HOKEJOVÉ MS Česko - Německo 4:2 : Český tým porazil Německo a místo ve čtvrtfinále má jisté

Praha - Český hokejový tým sehrál předposlední zápas základní fáze hokejového MS. Zápas skončil výhrou domácího týmu a díky třem získaným bodům se můžeme těšit na účast českých hráčů ve čtvrtfinále turnaje.

Do konce základní fáze turnaje už zbývají jen poslední dva dny a pro český tým je dnešní duel s Německem předposlední možností, jak nasbírat body a zajistit si místo ve čtvrtfinále turnaje.

Pokud dnes získají proti našemu západnímu sousedovi tři body, budou mít účast ve vyřazovací fázi jistou. Německo potřebuje nezbytně dnešní body, chce-li udržet šance na postup.

Jako první se dnes zaradovali němečtí fanoušci. Pietta se dokázal dobře uvolnit a najel na českého brankáře Pavelce takřka neatakován. Pavelec sice do zakončení pohotově vložil beton, ale poskakující puk zamířil směrem k bráně a přejel brankovou čáru. Německo tak během osmi minut dokázalo vyprodukovat vedení 1:0.

Srovnání si na konto připsal Michal Vondrka, který se během svých prvních dvou minut na ledě dokázal dostat k teči tak šikovně, že si němečtí hráči srazili puk do brány sami. Po první třetině byl stav zápasu nerozhodný 1:1.

Ve druhé periodě se opět první zaradoval německý tým. Wolf se prosadil po přečíslení dva na jednoho a na tribunách poskakovly opět jen černožluté dresy, ne však na dlouho. Ve dvou minutách odpověděl Koukal a opět srovnal stav zápasu na 2:2. Českým akcím ale nebyl konec. Voráček se v přečíslení ukázal jako chladnokravný střelec a propálil betony německého brankáře a zapečetil padání gólů v druhé periodě, za stavu 3:2 tak začala třetí třetina.

Třetí perioda už patřila českému týmu. Naši hráči byli na koni celých dvacet minut a svou převahu ještě jednou ukázali na skóre, které Jágr pět minut před koncem pozměnil na finálních 4:2.

Díky třem bodům, které český tým vybojoval, se mohou fanoušci těšit na účast českých hokejistů ve čtvrtfinále turnaje.

Česko - Německo 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)Branky a nahrávky: 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolář, Simon), 28. Voráček (Jágr, Nakládal), 56. Jágr (Červenka) - 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder)Sestavy:ČR: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Červenka - Smoleňák (13. Vondrka), Novotný, Erat - Simon, Koukal, ZaťovičNěmecko: Pielmeier - Krueger, Müller, Kohl, Baxmann, Koppchen, Krupp, Daschner - Plachta, Hospelt, Kink - Wolf, Pietta, Rieder - Reimer, Hager, Seidenberg - Oppenheimer, Raedeke, Krämmer - Ullmann

On-line:

60:00 Zápas končí výhrou českého týmu 4:2.

58:40 Do konce zápasu zbývá minuta a dvacet vteřin a češi jsou v plné síle, Německo hraje bez brankáře.

57:11 Češi dobře zvládají oslabení a drží dvougólové vedení.

56:40 Německý tým si ještě pár minut před koncem utkání zahraje přesilovku.

55:57 Jágr po vyhraném buly nekompromisně propálil německého gólmana a zařizuje našemu výběru uklidňující gól na 4:2.

55:00 Naši reprezentanti teď válcují německé obránce a dvakrát v rozmezí deseti vteřin zachránila Pielneiera tyč.

53:18 Němci řeší problémy v obraně zakázaným uvolněním.

51:36 Červenka mohl nyní navýšit skóre, ale Pielmeier našel jeho střelu, která tak skončila jen v jeho výstroji.

48:12 Halou nyní kolují mexické vlny a češi mohutně povzbují svůj tým.

45:59 Český tým je nyní v defenzívě velmi pečlivý a Němci neví, jak se přes zeď obránců dostat.

42:32 Od začátku třetiny jsme svědky překvapivě rychlého a vyrovnaného hokeje.

40:01 Poslední fáze hry právě začíná, výsledek je zatím nakloněn českému týmu.

40:00 Druhá třetina končí pro český tým příznivěji, než ta první, za stavu 3:2.

36:46 Německo je opět v plné síle.

34:46 Český tým je opět v přesilové hře, tu první využil, uvidíme, jak naloží s tou druhou.

34:31 Atmosféra na stadionu houstne, fanoušci vytrvale skandují: "Kdo neskáče, není čech, HOP HOP HOP!".

32:46 Český tým je opět v plné síle.

30:46 Německo si vyzkouší hru v přesile.

30:25 Jágr se pouští do potyčky za německou bránou.

27:35 Voráček otáčí zápas! Z ničeho nic se český tým dostává dovedení 3:2. Český tým má skvělou bilanci využívání přesilovek.

26:58 Český tým si zahraje dnešní první přesilovku, Jordán si vynutil faul.

25:57 Koukal dokázal vyrovnat! Stav zápasu je opět nerozhodný 2:2.

23:52 Německo opět skóruje, Wolf se po přihrávce v přečíslení dokázal trefit nad Pavelcovu lapačku.

20:01 Po buly zápas pokračuje, stav je nerozhodný 1:1 a čeká nás ještě 40 minut hokeje.

20:00 První třetina končí za stavu 1:1.

18:03 Dvě minuty před koncem první třetiny se Němci usídlili v našem obraném pásmu.

16:28 Červenka se dostal do brejku a svěle vypálil, bohužel jen do německého gólmana.

14:25 Německo těží z brejků, které se jim daří produkovat po českých útocích.

13:38: Michal Vondrka dorážel Voráčkovu střelu a dojíždějící obránci si dali vlastní gól, je srovnáno 1:1.

14:02 Michal Vondrka je v první formaci na místě Hertla.

12:15 Český útok se konečně sebral a zatlačil Němce na vlastní polovinu.

10:03 Červenka se dostal do zakončení a vyprodukoval první velkou šanci českého týmu.

09:18 Český tým má teď těžkou práci s otáčením skóre.

07:15 Německo dává gól! Z rychlého uvolnění Pietty se vyklubal nájezd, který Pavelec nevychytal.

04:33 Obrana našeho týmu dostává překvapivě zabrat a Pavelec má plné ruce práce s neutralizací nebezpečných střel.

03:25 Puk je opět v našem obraném pásmu a Pavelec likviduje další střelu od modré.

02:45 Český tým začal hru velice aktivně a Německo se potýká s prvními problémy u své brány.

01:45 Německo si vynucuje první vhazování v našem obraném pásmu.

00:00 Zápas začíná!