Praha - Sotva dorazila nová posila českého národního mužstva Tomáš Plekanec do Česka, vyjel na led pražské O2 Arény, aby se dokázal adaptovat na široké kluziště a mohl být tak připraven na Kanadu. Trvalo to půlhodiny a na společném tréninku pak Plekanec přítomen nebude. Ví se už ale, s kým bude tento hokejista v sobotu proti Javorovým listům hrát. Bude nastupovat ve druhé lajně společně s Jaromírem Jágrem a Romanem Červenkou. A není to jediná změna, kterou kouč Vladimír Růžička a jeho asistenti přichystali.
"Pleky je přesně ten hráč, na kterého jsme čekali do poslední chvíle, protože chceme mít co nejsilnější mužstvo. Rveme se tady teď o medaili a věřím, že nám v tom může hodně pomoct. Věděl jsem, že když to půjde a bude šance, aby přiletěl, získáme kvalitního centra pro Jágra. Pleky sám dobře ví, že příjezd na poslední chvíli do rozehraného turnaje je těžký, ale já mu jasně řekl, že ho tady chci mít," řekl kouč Růžička o Tomáši Plekancovi a skutečně proti Kanadě tento hokejista na v základu nastoupí. Co se týče pravní útočné formace, tak ta zůstává beze změny. I proti Kanadě tak nastoupí společně Voráček-Sobotka-Klepiš.
Samotný Plekanec pak okomentoval novinářům i to, proč nejprve nejprve nechtěl mužstvo na MS posílit, ale po úspěšném čtvrtfinále si to rozmyslel: "Samozřejmě jsem měl chuť si zahrát doma na mistrovství, ale říkal jsem, že nechci přijet do něčeho, co mají kluci postavené celé mistrovství. Nechtěl bych tady rozbourat chemii mužstva."
Třetí útok vypadá následovně: Erat-Kovář-Vondrka, tudíž taktéž žádná změna oproti čtvrtfinálovému duelu s Finy. Změna se už ale nalezne ve čtvrté řadě, kde kromě tradičních hráčů této lajny Zaťoviče a Koukala nastoupí i Jiří Novotný. Nejmladší hráč mužstva Dominik Simon bude na střídačce jako třináctý útočník. Černý Petr tentokráte vyšel na dvojici Tomáš Hertl-Radek Smoleňák, kteří si tak proti Kanadě, která prochází turnaje zatím jako nůž máslem, nezahrají.
Kdo ale bude přítomen na střídačce, tak to Ondřej Němec, jenž čtvrtfinále s Finy nedohrál, ale zítra by měl být tento bek v pořádku. Pro zítřejší zápas je napsán na pozici sedmého obránce. Semifinálový duel a Kanadou se hraje tedy v sobotu od 15:15.
Předpokládaná sestava ČR:
Pavelec - Hejda, Jordán, Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Němec - Voráček, Sobotka, Klepiš - Jágr, Plekanec, Červenka - Erat, Jan Kovář, Vondrka - Koukal, Novotný, Zaťovič - Simon.
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Související
Rozhodnuto. Trenér Rulík po sezóně skončí u národního týmu a bude trénovat Kladno
Rulík zveřejnil hokejovou nominaci na olympiádu. Nechybí Červenka nebo Ticháček
Hokej MS , Hokej MS CZE Tým , Tomáš Plekanec
Aktuálně se děje
před 10 minutami
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
před 45 minutami
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
před 1 hodinou
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
před 2 hodinami
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
před 2 hodinami
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
před 3 hodinami
Paříž či Londýn v ohrožení. Írán představuje globální hrozbu, zní z Izraele
před 4 hodinami
Policie apeluje na média. Jde o dopadení pachatelů útoku v Pardubicích
před 5 hodinami
Ochlazení v Česku potvrzeno. Meteorologové naznačili, co přinese příští týden
před 6 hodinami
ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran
před 6 hodinami
Novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích. Policie opustila místo činu
před 7 hodinami
Jsme mimořádně oslabení a ohrožení, říká Fico po unijním summitu
před 8 hodinami
Evakuace žižkovské věže v Praze. Na místě zasahovali hasiči
před 9 hodinami
Češi či Poláci stáhli vojáky z Iráku. Důvodem je situace na Blízkém východě
před 10 hodinami
Incident s airsoftovou zbraní na Letné. Policie upřesnila, co se stalo
před 10 hodinami
Trump vyhrožuje Íránu. Dal mu ultimátum ohledně Hormuzského průlivu
před 11 hodinami
Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád
před 13 hodinami
Výhled počasí na příští víkend. Bude poměrně chladno
včera
Epstein neměl kontakty jen s Andrewem. Pomohl také exmanželce bývalého prince
včera
Tisíce občanek je nutné vyměnit. Přestaly splňovat dnešní požadavky
včera
Trump se postaral o trapas. Před japonskou premiérku vtipkoval o Pearl Harboru
Americký prezident Donald Trump se postaral o další úsměvný moment, který se řeší po celém světě. S japonskou premiérkou po svém boku se vyjadřoval ke slavnému útoku na Pearl Harbor. Upozornil na to britský deník Guardian.
Zdroj: Lucie Podzimková