Newark - Dvakrát se Vojtěch Mozík zúčastnil letního nováčkovského kempu NY Rangers. Před pár dny se ještě zdálo, že právě přes Jezdce by mohla vést cesta plzeňského obránce do zámoří. Nakonec se však mladoboleslavskému odchovanci více zalíbila nabídka konkurenčních Devils.
"Jsem opravdu rád, že se vše povedlo. Beru New Jersey jako svou životní šanci," uvedl 22letý obránce na oficiálních stránkách HC Plzeň, kde zároveň západočeskému klubu poděkoval za šanci, kterou zde dostal.
V New Jersey obdržel dvouletý kontrakt za 1,36 mil. dolarů, pochopitelně zatím dvoucestný. Na rozdíl od Rangers má ovšem mnohem větší šanci, že si v podzimním kempu vybojuje místo na soupisce, případně získá důležitou roli na farmě v Albany. Ďáblové pod vedením nového generálního manažera Raye Shera a nového trenéra Johna Hynese chystají přestavbu kádru. Z letošní sestavy mají zatím pod smlouvou pouze tři obránce, jednat budou s chráněnými volnými hráči Adamem Larssonem a Ericem Gelinasem.
Český reprezentant, který se nevešel do výběru pro MS, přichází s vizitkou nejlepšího střelce mezi zadáky extraligy (přesněji řečeno, s deseti brankami jednoho ze čtyř lídrů), 29 bodů z něho činilo čtvrtého nejproduktivnějšího beka uplynulé sezóny.
"Věříme, že svou šikovnost uplatní i za mořem a bude dále dělat dobré jméno českému hokeji," loučí se s Mozíkem majitel plzeňského klubu Martin Straka.
Související
Ovečkin se stal nejlepším kanonýrem NHL. Překonal Jágra i Gretzkého, Hašek negratuluje
Po Turnaji čtyř zemí se vrátí Světový pohár. Tentokrát pravděpodobně i s Čechy
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
před 1 hodinou
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
před 2 hodinami
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno před 3 hodinami
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
před 3 hodinami
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
před 4 hodinami
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
před 5 hodinami
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
před 7 hodinami
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
před 7 hodinami
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
před 8 hodinami
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
před 9 hodinami
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
před 10 hodinami
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
před 11 hodinami
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
před 12 hodinami
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
před 12 hodinami
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
před 13 hodinami
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
před 14 hodinami
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
před 15 hodinami
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
včera
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
včera
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.
Zdroj: David Holub