Třinec - V napjatém sedmém utkání finále play-off extraligy se konečně ukázal totální a nezpochybnitelný vítěz celé sezóny. Na gól se čekalo dlouhých dvaapadesát minut, přesto se ale fanoušci dočkali a po uplynutí všech tří třetin si Litvínov odnesl titul.
V Třinci dnes pořádně zhoustla atmosféra, hostující Litvínov promrhal dvě šance na zisk titulu a dnes před sebou měl třetí a poslední příležitost. V případě, že by Třinec přidal další výhru, titul by spadl do klína právě jemu. O absolutním vítězi celé sezóny tak měl rozhodnout dnešní zápas.První třetina byla ve znamení šancí domácího týmu. Třinec tlačil, jak jen mohl, ale přes výborného Francouze neprošel jediný puk. Jednou pomohla litvínovské brankářské jedničce i tyčka, není tedy pochyb o tom, že si Francouz umí "dobře postavit bránu".V druhé třetině vyústil tlak domácích ve dvě vyloučení, v součtu s dvěma předešlými fauly z první třetiny to už tak bylo osm minut v oslabení pro domácí tým, zatímco hosté hráli v oslabení jen jednou. Přes všechny tresty ale ani druhá třetina gól nepřinesla a napětí se přeneslo do poslední fáze zápasu.Z kraje první třetiny se za neoblomného Francouze konečně dostal puk a domácí mohli slavit, alespoň na chvíli. Rozhodčí se kvůli tlačenici v bráně rozhodl prodiskutovat platnost gólu s kamerovým sudím a gól nakonec neuznal, stav se tedy nezměnil- 0:0.Třinci gól uznán nebyl, ale Litvínovu ano. V dvaapadesáté minutě střelil Lukeš svou čtvrtou branku v play-off a poslal hosty do vedení 1:0. Třinec okamžitě odvětil silným náporem, který začal na Litvínovskou bránu vyvíjet. Ani tlak už ale nepomohl a pětadvacet vteřin před koncem ještě Lukeš pojistil výhru hostů gólem do prázdné brány. Litvínov tak vyhrál 2:0 a odváží si domů titul.
Výsledky rozhodujícího zápasu finále play-off extraligy:
Třinec - Litvínov (0:0, 0:0, 0:2)Branky a nahrávky: 52. Lukeš (Sklenička), 59. Lukeš (Hübl)Stav série: 3:4
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Kometa Brno je zpátky na extraligovém trůnu. Postava pomohl k triumfu čistým kontem
extraliga, hokej ČR , HC Litvínov , HC Oceláři Třinec
Aktuálně se děje
včera
Vražda spáchaná synem. Policie má jasno, jak zemřel režisér Reiner
včera
Ani napodruhé na nabídku nekývl. Bilič nebude trénovat českou fotbalovou reprezentaci
včera
Tragická událost v Kadani. Dítěti už nepomohli ani záchranáři
včera
Němci či Finové jdou příkladem. Evropa se připravuje na konflikt vysoké intenzity, může přijít kdykoliv
včera
Zemřel herec Josef Kubíček, hrál v seriálech i kabaretu
včera
Drama od prvních chvil. Policie už tuší, jak se odehrál únos chlapce na Zlínsku
včera
Předvánoční předpověď počasí. Meteorologové prozradili, zda ještě bude sněžit
včera
Platy v IT v roce 2025: Jak si stojí programátoři, datoví analytici a specialisté na AI
včera
Zemětřesení ve VZP: Vojtěch bleskově obměňuje správní radu, končí Kalousek i Skopeček
včera
Babišova vláda začala úřadovat. Odmítla emisní povolenky ETS 2 i migrační pakt
včera
BBC jde do boje. Trumpovu žalobu o čtvrt bilionu za sestřih projevu rázně odmítá
včera
Zelenskyj: Mírový plán bude hotov v řádu dnů, pak jej dostane Rusko. To o kompromisu mlčí
včera
Politico: Unijní summit v ohrožení. Belgie odmítá půjčku Ukrajině z ruských peněz, Česko ji podpořilo
včera
Rusko odmítá vánoční příměří na Ukrajině
včera
Rusko musí přijmout fakt, že svět má pravidla, prohlásil Zelenskyj. Poslanci mu tleskali ve stoje
včera
Policie vznesla obvinění v případu únosu chlapce. Potvrdilo se, že mu šlo o život
včera
Babišova vláda nastupuje. Slibuje levnější energie, nižší daně, stopku migračnímu paktu a emisním povolenekám
včera
Mírová jednání v Berlíně: Co přinesla a co bude nyní následovat?
včera
Útočníky z pláže Bondi poháněla ideologie Islámského státu, absolvovali výcvik na Filipínách
včera
Počasí o víkendu: Bude tepleji než o tom uplynulém
Počasí bude o nadcházejícím víkendu teplejší, než v tom uplynulém. Podle ČHMÚ.cz se denní maxima dostanou až k osmi stupňům.
Zdroj: Libor Novák