HOKEJOVÉ MS Český tým medaile nevybojoval. V těžkém zápase podlehl USA 0:3 a ani v druhém víkendovém zápase nedal gól

Praha – Ačkoliv je skóre 0:3 na první pohled velmi jednostranné, český tým se nemusí za svůj výkon stydět, protože svého soupeře přetlačil jak v držení puku, tak na poměr střel. Jediné, v čem bohužel nevynikl, byl počet proměněných akcí a to naneštěstí znamená čtvrté místo a žádné medaile.

Zopakují se Helsinky 2012? Přesně před třemi lety se našemu národnímu týmu podařilo vybojovat na světovém šampionátu bronzové medaile a dnes mají šanci na zisk cenného kovu znovu.

Trenér Růžička si na duel s USA připravil další změny do sestav a nás zajímá, jak jeho pozměněné útoky obstojí ve zkoušce ohněm. Martin Erat se dnes ukáže po boku Voráčka a Sobotky v prvním útoku namísto Klepiše, který zaujme pozici v lajně druhé.

Scénář úvodu první třetiny jako by z oka vypadl téměř všem předešlým utkáním českého týmu- Češi snaživě tlačí na soupeřovu bránu, ale nakonec dostanou nečekaný první gól. Přesně tohle se dnes povedlo i Bonitovi z USA, který tak připravil Pavelce už v osmé minutě o čisté konto.

Síly byly stále vyrovnané, jak na držení puku, tak na střely, ale přesto byl výsledek po první třetině silně nakloněn hostům. Dvě minuty před koncem utkání totiž ještě Lewis zvyšoval po druhé chybě a nedůrazu obrany na 2:0.

Druhá třetina se nesla v mnohem útočnějším duchu, než ta první. Český tým byl téměř stále namačkán v obraném pásmu soupeře a USA nemělo příliš mnoho možností na výlet i do útoku. Tlaku českého týmu napomohl i nepříjemný faul Bonina, za který si na čtyři minuty poseděl na trestné lavici. Gól ale bohužel nepadl a naopak se ihned po skončení přesilovky musel domácí tým uzamknout ve vlastní obraně a vyčkávat na návrat Novotného, který byl záhy vyloučen. Konec třetiny bohužel opět patřil zámořskému týmu, Coyle využil dalšího nedůrazu české obrany a zvýšil na nepříjemných 3:0 z pohledu USA.

Třetí třetina už byla naprostou dominancí českých borců, o čemž vypovídá i převaha v poměru střel na bránu, kterou Češi jednoznačně vyhráli 15:1, ale bohužel ani patnáct střel, které musel Hellebuyck zneškodňovat nic nezměnili a stejně jako druhá perioda, skončila i poslední třetina 3:0 a český tým se musí spokojit se čtvrtým místem.

Česko - USA (0:2, 0:1, 0:0)Branky a nahrávky: 8. Bonino (Nelson, Coyle), 19. Lewis (Eichel), 40. Coyle (Bonino)Sestavy: Česko: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Němec - Voráček, Sobotka, Erat - Jágr, Plekanec, Klepiš - Červenka, Jan Kovář, Vondrka - Koukal, Novotný, Zaťovič - od 24. navíc SimonUSA: Hellebuyck - Faulk, Krug, S. Jones, Reilly, Murphy, Gardiner, Redmond - Coyle, Bonino, Lee - Moses, Larkin, Hendricks - Nelson, Eichel, Lewis - B. Smith, Arcobello, Sexton - Morin

On-line:

60:00 Zápas končí smutným výsledkem 3:0 pro USA, který znamená čtvrté místo českých hokejistů.

58:15 Obránci hostů jsou stále odhodlaní nepustit do brány ani gól a nyní jsou i v plném počtu.

57:45 Američané jsou už ve čtyřech a minutu bude následovat hra šest na čtyři.

57:15 Nelson půjde na trestnou lavici a pár vteřin si Češi užijí hru čtyři na tři. Pavelec zůstává na střídačce a češi riskují hru bez brankáře.

55:42 A je zde hra čtyři na čtyři, uvidíme, zda hra v menším počtu hráčů pomůže českým snahám o srovnání.

54:13 Minuty neúprosně ubíhají a šance na vyrovnání jsou stále menší a menší.

52:47 Simon Hellebuyckovi teď hodně zavařil střelou z otočky, ale americký brankář je stále stoprocentní.

50:13 USA se dostává k první střele ve třetí třetině, ale Pavelec tentokrát neomylný.

48:11 Ačkoliv jsou američané beznadějně uzamčeni ve vlastní třetině, nedaří se domácím borcům brankáře překonat.

47:13 Ve třetí třetině mají zatím češi převahu střel na bránu 9:0, ale na výsledku to nic nemění, stejně jako převaha 32:15 na střely celkem.

44:49 Američané jsou v obraně opravdu velmi pozorní a pro český tým je těžké je překvapit.

43:56 Voráček stále hledá skulinku ve výstroji amerického brankáře, ale ani tahle střela nezafungovala.

42:15 Ani tato přesilová hra nekončí úspěchem, český tým stále ztrácí tři góly.

40:15 Coyle jde na trestnou lavici a jdeme opět do přesily, doufejme, že tentokrát se dostaví i gól.

40:01 Poslední třetina je tu a Češi mají před sebou nejtěžší třetinu na MS. Odvracet totiž musí třígólovou trátu.

40:00 Další perioda je u konce a tento finiš je ještě nepříjemější než konec té první. Češi dostali gól do kabin a v posledních dvaceti minutách je čeká odvracení třígólové ztráty.

39:10 V oslabení gól sice nepadl, ale tlak, který ještě trval, nakonec ovoce přinesl a s chybou v pokrytí hráčů v naší obraně přichází i další inkasování. Stav je nyní 0:3.

39:00 Domácí jsou konečně pryč z amerického sevření a oslabení končí bez gólu.

37:00 Na trestnou lavici nyní míři Novotný a téměř celý závěr třetiny budeme dohrávat v oslabení.

36:22 Ani čtyři minuty v přesile našemu týmu nestačily a poměr hráčů je tak opět vyrovnán, skóre bohužel ne.

34:55 Americká čtveřice už je unavená a sotva plete nohama.

33:16 Češi krouží před bránou USA jako supi a čekají na chybyčku k potrestání.

32:22 Koukal byl zasažen od Bonina hokejkou do obličeje a střelec prvního dnešního gólu musí na dvě plus dvě minuty na trestnou lavici. Češi mají před sebou prodlouženou přesilovku jako kompenzaci za Koukalovo krvavé zranění.

31:08 Klepiš poslal skvělou přízemní střelu, kterou už ale žádný z dalších útočníků nestihl dorážet.

29:26 USA je téměř celou druhou třetinu v obrané třetině, ale snížení je stále neochotné se dostavit.

28:05 Jágr nebezpečně vypálil po přečíslení tři na dva, ale gól nepadl, naši borci se nicméně drží v obraném pásmu soupeře.

27:12 Plekanec opět u střely, ale puk končí na betonu brankáře. Češi jsou teď mnohem aktivnější, než jejich soupeři.

24:56 Štěstěna nemá pro české snahy pochopení, Kolářovu střelu tentokrát zastavila tyč a stav je tak stále ve prospěch USA 2:0.

23:45 Koukal hledal před bránou Simona, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

20:01 Druhá třetina začíná a český tým musí hodně zabrat, aby nások soupeřů dorovnal.

20:00 První třetina končí za nepříznivého stavu 0:2.

19:57 Čáslava si vynutil faul a budou to dvě minuty v přesile pro český tým.

19:10 Český tým se snaží dostat soupeře pod tlak a snížit stav, ale puku se stále nechce do brány.

18:13 A je tu další pohroma, Lewis zůstal před bránou opět nehlídaný a po Eichelově přihrávce zakončil za Pavelcova záda.

17:23 Jágr v bruslařském soboji neobstál a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u naší brány.

16:49 Jordán se střídá s Krajčíkem na ráně, ale zatím žádný nenašel mezírku v obraně.

15:49 Hokejisté USA krouží v útočné třetině a nebezpečně vypadající tlak končí až v lapačce Pavelce, který ukryl puk bezpečně do své náruče.

13:58 Plekanec prokazuje dobrou bojovnost a odhodlání, o puk se nebojí sopeřit tělo na tělo.

12:39 Fanoušci šílí u každého kontaktu Jágra s pukem a atmosféra je opět skvělá.

10:55 Český tým je v plné síle a snaha o srovnání může opět pokračovat na plno.

10:35 Zaťovič se v oslabení dostal do úniku, ale při zakončení měl příliš malý prostor a puk skončil na betonu branáře.

08:55 USA si zahraje přesilovou hru, český tým musí být následující dvě minuty na pozoru.

07:25 Američané jdou do vedení, Bonino byl po Pavelcově zásahu před bránou sám a vstřelil první gól utkání do prázdné brány.

05:48 Kolář dojel puk na modré a poslal nebepečnou střelu, ale brankář byl připraven.

04:23 Zámořští hráči teď zatlačili Čechy do obrany, ale pohotový Ondřej Pavelec má všechny střely pod kontrolou.

02:36 Domácí tým si vyvíjí dobrý tlak a mladý výběr USA nestíhá českému nasazení.

00:01 Souboj o bronzové medaile začíná!