Calgary - Po jedenácti letech se Calgary znovu podívá do druhého kola play off a může za to hodně děkovat Jiřímu Hudlerovi. Český frajer zaznamenal dvě branky a dvě asistence a výrazně tím pomohl k vítězství 7:4.
Nástup do utkání přitom Flames měli katastrofální, neuběhlo ani deset minut a prohrávali 0:3. Jonas Hiller ze tří soupeřových střel dvakrát inkasoval a přepustil místo Karrimu Rämövi, toho při přesilovce přivítal přesnou tečí Radim Vrbata.
Za dalších šestnáct minut ale bylo srovnáno. Jeden gól vstřelil Michael Ferland ještě před odchodem do šaten, další dva připravil po přestávce pro své mladé spoluhráče Hudler. Nejprve těžil z důrazu českého útočníka Sean Monahan, poté zužitkoval jeho přihrávku Johnny Gaudreau. Kosatky šly ale znovu do vedení, a tak se ve 47. minutě musel olomoucký rodák při početní výhodě proměnit v zakončovatele.
Druhou branku přidal v závěru do opuštěné klece při power play Canucks. K té se hosté uchýlili poté, co Matt Stajan v čase 55:43 po zmatcích v soupeřově obraně poslal Plameny poprvé do vedení. Svojí druhou brankou v utkání pečetil výsledek Ferland.
Svěřenci Boba Hartleyho zvítězili v sérii 4:2 a v dalším kole se utkají s Anaheimem.
Psali jsme: Crosby a Malkin končí! Potupné vyřazení jim připravili JezdciPetr Mrázek v sobotu dokonale uzemnil všechny střelce Tampy Bay. Díky osmadvaceti zákrokům českého brankáře a čtyřem gólům na opačné straně se Detroit potřetí v sérii ujímá vedení. Postup do dalšího kola může stvrdit v pondělí na vlastním ledě.
Druhé kolo play off si zahraje Chicago. O svém postupu rozhodli Blackhawks vítězstvím 4:3 nad Nashvillem v zápase, o kterém se ještě dlouhou bude hovořit. Šest branek padlo během úvodní třetiny, rozhodující z hole Duncana Keitha necelé čtyři minuty před sirénou.
V sérii mezi Washingtonem a NY Islanders si na postupujícího budeme muset počkat do sedmého zápasu. Šestý se odehrál na Long Islandu a pro Ostrovany to možná bylo poslední vystoupení v Nassau Coliseum, po prázdninách se stěhují do Brooklynu. Pokud se s dlouholetým působištěm opravdu loučili, provedli to stylově, vítězstvím 3:1.
Konečné výsledky zápasů čtvrtfinále:
NY Islanders - Washington 3:1 (1:1, 0:0, 2:0), stav série 3:3Branky: 7. Tavares (Strome, Leddy), 51. Kuljomin (Leddy, Tavares), 60. Clutterbuck (Boychuk) – 20. Carlson (Ovečkin)
Tampa Bay - Detroit 0:4 (0:1, 0:1, 0:2), stav série 2:3Branky: 20. Sheahan (Kronwall, Zetterberg), 36. Miller (Glendening, Ericsson), 56. Dacjuk (Ericsson, Helm), 59. DeKeyser (Quincey, Andersson)
Chicago - Nashville 4:3 (3:3, 0:0, 1:0), konečný stav série 4:2Branky: 11. Sharp (Keith, Toews), 13. Toews (Sharp, Kane), 20. Kane (Keith, Richards), 57. Keith (Toews) – 2. Neal (Jones), 9. Neal (Franson, Forsberg), 12. Cullen (Ribeiro)
Calgary - Vancouver 7:4 (1:3, 2:1, 4:0), konečný stav série 4:2Branky: 18. Ferland (Stajan, Jones), 22. Monahan (Hudler, Wideman), 26. Gaudreau (Hudler, Brodie), 47. Hudler (Monahan, Gaudreau), 56. Stajan (Ferland, Jones), 60. Hudler (Monahan, Gaudreau), 60. Ferland (Jones, Stajan) – 3. McMillan (Higgins, Horvat), 8. Hansen (Matthias, Tanev), 10. Vrbata (Daniel Sedin, Henrik Sedin), 31. Sbisa (Hansen)
Kanadské bodování play-off:
8 bodů (3+5): Toews (Chicago)7 bodů (6+1): Tarasenko (St. Louis)7 bodů (3+4): Perry (Anaheim)...6 body (3+3): Hudler (Calgary)4 body (2+2): Vrbata (Vancouver)2 body (1+1): Plekanec (Montreal)
Související
Ovečkin se stal nejlepším kanonýrem NHL. Překonal Jágra i Gretzkého, Hašek negratuluje
Po Turnaji čtyř zemí se vrátí Světový pohár. Tentokrát pravděpodobně i s Čechy
Aktuálně se děje
včera
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová
včera
Falešný sníh a vykácené lesy. Miliardové arény pro pár týdnů slávy vytváří v Itálii olympijský přelud
včera
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
včera
Začínají XXV. zimní olympijské hry v Itálii
včera
ZOH: Smíšená dvojice curlerů Zelingrová-Chabičovský prohrála se Švédy, s Brity i USA
včera
ZOH: Češky ztratily duel se Švýcarskem a z vedení 1:3 byla prohra po nájezdech
včera
Obří sluneční skvrna vypustila masivní erupce. Dokáže se proti nim lidstvo bránit?
včera
Otrava Skripalových i vzpoura wagnerovců. Alexejev stál za řadou aktivit, přesto je Kreml k jeho osudu lhostejný
včera
Olympijské hry 2026 jsou tady. Vše, co o nich potřebujete vědět
včera
Epsteinovy spisy lámou Starmerovi vaz. Spasí ho jen zázrak, tvrdí poslanci
včera
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
včera
Lavrov obvinil Ukrajinu z pokusu o atentát na Aleksejeva
včera
Okamura označuje své voliče za „naše občany“. Jde jen o malou a specifickou část českého národa
včera
Z potyčky v bytě v Jaroměři je pokus o vraždu. Policie zadržela podezřelého
včera
První Češi mají premiéru na hrách za sebou. Curleři nestačili na silný kanadský pár
včera
Únorové důchody jsou nižší než lednové. Úřad vysvětlil důvod
včera
Trumpova administrativa dluží čtvrt miliardy dolarů. WHO řeší, zda je vůbec někdy zaplatí
včera
V Moskvě došlo k pokusu o atentát na špičku ruské rozvědky. Aleksejev v nemocnici bojuje o život
včera
Politico: Babiš čelí obviněním, že plně nepřerušil vazby na Agrofert
včera
Pastrňák a Charvátová ponesou českou vlajku na slavnostním zahájení olympiády
Až se v pátek večer bude konat v rámci slavnostního zahájení tradiční defilé všech olympioniků, českou výpravu na slavném milánském stadionu San Siro povede s českou vlajkou v rukách hokejista David Pastrňák. Biatlonistka Lucie Charvátová pak bude vlajkonoškou na dálku ve druhém dějišti letošních Her v Cortině d'Ampezzo. Oba byli vlajkonoši české výpravy zvoleni ostatními českými olympioniky.
Zdroj: David Holub