Brett Hull už se Jaromíru Jágrovi dívá na záda! Česká hokejová modla s číslem 68 vstřelila v utkání s Winnipegem hned dva góly a proletěla okolo legendárního kanonýra. Jágr se díky trefám 741 a 742 stal třetím nejlepším střelcem historie NHL.
Byl to jeden z jeho dalších velkých zápasů. Čtyřiačtyřicetiletý hokejista v podstatě otáčel utkání, kdy jeho Florida prohrávala 0:1, ale nakonec se mohla po několika nezdarech radovat z ítězství 3:1.
Jágr si nejdříve zaklepal o led, aby dostal krásnou gólovou přihrávku od Aarona Ekblada, kterou jen šikovně tečoval za Hutchinsonova záda a vyrovnal skóre.
Druhý gól přidal po společném dobývání brány s Jussim Jokinenem. Jágr si pak zkušeně najel před gólmana Winnipegu a z blízkosti trefil odražený puk do šibenice. V obou případech měl z gólů opravdovou a nefalšovanou radost a nakonec si užil i vyhlášení hlavní hvězdou zápasu.
Po zápase pak přišlo nezbytné focení s puky, se kterými Bretta Hulla překonal. Pózoval s ním celý tým Floridy.
Před Jaromírem Jágren už zbyli jen fenomenální Wayne Gretzky (894 gólů) a Gordie Howe (801). Na druhé místo tak číslu 68 zbývá 59 branek. Pokusí se o ně?
Nejen Jágr byl ale z českých hokejistů v sobotní noci vidět. Jakub Voráček v Torontu jednou skóroval a v prodloužení připravil vítěznou trefu pro mladého zadáka Shayna Gostisbehera. Philadelphia získala další dva důležité body a nahání playoffovou osmičku.
Gól a nahrávku si zapsal i David Krejčí z Bostonu. Medvědi nečekaně snadno dobyli Dallas poměrem 7:3. Domácím nepomohla ani nádherná trefa Aleše Hemského, kterou ve 12. minutě utkání otevřel skóre.
Pittsburgh - Tampa Bay 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)Branky: 26. Kühnhackl, 37. Wilson - 10. Stralman, 12. Stamkos, 24. Carle, 32. T. Johnson (PALÁT).
Toronto - Philadelphia 4:5 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)Branky: 2. Matthias, 32. Spaling (POLÁK), 44. Holland, 45. Froese - 9. Gagner, 10. VORÁČEK, 21. B. Schenn (GUDAS), 46. Read, 61. Gostisbehere (VORÁČEK).
Ottawa - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)Branky: 32. Z. Smith, 57. Phaneuf, rozhodující sam. nájezd Turris - 31. Athanasiou, 38. Richards.
Florida - Winnipeg 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)Branky: 25. a 54. JÁGR, 44. R. Smith - 15. Ladd.
Washington - New Jersey 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)Branky: 18. Ovečkin, 30. Kuzněcov, 54. Oshie, 57. Orpik - 16. Zajac, 20. Palmieri, 52. Boucher.
Nashville - Los Angeles 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)Branky: 20. Ellis - 16. Muzzin, 62. Pearson.
Dallas - Boston 3:7 (3:1, 0:3, 0:3)Branky: 12. HEMSKÝ, 16. Roussel, 17. Sharp - 14. a 34. Marchand, 34. Miller, 40. Eriksson (KREJČÍ), 45. KREJČÍ, 58. Connolly, 60. Beleskey.
Arizona - St. Louis 4:6 (1:4, 1:0, 2:2)Branky: 41. a 60. Domi, 1. Doan, 30. Connauton - 2. Tarasenko, 5. Steen, 8. Schwartz, 11. Gunnarson, 48. Berglund, 60. Backes.
Edmonton - Colorado 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)Branky: 8. Hall, 59. Pouliot - 22. a 44. Barrie, 12. Mitchell.
Související
Jágr pod palbou kladenské radnice. Město nechce dát A-týmu Rytířů pětimilionovou dotaci
I pro Jágra platí pravidla. Majitel Kladna zaplatí pokutu 10 000 korun za nadávky rozhodčím
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
před 1 hodinou
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
před 3 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
Ruský prezident Vladimir Putin nařídil své armádě, aby vypracovala plány na zahájení nových ofenzivních operací s cílem obsadit ukrajinské hlavní město. Podle hlavního velitele ukrajinských ozbrojených sil Oleksandra Syrského Moskva vyhodnocuje různé scénáře, včetně útoku z běloruského území. Za nejpravděpodobnější variantu však Syrskyj označil možný úder z ruské Branské oblasti směrem na ukrajinskou Černihivskou oblast.
Zdroj: Libor Novák