HOKEJOVÉ MS Česko - Německo 4:2 : Český tým porazil Německo a místo ve čtvrtfinále má jisté

Praha - Český hokejový tým sehrál předposlední zápas základní fáze hokejového MS. Zápas skončil výhrou domácího týmu a díky třem získaným bodům se můžeme těšit na účast českých hráčů ve čtvrtfinále turnaje.

Do konce základní fáze turnaje už zbývají jen poslední dva dny a pro český tým je dnešní duel s Německem předposlední možností, jak nasbírat body a zajistit si místo ve čtvrtfinále turnaje.

Pokud dnes získají proti našemu západnímu sousedovi tři body, budou mít účast ve vyřazovací fázi jistou. Německo potřebuje nezbytně dnešní body, chce-li udržet šance na postup. 

Jako první se dnes zaradovali němečtí fanoušci. Pietta se dokázal dobře uvolnit a najel na českého brankáře Pavelce takřka neatakován. Pavelec sice do zakončení pohotově vložil beton, ale poskakující puk zamířil směrem k bráně a přejel brankovou čáru. Německo tak během osmi minut dokázalo vyprodukovat vedení 1:0.

Srovnání si na konto připsal Michal Vondrka, který se během svých prvních dvou minut na ledě dokázal dostat k teči tak šikovně, že si němečtí hráči srazili puk do brány sami. Po první třetině byl stav zápasu nerozhodný 1:1.

Ve druhé periodě se opět první zaradoval německý tým. Wolf se prosadil po přečíslení dva na jednoho a na tribunách poskakovly opět jen černožluté dresy, ne však na dlouho. Ve dvou minutách odpověděl Koukal a opět srovnal stav zápasu na 2:2. Českým akcím ale nebyl konec. Voráček se v přečíslení ukázal jako chladnokravný střelec a propálil betony německého brankáře a zapečetil padání gólů v druhé periodě, za stavu 3:2 tak začala třetí třetina.

Třetí perioda už patřila českému týmu. Naši hráči byli na koni celých dvacet minut a svou převahu ještě jednou ukázali na skóre, které Jágr pět minut před koncem pozměnil na finálních 4:2.

Díky třem bodům, které český tým vybojoval, se mohou fanoušci těšit na účast českých hokejistů ve čtvrtfinále turnaje.

Česko - Německo 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)Branky a nahrávky: 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolář, Simon), 28. Voráček (Jágr, Nakládal), 56. Jágr (Červenka) - 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder)Sestavy:ČR: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Červenka - Smoleňák (13. Vondrka), Novotný, Erat - Simon, Koukal, ZaťovičNěmecko: Pielmeier - Krueger, Müller, Kohl, Baxmann, Koppchen, Krupp, Daschner - Plachta, Hospelt, Kink - Wolf, Pietta, Rieder - Reimer, Hager, Seidenberg - Oppenheimer, Raedeke, Krämmer - Ullmann

On-line:

60:00 Zápas končí výhrou českého týmu 4:2.

58:40 Do konce zápasu zbývá minuta a dvacet vteřin a češi jsou v plné síle, Německo hraje bez brankáře.

57:11 Češi dobře zvládají oslabení a drží dvougólové vedení.

56:40 Německý tým si ještě pár minut před koncem utkání zahraje přesilovku.

55:57 Jágr po vyhraném buly nekompromisně propálil německého gólmana a zařizuje našemu výběru uklidňující gól na 4:2.

55:00 Naši reprezentanti teď válcují německé obránce a dvakrát v rozmezí deseti vteřin zachránila Pielneiera tyč.

53:18 Němci řeší problémy v obraně zakázaným uvolněním.

51:36 Červenka mohl nyní navýšit skóre, ale Pielmeier našel jeho střelu, která tak skončila jen v jeho výstroji.

48:12 Halou nyní kolují mexické vlny a češi mohutně povzbují svůj tým.

45:59 Český tým je nyní v defenzívě velmi pečlivý a Němci neví, jak se přes zeď obránců dostat.

42:32 Od začátku třetiny jsme svědky překvapivě rychlého a vyrovnaného hokeje.

40:01 Poslední fáze hry právě začíná, výsledek je zatím nakloněn českému týmu.

40:00 Druhá třetina končí pro český tým příznivěji, než ta první, za stavu 3:2.

36:46 Německo je opět v plné síle.

34:46 Český tým je opět v přesilové hře, tu první využil, uvidíme, jak naloží s tou druhou.

34:31 Atmosféra na stadionu houstne, fanoušci vytrvale skandují: "Kdo neskáče, není čech, HOP HOP HOP!".

32:46 Český tým je opět v plné síle.

30:46 Německo si vyzkouší hru v přesile.

30:25 Jágr se pouští do potyčky za německou bránou.

27:35 Voráček otáčí zápas! Z ničeho nic se český tým dostává dovedení 3:2. Český tým má skvělou bilanci využívání přesilovek.

26:58 Český tým si zahraje dnešní první přesilovku, Jordán si vynutil faul.

25:57 Koukal dokázal vyrovnat! Stav zápasu je opět nerozhodný 2:2.

23:52 Německo opět skóruje, Wolf se po přihrávce v přečíslení dokázal trefit nad Pavelcovu lapačku.

20:01 Po buly zápas pokračuje, stav je nerozhodný 1:1 a čeká nás ještě 40 minut hokeje.

20:00 První třetina končí za stavu 1:1.

18:03 Dvě minuty před koncem první třetiny se Němci usídlili v našem obraném pásmu.

16:28 Červenka se dostal do brejku a svěle vypálil, bohužel jen do německého gólmana.

14:25 Německo těží z brejků, které se jim daří produkovat po českých útocích.

13:38: Michal Vondrka dorážel Voráčkovu střelu a dojíždějící obránci si dali vlastní gól, je srovnáno 1:1.

14:02 Michal Vondrka je v první formaci na místě Hertla.

12:15 Český útok se konečně sebral a zatlačil Němce na vlastní polovinu.

10:03 Červenka se dostal do zakončení a vyprodukoval první velkou šanci českého týmu.

09:18 Český tým má teď těžkou práci s otáčením skóre.

07:15 Německo dává gól! Z rychlého uvolnění Pietty se vyklubal nájezd, který Pavelec nevychytal.

04:33 Obrana našeho týmu dostává překvapivě zabrat a Pavelec má plné ruce práce s neutralizací nebezpečných střel.

03:25 Puk je opět v našem obraném pásmu a Pavelec likviduje další střelu od modré.

02:45 Český tým začal hru velice aktivně a Německo se potýká s prvními problémy u své brány.

01:45 Německo si vynucuje první vhazování v našem obraném pásmu. 

00:00 Zápas začíná!

Související

Tým mistrů světa z Prahy 2024.

Rulík zveřejnil hokejovou nominaci na olympiádu. Nechybí Červenka nebo Ticháček

Dlouho očekávaná nominace českých hokejových reprezentantů na blížící se Zimní olympijské hry, které se letos budou konat v Miláně a Cortině d'Ampezzo i za účasti hráčů z kanadsko-americké NHL, byla odtajněna ve středu trenérem Radimem Rulíkem. Ten už dříve, konkrétně v červnu, oznámil šestici hráčů z NHL, kteří se olympiády v reprezentačním dresu zúčastní. Nyní k nim přidal zbývající jména, například veterána Romana Červenku, ale i překvapení, jakými jsou obránci Jiří Ticháček a Tomáš Kundrátek či útočník Jakub Flek.

Více souvisejících

Hokej MS Hokej MS CZE Tým Hokej MS GER Tým

Aktuálně se děje

včera

včera

Stanislav Křeček

Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně

Česko rozčaroval případ, o kterém informovala kancelář veřejného ochránce práv a ochránce práv dětí. Mladá matka musela po přechodu na superdávku a zaplacení nájmu sama měsíčně hospodařit s pouhými 2500 korunami. Zažádala si sice o mimořádnou dávku, ale byla odmítnuta. Úřad práce uznal chybu až po zásahu ombudsmana. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Hrozí největší narušení dodávek ropy v historii, varuje IEA. Je důležitější, že Írán nebude mít jaderné zbraně, míní Trump

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek na své sociální síti Truth Social prohlásil, že zabránění Íránu v získání jaderných zbraní je pro něj mnohem důležitější prioritou než stabilita cen ropy. Reagoval tak na rostoucí volatilitu na energetických trzích, kterou vyvolal prohlubující se válečný konflikt v Perském zálivu a útoky na klíčové námořní trasy.

včera

Íránská státní televize takto odvysílala první projev nového ájatolláha Modžtaby Chameneího

První prohlášení íránského vůdce: Chámeneí požaduje od USA kompenzace, nařídil blokaci Hormuzského průlivu

Nový íránský nejvyšší vůdce Modžtaba Chameneí prolomil mlčení a vydal své první oficiální prohlášení od nástupu do úřadu. Sdělení však nebylo proneseno osobně; text přečetl moderátor ve vysílání státní televize, zatímco se na obrazovce objevovaly statické záběry. Tato forma komunikace jen prohlubuje spekulace o jeho zdravotním stavu po zprávách, že byl zraněn při zahajovacích útocích probíhajícího válečného konfliktu.

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Válka v Íránu nahrává Putinovi. Pomáhá financovat jeho invazi na Ukrajinu

Válečný konflikt s Íránem, který rozpoutala administrativa Donalda Trumpa, začíná přinášet nečekané ovoce ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Podle analýz webu CNN se zdá, že šéf Kremlu doslova vyhrál v loterii. Zatímco se pozornost Washingtonu upírá k Perskému zálivu, Rusko těží z prudkého nárůstu cen ropy a postupného uvolňování sankcí, což přímo financuje jeho pokračující agresi na Ukrajině.

včera

Tanker Safesea Vishnu pod útokem

Válka v Íránu stojí USA miliardy dolarů. Námořnictvo není připraveno eskortovat tankery přes Hormuzský průliv

Americký ministr energetiky Chris Wright ve čtvrtek otevřeně přiznal, že námořnictvo Spojených států není v tuto chvíli připraveno doprovázet ropné tankery skrze strategický Hormuzský průliv. Toto prohlášení přichází jen 48 hodin poté, co tentýž ministr na sociálních sítích mylně tvrdil, že americké síly úspěšně asistovaly při průjezdu prvního plavidla. Tato dezinformace tehdy nakrátko srazila ceny ropy, než byla Bílým domem dementována, což vyvolalo další prudký růst cen na trzích.

včera

Donald Trump přijal Volodymyra Zelenského v rezidenci Mar-a-lago. (28.12.2025)

Tlačte na Putina, ne na nás, vyzval Zelenskyj Trumpa

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro server Politico vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby zvýšil tlak na Vladimira Putina. Zelenskyj zdůraznil, že po více než čtyřech letech války je ukrajinský lid sice unavený, ale morálka zůstává vysoká a země není ochotna přistoupit na ruská ultimáta ohledně odevzdání rozsáhlých území na východě státu. Podle jeho slov by měl Trump svou vyjednávací sílu zaměřit na agresora, nikoliv na oběť.

včera

včera

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Ukrajinci plánují útoky na mou rodinu, prohlásil Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán vystupňoval napětí ve vztazích s Kyjevem prohlášením, podle kterého Ukrajinci plánují útoky na jeho rodinu. Toto obvinění přichází v době vrcholící předvolební kampaně, kdy Orbán čelí vážné politické konkurenci. Kritici maďarského premiéra naznačují, že celou roztržku využívá k získání politických bodů před dubnovými parlamentními volbami, které by mohly ukončit jeho šestnáctiletou nadvládu.

včera

Prezident Trump

Írán označil Trumpa za Satana: Je to nejhloupější prezident v dějinách USA

Válečný konflikt na Blízkém východě provází čím dál ostřejší rétorika, která prakticky vylučuje brzké diplomatické řešení. Jahjá Rahím Safaví, vysoký vojenský poradce íránského ajatolláha Modžtaby Chameneího, v íránské státní televizi bez obalu zaútočil na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Označil ho za samotného Satana a nejvíce zkorumpovaného a hloupého prezidenta v dějinách USA. Podle Safavího je existence Íránu a Izraele v jednom regionu nemožná a definitivní zkáza podle něj čeká právě sionistický režim.

včera

včera

11. března 2026 21:26

Ilustrační foto

Co udělá rekordní uvolnění 400 milionů barelů ropy s cenami pohonných hmot?

Mezinárodní energetická agentura (IEA) byla založena v 70. letech minulého století v reakci na tehdejší ničivou ropnou krizi s nadějí, že v budoucnu dokáže zmírnit podobné ekonomické otřesy. Téměř po padesáti letech se nyní jejích 32 členských států rozhodlo popáté v historii stisknout nouzové tlačítko. Důvodem je kritická situace vyvolaná konfliktem mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem, který otřásá světovými trhy.

11. března 2026 20:12

Trump opět otočil: Válka s Íránem ani zdaleka neskončila

Americký prezident Donald Trump před Bílým domem hovořil s novináři o aktuálním vývoji konfliktu v Íránu. Na otázku, co je zapotřebí k ukončení bojů, odpověděl, že bude pokračovat ve stejném postupu a následně se uvidí, jaký to přinese výsledek. Podle jeho slov Írán přišel o své námořnictvo, letectvo i veškerá protiletadlová zařízení a radarové systémy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy