NHL - Jaromír Jágr se po zranění vrátil zpátky na led, zatím se mu ale příliš nedaří. A na zápas proti San Jose by asi sám rád co nejrychleji zapomněl. Florida prohrála 2:5 a český útočník byl na ledě hned u čtyř branek soupeře. To se mu stalo naposledy v roce 2004.
Na střídačku San Jose před novou sezónou přišel Peter DeBoer, s nímž se Jaromír Jágr dobře zná ze svého působení v New Jersey. Kouč na něj dodnes vzpomíná jen v tom nejlepším, když jej před utkáním označil za nejlepšího hráče během svého trénování Devils. Tentokrát však DeBoer svého někdejšího svěřence předčil.
Zatím je totiž vidět, že po zranění se Jágr teprve dostává do pohody. Nepřidává mu ani to, že jeho spoluhráč Barkov momentálně okupuje místo ledu floridskou marodku. A když se všechno špatně sejde, může zápas skončit i tak mizernou bilancí, jako jsou čtyři záporné body. To byl pro Jágra nejhorší výsledek od 7. března 2004, kdy jeho Rangers prohráli 4:7 s Pittsburghem.
Florida ve čtvrtek už v desáté minutě prohrávala 0:2, a to se hodně nelíbilo trenéru Gerardu Gallantovi. "Těžko se z toho pak dostává. Navíc jsme hráli nepřesně, vůbec jsme nepředváděli naši hru. Puky jsme odevzdávali, byli jsme mdlí..." hledal další a další důvody porážky kouč.
Kritika ale zazněla i z úst kapitána Willieho Mitchella, jednoho z nejzkušenějších mužů kabiny. Ten si stěžoval na nedospělý výkon své party. "S tímhle stylem ztrácení puků můžete hrát někde v juniorech, nebo v AHL. Ale rozhodně ne na úrovni NHL," řekl pro Sun Sentinel dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.
Přitom čísla mluvila před zápasem pro hosty. Florida dokázala svého soupeře porazit v sedmi z předchozích osmi utkání. Poslední prohra na ledě San Jose se datuje do 8. prosince 2005. Nebo tedy datovala...
Problémem Panthers stále zůstává produktivita. Jágr dva zápasy vynechal kvůli zranění a v posledních dvou nebodoval. Přesto s deseti body zůstává nejlépe bodujícím hokejistou týmu. V noci ho díky gólu vyrovnal Vincent Trocheck, ale to je zkrátka málo.
"Chybovali jsme proti dobrému týmu a oni toho využili. Musíme se soustředit na to, abychom hráli jako jedno mužstvo. V šatně máme skvělou partu a prohry všichni nenávidíme," popisoval Trocheck.
22. února 2026 18:26
Američané gólem v prodloužení potvrdili nadvládu nad světovým hokejem i na olympiádě
Související
Ovečkin se stal nejlepším kanonýrem NHL. Překonal Jágra i Gretzkého, Hašek negratuluje
Po Turnaji čtyř zemí se vrátí Světový pohár. Tentokrát pravděpodobně i s Čechy
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Začalo meteorologické jaro. Předpověď slibuje stabilní počasí po celý týden
před 1 hodinou
Po íránské párty Trumpa s Netanjahuem může přijít zničující kocovina
před 2 hodinami
EU se chystá na citelný nárůst cen energií. Válka v Íránu znervózňuje i Ukrajinu
před 3 hodinami
Vláda se vyslovila pro zrušení nominačního zákona, chce přísnější postihy za neplacení výživného
před 3 hodinami
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
před 4 hodinami
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
před 4 hodinami
Kuvajt sestřelil tři americké stíhačky F-15
před 5 hodinami
Írán ochutnal vlastní medicínu. Američané jim okopírovali Šáhidy, teď s nimi vybombardovali Teherán
před 6 hodinami
Trhy panikaří. Írán zastavil dopravu Hormuzským průlivem, ceny ropy prudce rostou
před 7 hodinami
Izraelská armáda zvažuje pozemní invazi do Libanonu
před 7 hodinami
Útok Hizballáhu na Izrael považuje Libanon za „pokus o sebevraždu“ celé země
před 8 hodinami
Izrael zahájil nálety v Libanonu. Kypr terčem útoku Íránu, v Kuvajtu se zřítily americké stíhačky
před 9 hodinami
Zasedla Bezpečnostní rada státu. Pro Čechy poletí do Ománu čtyři letadla
před 10 hodinami
Počasí: Jarní teploty budou pokračovat i příští víkend
včera
Izraelská armáda povolala do služby 100 000 rezervistů. V dalších zvýší intenzitu útoků na Írán
včera
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
včera
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
včera
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
včera
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
včera
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
Smrt íránského nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího vyvolala bouřlivé reakce jak v exilu, tak přímo v ulicích íránských měst. Rezá Pahlaví, syn posledního íránského šáha a bývalý korunní princ, který žije v exilu od revoluce v roce 1979, na sociální síti X prohlásil, že Chameneího smrt není „koncem“, ale začátkem nové éry. Vyzval Íránce, aby využili této historické příležitosti a dokud mohou, aby definitivně svrhli islámskou republiku.
Zdroj: Libor Novák