lídru tabulky není vyhlídka, kterou by chtěl hokejista před zápasem mít. Přesto se ale zlínští hokejisté nenechali zlomit a Třinec udolali.Domácí hráči vypadali, že zajištěný pohár není jejich jediný cíl a po několika šancích z první třetiny nebylo pochyb o tom, že k jejich uspokojení je třeba ještě porazit úřadujícího mistra Zlín.Minutu před koncem se stadion rozechvěl, když se od levé tyče branky hostí odrazil puk přímo do brány. Růžička dal zlínským hokejistům nekompromisní gól do šaten a poslal Třinec do vedení 1:0.Zlín ale prokázal, že titul mistra nemá jen tak náhodou. Hned ve druhé minutě druhé třetiny Kubiš srovnal a vrátil hosty opět do hry. Valenta dokonal nápor na třineckou branku na konci druhé fáze a zvýšil na 2:1.Zaskočený Třinec už odpovědět nedokázal a po dvou dalších inkasovaných gólech za stavu 1:4 rezignoval.Ani prohra ale domácí nezastavila od oslav zisku Prezidentského poháru, který obdrželi hned po zápase. Zlín si polepšil v tabulce a play-off už má na dosah ruky.

Výsledky 51. kola extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)Branky a nahrávky: 19. Ružička (Klepiš, Roth) - 21. Kubiš, 38. Valenta (Marušák, Leška), 44. Köhler (Ondráček), 53. Kubiš (Okál, Řezníček)

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)Branky a nahrávky: 14. Čáp (T. Knotek, Dej), 36. Pospíšil (T. Knotek, Pláněk), 37. Jank (Skokan, Mertl), 40. T. Knotek (Pospíšil, Dej), 50. Jank (Červený, Kukumberg), 56. Červený (Kukumberg) - 20. R. Dlouhý (Marosz), 29. Houdek (Herman, Matai), 39. Kucharczyk (Zuzin), 43. Matai (Zuzin, Houdek)

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)Branky a nahrávky: 11. Tomica (Sklenář, M. Čermák), 13. M. Čermák (Holec), 22. Kolařík (Stránský, T. Doležal), 42. M. Čermák, 56. Bednář (Pletka, Vlasák) - 26. Vondráček, 48. L. Čermák (J. Káňa II, Mrázek)

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)Branky a nahrávky: 38. Klimenta (M. Látal) - 54. Vandas (Olesz), 62. Vandas

HC Škoda Plzeň - HC Pardubice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)Branky a nahrávky: 11. Bližňák (Mozík, Kadlec), 65. Bližňák (Kratěna) - 36. Starý (Gregorc, P. Sýkora)

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)Branky a nahrávky: 2. Šrámek (Petružálek, F. Pavlík), 15. Lukeš (Z. Sklenička), 43. Trávníček (T. Pavelka), 44. Písařík (Šrámek), 59. Majdan (Petružálek) - 23. Dvořáček (Piskáček), 25. J. Mikuš (Kumstát, Pech), 32. Kumstát (Rolinek, Barinka)

Karlovy Vary - Liberec 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)Branky a nahrávky: 1.Hruška (Vachovec, Balán), 18. Tomeček (Duda), 37. Sičák (Bartek, D. Hruška), 45. Gorčík (Zadražil), 54. Duda (D. Hruška, Harant) - 6. Vitásek (Bakoš, Filippi), 57. Jelínek (Valský)

Tabulka

POŘADÍ  TÝM  ZÁPASY  SKÓRE  BODY  1. Třinec 51 178:111 107 2. Litvínov 51 165:120 102 3. Brno 51 151:134 92 4. Sparta 51 188:135 91 5. Hradec Králové 51 135:129 85 6. Zlín 51 142:151 78 7. Plzeň 51 142:130 75 8. Pardubice 51 143:154 74 9. Ml. Boleslav 51 153:158 72 10. Vítkovice 51 133:151 72 11. Liberec 51 122:128 66 12. Karlovy Vary 51 108:143 61 13. Olomouc 51 123:165 52 14. Slavia 51 104:178 44

Související

Alois Hadamczik

Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby

Rok co rok se koncem sezóny tuzemským hokejovým prostředí line tradiční téma o spravedlnosti hokejové baráže o extraligu a o systému extraligy obecně. To proto, že se už několik let nepodařilo prvoligistovi prokousat se po náročném play-off do extraligy. Naopak extraligista má výhodu více než 40denního volna, což je obrovská výhoda, kterou v posledních letech extraligista vždy využije. Pokaždé se v době baráže ozývají hlasy z řad fanoušků a především prvoligových účastníků o tom, že by se s aktuálním systémem mělo něco dělat, aby měli prvoligisté větší šanci na postup. Šéf českého hokeje Alois Hadamczik je pro přímý postup a sestup mezi dvěma nejvyššími českými soutěžemi, podle jeho slov však nemá příliš mnoho šancí to změnit. Apeluje proto na veřejnost, aby zatlačila na Asociaci profesionálních klubů (APK LH). Podle ní by však o budoucnosti baráže nemělo rozhodovat referendum.

Více souvisejících

extraliga, hokej ČR HC Oceláři Třinec HC Zlín

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Hokej, ilustrační fotografie.

MS v hokeji: Slovinsko vs. Česko 3:2. Blamáž s outsiderem, rozhodlo prodloužení

Český hokejový národní tým má na programu v sobotu druhý zápas na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Poté, co zvládli v pátek svůj úvodní duel proti Dánům, nad kterými vyhráli bez potíží 4:1, se svěřenci kouče Radima Rulíka nyní střetnou se Slovinskem. I v tomto zápase jsou Češi favority. Oproti duelu s Dány se proti Slovincům v české brance představí Dominik Pavlát a v sestavě se poprvé objeví obránce Jan Mandát. Bude mít stejně jasný průběh duel se Slovinskem, jako ten s Dánskem? Sledujte online reportáž zápasu se startem od 20:20 třetinu po třetině na serveru Eurozpravy.cz.

včera

včera

Dálnice, ilustrační fotografie.

Pilotní provoz rychlosti 150 km/h na D3 se prodlužuje do konce roku

Ministerstvo dopravy rozhodlo o prodloužení pilotního provozu zvýšené nejvyšší dovolené rychlosti 150 km/h na vybraném úseku dálnice D3 mezi kilometry 84–131. Na základě dosavadního průběžného vyhodnocení bude pilotní režim prodloužen do konce letošního roku, aby bylo možné získat dostatek reprezentativních dat pro objektivní posouzení dopadů na bezpečnost a plynulost provozu.

včera

včera

včera

Slovenští fanoušci, ilustrační fotografie.

Slováci na úvod vydřeli tři body v zápase s Norskem, Rakušané zvládli duel s Británií

Druhým hracím dnem pokračuje v sobotu 89. mistrovství světa v hokeji ve Švýcarsku. Do turnaje dnes vkročili poprvé i hokejisté Slovenska, kteří se na úvod skupiny B střetli s Norskem. Přestože naši východní sousedé šli do tohoto střetnutí jako favorité, na svou výhru se docela nadřeli. Nakonec až díky trefě Hrivíka ze třetí třetiny svěřenci kouče Vladimíra Országha vyhráli těsně 2:1. Ve druhém souběžně hraném poledním zápase potvrdili Rakušané roli mírného favorita v duelu s Velkou Británií, přestože i oni měli v první třetině nevydařenou pasáž, v níž ztratili třígólový náskok. Na vyrovnání se ale Britové ve zbytek zápasu nezmohli, naopak Rakušané odskočili na konečných 5:2.

včera

včera

včera

včera

Raúl Castro

Američané obviní Raúla Castra. Bratrovi Fidela je přes devadesát

Americké ministerstvo spravedlnosti se chystá obvinit někdejšího kubánského lídra Raúla Castra, kterému je přes 90 let. Informovala o tom BBC. Mladší bratr Fidela Castra se má zodpovídat ze dvou činů v 90. letech minulého století. Záměr americké justice je vnímán jako další prostředek aktuálního tlaku na Kubu.

včera

Lukáš Dostál během oslav po výhře na MS 2024.

Dostál do branky na MS nepřijede. V Anaheimu neprošel zdravotní prohlídkou

Protože patří k českým brankářům, na kterého se můžou v týmu od trenérů po spoluhráče opravdu spolehnout pokaždé, když nastoupí do branky, všichni včetně fanoušků doufali, že českému týmu pomůže Lukáš Dostál na MS i tentokrát. Realizační tým v čele s koučem Radimem Rulíkem o jeho služby hodně stál, nakonec však musí vzít zavděk trojici gólmanů, kterou s sebou původně do Švýcarska vzali. I když ještě existuje možnost příjezdu jiného českého gólmana ze zámoří.

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Švýcarsko v repríze finále loňského MS oplatilo Američanům porážku

Hned v úvodní páteční hrací den došlo v rámci 89. mistrovství světa v hokeji k repríze loňského finále světového šampionátu mezi Švýcarskem a USA. K radosti domácího publika v Curychu si hokejisté země helvetského kříže na úřadujících světových šampionech smlsli a porazili je 3:1. Oplatili jim tak porážku 0:1 po prodloužení ze zmiňovaného loňského finálového zápasu.

včera

Andrej Babiš

Babiš věří, že podpora rodin je klíčem k řešení nízké porodnosti v Česku

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek ve Strakově akademii zúčastnil odborné konference, která se zaměřila na aktuální demografický vývoj v Česku a možnosti jeho řešení. Diskuse odborníků, zástupců veřejné správy i dalších institucí nabídla komplexní pohled na příčiny nízké porodnosti i na opatření, která mohou vytvořit příznivější podmínky pro zakládání rodin.

včera

včera

včera

včera

Počasí příští týden: Do Česka se vrátí letní teploty

Příští týden přinese v úvodu oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami, bouřkami a chladnými rány, při kterých hrozí i přízemní mrazíky. Postupně se však začne oteplovat a ve druhé polovině týdne již převládne polojasné počasí s nejvyššími denními teplotami, které vystoupají až na letních 25 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy