Washington - Jaromír Jágr prostě baví. Třiačtyřicetiletý útočník Floridy je zkrátka fenoménem, kterého milují fanoušci, spoluhráči i protihráči. Není tedy divu, že podle oficiálních internetových stránek NHL nechybí mezi nejlepší patnáctkou hráčů roku 2015.
Zkušený novinář Dan Rosen z webu NHL.com na Jágrovi mimo jiné oceňuje, jak je ve svém věku stále produktivní. "Je mu 43 let a stále střílí góly a sbírá body. A nejen to, pořád patří k nejpodmanivějším hlasům v soutěži díky mixu humoru a zkušenosti," napsal Rosen na adresu útočníka, jenž s 25 body za 10 gólů a 15 asistencí vévodí kanadskému bodování týmu.
Smysl pro legraci, jímž je pověstný, prokázal Jágr naposledy po úterním utkání s Ottawou. Po vítězném zápase dobře naložený útočník útočník vtipkoval na účet svých čtyř zubů, o něž přišel v první třetině. "Drahý Santo, mohl bych k Vánocům dostat nové zuby? S jídlem to teď bude těžké. Ale na druhou stranu, aspoň neztloustnu," napsal na Twitteru.
"Jágr stále stoupá pořadím v historických tabulkách. Nyní je mezi čtyřmi nejlepšími střelci," připomněl novinář oficiálního webu ligy fakt, že se český útočník v neděli 732. gólem odpoutal od Marcela Dionnea a stíhá třetího Bretta Hulla. Ztrácí na něj devět branek.
"A dokonce se snaží nechat si narůst svou legendární 'deku'," uzavřel Rosen. Jágr skutečně na začátku sezonu napůl v žertu vyhlásil, že si znovu vypěstuje účes, který nosil po většinu 90. let, a svůj slib podle všeho zatím plní.
Spolu s Jágrem je na seznamu 15 osobností letošního roku dalších osm hokejistů, mezi nimi nejužitečnější hráč minulé sezony brankář Carey Price z Montrealu či "Nový Gretzky" Connor McDavid z Edmontonu. Zbylých šest jsou generální manažeři a trenéři.
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Související
Jágr pod palbou kladenské radnice. Město nechce dát A-týmu Rytířů pětimilionovou dotaci
I pro Jágra platí pravidla. Majitel Kladna zaplatí pokutu 10 000 korun za nadávky rozhodčím
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
před 1 hodinou
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
před 2 hodinami
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
před 3 hodinami
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
před 3 hodinami
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
před 3 hodinami
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
před 5 hodinami
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
před 10 hodinami
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 11 hodinami
Pákistán přemlouvá Trumpa, aby prodloužil ultimátum. Možná uspěje
včera
Co se stane, až vyprší ultimátum? Ani americká armáda nedokáže zničit íránskou infrastrukturu, varují experti
včera
Vláda volební období neustojí? Stropnický si posvítil na Babiše, nešetřil ani Macinku
včera
OBRAZEM: Takhle Zemi lidstvo ještě nevidělo. Mise Artemis II přepsala dějiny kosmonautiky
včera
Ministr zahraničí nemůže zakázat prezidentovi zastupovat zemi, řekl studentům Pavel
včera
Írán vyzval občany, aby chránili infrastrukturu vlastním tělem. Kolem elektráren tvoří lidské řetězy
včera
„Jsem vám k službám.“ Maďarskem otřásá nový skandál, Orbán nabízel Putinovi naprostou oddanost
včera
EU se snaží potlačit maďarský lid, protože nemá v oblibě lídra, který stojí za občany, perlí Vance v Budapešti
včera
Celá civilizace dnes večer zemře, prohlásil Trump. USA útočí na ostrov Charg, Izrael likviduje íránskou dopravní síť
včera
Ministerstvo zveřejnilo maximální ceny pohonných hmot na středu
včera
Vance přistál v Maďarsku. Zlatý věk, událost desetiletí, nešetří chválou Orbánovi lidé
včera
Orbán je trnem v oku Evropské unie. Do voleb vkládá velké naděje
Maďarské volby naplánované na 12. dubna mohou přinést zásadní změnu pro celou Evropskou unii, která v porážku nacionalistického premiéra Viktora Orbána vkládá velké naděje. Orbán je vnímán jako politik ohrožující budoucnost sedmadvacítky, přičemž v aktuálních předvolebních průzkumech začíná ztrácet. Jeho hlavní vyzyvatel Péter Magyar otevřeně deklaruje, že v případě vítězství hodlá pošramocené vztahy s Unií napravit a považuje nadcházející hlasování za referendum o směřování země.
Zdroj: Libor Novák