HOKEJOVÉ MS Češi potrestali Finy 5:3 a postupují do semifinále. Jágr je opět hrdinou národa

Praha - Vyřazovací fáze turnaje je konečně tady a soupeřem naší reprezentace je Finsko, které se ve skupině B umístilo na druhém místě. Pokud český tým dokáže dnes potěšit fanoušky a vyhrát, zajistí si účast v ještě dalších dvou zápasech, prohra znamená konec.

Čtvrtfinále je tu a pro trenéra Růžičku už nezbyl žádný čas na experimenty se složením sestav a promícháváním hráčů, dnes už musí vše klapat perfektně. K potěšení všech fanoušků už se na led vrací Jaromír Jágr, který si poranil tříslo v zápase se Švýcarskem. Další posilou z marodky je i útočník Klepiš, který trápil trenéry svou absencí už od druhého zápasu základní části.

V prvním útoku se tak můžeme těšit na silnou formaci v režii Klepiše, Voráčka a Sobotky. Druhého útoku se zhostí nejstarší hráč turnaje Jaromír Jágr, Novotný a Červenka. Třetí lajna bude kromě stabilního Erata a Kováře obohacená o Michala Vondrku, který se v posledních zápasech pokaždé předvedl gólem. Finální, čtvrtá, formace zůstává stále neměnná, reprezentovat v ní bude trio Simon, Zaťovič, Koukal.

Finský tým disponuje brilantně zvládnutou obrannou hrou, aby také ne, když finský brankář Pekka Rinne nastolil svým letošním výkonem nový světový rekord, když celých 237 minut neinkasoval jediný gól, doufejme, že naši útočníci ale za jeho záda nějakou cestičku najdou.

Konečně se našim hokejistům podařilo skórovat jako první, v šesti z osmi odehraných zápasů totiž byl tím týmem, který se jako první ohlížel do sítě.

Tentokrát ale ne, tentokrát to tak Jan Kovář nenechal a po nenápadné přihrávce od modré vypálil na Rinneho tak přesně, že ani finský kouzelník se střelou nic nenadělal a puk nechal bezmocně propadnout do sítě.

Po inkasování se ale Finsku podařilo stav zápasu otočit, nejprve se z otočky prosadil Ruutu a poté se kotouč dostal do české brány po nešťastném Pavelcově sražení, nicméně český tým se nenechal zlomit a stále předváděl brilantní tlak na finskou bránu, za což ve druhé třetině sklidil sladké ovoce.

Ve čtyřiatřicáté minutě Jaromír Jágr nekompromisně zavěsil puk pod břevno brány po tom, co dostal na hranici brankoviště prostor na doražení. Gólům ale nebyl konec a v další přesilové hře dokázal po Jágrově přihrávce Kovář dorazit puk tak šikovně, že ani skákající Rinne už s dráhou kotouče nic nenadělal a s otočením skóre se mohl už jen smiřovat.

On-line:

60:00 A jdeme do semifinále! Česko - Finsko 5:3.

59:44 A je rozhodnuto, gólem do prázdné brány končí finské naděje za stavu 5:3.

59:26 Velká šance Finů před bránou, ale Pavelec se nenechal udolat a kotouč udržel pod lapačkou. Finsko si bere time-out.

58:55 Na ledě je šest hrajících Finů a Rinne je na střídačce.

58:40 Puk je na české střídačce a zvnovu se bude vhazovat ve středním pásmu, do konce zápasu zbývá osmdesát vteřin a stále náš tým vede 4:3.

57:16 Nastávají krušné chvilky české obrany, Finové se snaží srovnat jak jen můžou.

55:29 Jarda dává góóóóóóól!!! Jaromír Jágr se obtočil kolem brány a mistrovsky propálil Rinneho! Česko vede 4:3!

53:04 Češi tlačí na finské obránce jako v přesilovce.

52:45 Hejda skvěle vypálil, ale puk jen lízl tyč brány.

50:11 Finové sebrali do poslední třetiny všechny síly a jsou mnohem nebezpečnější, než v předchozích periodách.

48:48 Češi v plném počtu a protiútok může začít.

48:03 Puk je v ochrané síti a český tým zatím dobře blokuje dravé Finy.

46:48 A Finové si užijí první přesilovku, Jan Kovář si sedne za podražení.

45:23 Hra se teď vyrovnala a nastává opravdové drama, ve kterém si nikdo není jistý ničím.

44:38 Barkov dokázal vyrovnat, puk přijel příliš rychle zpoza brány a Pavelec už nedokázal zareagovat.

42:15 Finové teď vystrčili růžky, ale Pavelec je dvakrát ztupil.

40:48 Hala je přímo na spadnutí, žádný fanda teď nesedí.

40:01 Posledních dvacet minut základní hrací doby je před námi a všichni napjatě čekáme, jak tento vyhrocený duel dopadne.

40:00 Dramatická druhá třetina končí a náš tým dokázal famózně otočit stav zápasu ve svůj prospěch na 3:2.

37:15 Nakládal poslal nebezečnou ránu k bráně z úhlu, ale Rinne si tentokrát gól dát nenechal.

36:11 Finský tým už je hodně podrážděný a pošťuchuje české hráče kdykoliv jen může.

35:10 Jan Kovář dává gól! Po skvělé dorážce jde český tým do vedení a obrací vývoj zápasu.

34:45 Puk sice prošel za Pavelce, ale až po faulu finského útočníka a Češi jsou opět v přesile.

33:50 A jsme opět svědky hry 4 na 4 Immonen si vyprovokoval bitku hned na vhazování.

33:50 Neskutečný góóóól! Jaromír Jágr se dostal k puku před roztaženým Rinnem a nekompromisně zavěsil pod břevno. Stav je srovnán 2:2.

33:12 Salmela podrazil Kováře a náš tým bude dvě minuty hrát v přesile.

33:00 Hala burácí a fanoušci se dožadují gólu.

32:19 Hra osmi hráčů v poli je u konce a žádná změna stavu se stále nekoná.

30:19 Jordán a Lepiste si dvě minuty posedí za potyčku před bránou a my budeme svědky hry 4 na 4.

27:49 Český první útok je v obrovském tlaku a Rinne má stále větší problémy s likvidací útoků domácích.

26:29 Češi se urputně snaží srovnat, ale přes Rinneho se puk ne a ne dostat.

23:45 Skóre je otočeno, znovu padl gól po zmatku před českou bránou a Pavelec si puk sám srazil do brány.

22:13 Běžně nedostižní finští bruslaři dnes musí smeknout před nasazením českého týmu.

21:02 Jágr poslal puk před bránu, ale Červenka nedokázal spracovat a kotouč mu jen projel mezi nohama.

20:01 Puk se třepe na ledě, časomíra běží a my čekáme, co nám druhá třetina přinese.

20:00 Za nerozhodného stavu 1:1 končí první třetina.

18:33 Srovnávací gól dostal Finy do tempa a česká převaha už není tak znatelná.

17:19 Ruutu využil zmatku před naší bránou a vyrovnal na 1:1.

16:08 Kovář opět ve velké šanci, ale Rinne byl tentokrát neomylný.

13:48 Pavelec vychytal Lindela i přes zakrytý výhled a český tým válcuje soupeře poměrem střel, který je 11:2 ve prospěch domácích.

12:12 Přesilovka je u konce, ale český tým pokračuje v náporu na bránu Finů, kteří se nemohou z úvodního šoku vzpamatovat.

11:11 Novotný poslal tvrdou ránu, ale Rinne už se nenechal zaskočit.

10:12 Altonen jde na trestnou lavici a český tým má první přesilovku.

08:55 A je to góóóóól! Jan Kovář překvapil Rinneho rychlou střelou a propálil rekordmana. Stav zápasu je 1:0 pro Česko.

08:11 Domácí fanoušci dnes opravdu ženou tým ke gólu mohutným potleskem a skandováním.

07:25 Puk je mimo hru a vzahovat se bude ve středním pásmu. Finsko je zatím stále útočně neaktivní.

05:49 Finští trenéři jsou ukázkou taktické hry, proti našim silným útokům nasazují ty nejlepší obránce, které mají, a hrají na jistotu.

03:36 Finové zatím nejeví žádnou výraznou útočnou činnost.

01:48 Novotný byl v první velké šanci, ale jeho střela skončila ve výstroji obránců.

01:15 Naši obránci předvádějí skvělou činnost v obraně, hráči velmi aktivně napadají soupeře s pukem.

00:00 Zápas, který rozhodne o budoucnosti českého týmu na MS, začíná!