Praha - Vladimír Vůjtek bude novým trenérem české reprezentace. Zkušený kouč nedávno ukončil spolupráci na Slovensku, které před třemi lety přivedl k senzačnímu stříbru na mistrovství světa. Že přijde nabídka vést český tým, s tím už prakticky nepočítal.
Jak jste reagoval na nabídku českého svazu, vést národní tým?„Asi před hodinou mi volal pan Král, dal mi nabídku a dohodli jsme se na tom, že nabídku budu akceptovat. A že si mám do 10. července promyslet všechny další věci ohledně asistentů, ohledně realizačního týmu a další věci, které k tomu patří. Pak si sedneme a budeme o tom diskutovat."
Překvapilo vás to?„Řeknu to tak, nečekal jsem takovou možnost, protože jsem předpokládal, že Vláďa Růžička zůstane déle u národního mužstva. Jak nastala situace, jaká nastala, tak jsem věděl, že jsem byl jeden z kandidátů. Popřemýšlel jsem. Ale neznám člověka, který by nepřijal funkci trenéra své země. Jsem potěšen, že to přišlo. A budu se snažit pracovat nejlépe, jak to umím."
Psali jsme: Vladimír Vůjtek starší je novým koučem české hokejové reprezentaceMáte už v hlavě, jaké asistenty oslovit?„Nemám ucelenou představu, je to hodinu čerstvé. Člověk si na to musí sednout, pouvažovat, prodiskutovat. Mám čas ještě vynést karty."
Mluví se o Jandačovi, Rulíkovi, Kalousovi. Z tohoto okruhu budete vybírat?„Ještě nemám ucelenou představu, ale kandidáti jsou z tohoto okruhu. I z okruhu mladších."
Váš bývalý spoluhráč a respektovaný trenér Marek Sýkora říkal po mistrovství světa, že už vám na slovenské střídačce trochu chyběl drajv. Že už jste na funkci hlavního trenéra starý. Zaznamenal jste to?„Nezaznamenal, ale každý může mít svůj názor, já mu jej neberu. Mám své roky, nemám pětačtyřicet, ale... Je to nabídka a poptávka. Nabídka přišla, cítím se dobře, zdravý a fit. Tak jsem nabídku přijal."
Související
ZOH: České hokejistky na úvod poznaly sílu favoritek z USA. Prohrály 1:5
Extraliga play off 2025: Pardubice se ve třetím zápase finále ujímají vedení nad Kometou 2:1
Hokej ČR , Vladimír Vůjtek (hokejový trenér) , Hokej MS CZE Tým
Aktuálně se děje
včera
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
včera
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
včera
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
včera
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
včera
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
včera
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
včera
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
včera
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
včera
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
včera
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
včera
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
včera
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
včera
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
20. července 2026 21:57
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
20. července 2026 21:01
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
20. července 2026 19:04
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
20. července 2026 17:39
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
20. července 2026 16:53
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
20. července 2026 15:43
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
20. července 2026 14:30
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
Vláda schválila návrh na zamítnutí kompetenční žaloby, kterou k Ústavnímu soudu podal prezident Petr Pavel. Dokument připravený ministrem spravedlnosti Jeronýmem Tejcem zároveň obsahuje požadavek na vyloučení soudce zpravodaje Pavla Šámala z dalšího projednávání celého případu. Vládní kabinet jej totiž viní ze soudního aktivismu v souvislosti s jeho nedávným rozhodnutím o předběžném opatření.
Zdroj: Libor Novák