Praha - Sparta vyhrála i druhý domácí zápas a v semifinálové sérii s Třincem srovnala stav na 2:2. Rozhodl zkušený forvard Hlinka.
Pražská Sparta včera odmítla třízápasový trhák Třince a snížila stav série na 1:2. Na triumfu týmu z Holešovice se nejvíce podíleli dvougóloví střelci Jaroslav Hlinka a Robert Sabolič, ale také individuální chyby Ocelářů. V nervózním zápase si hráči nic nedarovali a podobné vystoupení se dalo očekávat také dnes.
Třinec odstartoval důležitý duel s Peterem Hamerlíkem v brance a v úvodním dějství se hráči střídali spíše na trestné lavici, než ve velkých šancích. První trefu zápasu přinesla až 24. minuta. To Martin Adamský nejprve trefil tyčku, ale dorážka Jiřího Polanského už skončila za zády bezmocného gólmana Novotného - 1:0 pro Třinec.
Vyrovnání přišlo o sedm minut pozděli. Fantom včerejšího zápasu Jaroslav Hlinka zužitkoval akci kapitána Rolinka a zkušeného beka Pilaře. Poslední dějství tak slibovalo velkou podívanou, na kterou opět dohlížela zaplněná holešovická arena.
Psali jsme: Play-off extraligy: Sparta překvapivě zaměstnala Třinecké favority, vyhrála 4:1 a snížila stav sérieZávěrem druhé třetiny sice Sparta dominovala, ale v začátku třetí se zbytečnými vyloučeními sama dostala pod tlak. Oceláři ale sérii tří přesilovek, z toho jedné dvanáctivteřinové 5 proti 3, nedokázali zužitkovat. Před koncem základní hrací doby se ještě o vzrušení postarala vysoká hůl třineckého Doudery, která zasáhla domácího Rolinka.
Ovšem ani absence bojovného kapitána nezabránila Spartě v konečném vítězství a srovnání série na 2:2. O veledůležitou branku na 2:1 se opět postaral osmatřicetiletý Jaroslav Hlinka.
Konečný výsledek 4. semifinále:
Sparta Praha - Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0), stav série 2:2Branky: 31. Hlinka (Rolinek, Pilař), 62. Hlinka – 24. Polanský (Adamský, Galvas)
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Kometa Brno je zpátky na extraligovém trůnu. Postava pomohl k triumfu čistým kontem
extraliga, hokej ČR , HC Sparta Praha , HC Oceláři Třinec
Aktuálně se děje
včera
Vražda spáchaná synem. Policie má jasno, jak zemřel režisér Reiner
včera
Ani napodruhé na nabídku nekývl. Bilič nebude trénovat českou fotbalovou reprezentaci
včera
Tragická událost v Kadani. Dítěti už nepomohli ani záchranáři
včera
Němci či Finové jdou příkladem. Evropa se připravuje na konflikt vysoké intenzity, může přijít kdykoliv
včera
Zemřel herec Josef Kubíček, hrál v seriálech i kabaretu
včera
Drama od prvních chvil. Policie už tuší, jak se odehrál únos chlapce na Zlínsku
včera
Předvánoční předpověď počasí. Meteorologové prozradili, zda ještě bude sněžit
včera
Platy v IT v roce 2025: Jak si stojí programátoři, datoví analytici a specialisté na AI
včera
Zemětřesení ve VZP: Vojtěch bleskově obměňuje správní radu, končí Kalousek i Skopeček
včera
Babišova vláda začala úřadovat. Odmítla emisní povolenky ETS 2 i migrační pakt
včera
BBC jde do boje. Trumpovu žalobu o čtvrt bilionu za sestřih projevu rázně odmítá
včera
Zelenskyj: Mírový plán bude hotov v řádu dnů, pak jej dostane Rusko. To o kompromisu mlčí
včera
Politico: Unijní summit v ohrožení. Belgie odmítá půjčku Ukrajině z ruských peněz, Česko ji podpořilo
včera
Rusko odmítá vánoční příměří na Ukrajině
včera
Rusko musí přijmout fakt, že svět má pravidla, prohlásil Zelenskyj. Poslanci mu tleskali ve stoje
včera
Policie vznesla obvinění v případu únosu chlapce. Potvrdilo se, že mu šlo o život
včera
Babišova vláda nastupuje. Slibuje levnější energie, nižší daně, stopku migračnímu paktu a emisním povolenekám
včera
Mírová jednání v Berlíně: Co přinesla a co bude nyní následovat?
včera
Útočníky z pláže Bondi poháněla ideologie Islámského státu, absolvovali výcvik na Filipínách
včera
Počasí o víkendu: Bude tepleji než o tom uplynulém
Počasí bude o nadcházejícím víkendu teplejší, než v tom uplynulém. Podle ČHMÚ.cz se denní maxima dostanou až k osmi stupňům.
Zdroj: Libor Novák