Moskva - Už ve čtvrtek byla zvěřejněna soupiska pro úvodní zápas českého národního týmu na letošním právě začínajícím mistrovství světa v ledním hokeji, které se koná v Rusku, konkrétně v Moskvě a Petrohradu. Figurovalo však na ní zatím 17 reprezentantů a tak už se jen čekalo na to, která pětice hráčů tato jména doplní. V pátek nakonec na soupisku kouč Vladimír Vůjtek starší zapsal následující pětku: obránce Milana Douderu a útočníky Tomáše Filippiho, Richarda Jarůška, Petra Koukala a Martina Zaťoviče. V zápase proti Rusku se tak neobjeví posila z NHL Jiří Sekáč, jenž nyní na trénincích chyběl a to především kvůli lehčímu otřesu mozku, který si nedávno přivodil.
Na soupisce tak nalezneme kromě dvou brankářů, ještě sedm obránců a 13 útočníků. Protože podle pravidel Mezinárodní hokejové federace IIHF má každý výběr právo na zápas světového šampionátu zapsat až 25 hráčů, zbývají tak ještě Vůjtkovi do naplnění této kvóty tři volná místa a to pro případ, že by je chtěl kouč zaplnit gólmanem Matějem Machovským a dalšími dvěma hráči v poli.
Těmi by se mohl stát někdo ze širšího týmu reprezentace, ve kterém jsou na čekačce beci Adam Polášek a Petr Zámorský a forvardi Dominik Kubalík a již zmiňovaný Jiří Sekáč. Právě k němu a jeho zdravotnímu stavu se během pátku vyjádřil kouč Vůjtek: "Jirka nemůže nastoupit a nemůže trénovat. Musí si dát pauzu a uvidíme, jak se to vyvine v dalších dnech."
Lehký otřes mozku si Sekáč přivodil při utkání se Švédy v rámci Euro Hockey Tour, které se konalo minulou středu ve Znojmě. Pro třiadvacetiletého forvarda působící v Arizoně pak následovaly tři dny klidu, po nichž se opět do probíhající se přípravy vrátil a hrál i úterní generálku v Praze proti Kanadě. Tréninků v Moskvě se ale nezúčastnil a tak s ním pro úvodní zápas počítat nemůžeme.
Kouč Vladimír Vůjtek starší také ještě blíže nekonkretizovaal jméno gólmana, jenž se proti Rusku představí od úvodního vhazování. Jisté ale je, že to bude někd z dvojice Pavel Francouz/Dominik Furch. "Rozhodli jsme se, že to nebudeme oznamovat dopředu a bude to po celou dobu mistrovství světa," řekl pouze Vůjtek.
Jisté je také to, že pro v pátek zapsané hráče Douderu, Filippiho a Jarůška se bude jednat o vůbec první utkání na takovém turnaji jako světový šampionát, přičemž takových hráčů se objevilo ve včera vydané soupisce hned třináct. Koukal společně se Zaťovičem už zkušenosti s takovýmito tuurnaji mají. Pro prvně jmenovaného to bude již pátý start na světovém šampionátu a navíc už má doma jak zlato z roku 2010, tak i o dva roky starší bronz. Druhý jmenovaný, jenž si premiéru odbyl před dvěma lety, si zahraje na svém třetím mistrovství.
Související
Na čtvrtfinále se Švédy i s Kämpfem. Toronto českého útočníka pouští na MS
Bude součástí týmu pro čtvrtfinále i Kämpf? Realizační tým o něj zájem má doufá, že to klapne
Hokej MS CZE Tým , Jiří Sekáč (hokejista) , hokej
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Projev obrovské hlouposti, nepochopitelný akt slabosti... Trump tvrdě kritizuje krok, který sám podpořil
před 1 hodinou
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
včera
Český lev představil nominované. Ceny budou předány za dva měsíce
včera
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
včera
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
včera
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
včera
Vémolu na kauci propustili z vazby. Podíl na trestné činnosti nadále odmítá
včera
Zlomový okamžik ve válečnictví nastal před 115 lety. Letadlo přistálo na lodi
včera
Výhled počasí do poloviny února. Meteorologové očekávají další sněžení
včera
Experti kroutí hlavou. Ani oni netuší, proč vlastně Trump potřebuje Grónsko
včera
Norsko smetlo Trumpův dopis ze stolu: My o Nobelově ceně nerozhodujeme, vzkázalo
včera
Zemřel známý herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič
včera
Vláda odmítla zálohování PET lahví a plechovek, schválila Den české vlajky
včera
"Koupil jsem si glóbus za 15 tisíc, abych viděl, kde je." Babiš se odmítl postavit za Grónsko
včera
Střelba v Chřibské měla vztahový motiv. Útočník střílel na policisty, pak si vzal život
včera
Trump pozval Putina do Rady míru, která má dohlížet na Pásmo Gazy
včera
Větrné počasí trvá. Meteorologové prodloužili výstrahu
včera
16 tisíc mrtvých, 300 tisíc zraněných, tisíce lidí přišly o zrak. Írán podle lékařů skutečná čísla obětí demonstrací tají
včera
Letouny Ukrajině neprodáme, oznámil po jednání koalice Okamura
Aktualizováno včera
Střelba na úřadě na Děčínsku. Na místě jsou mrtví a zranění
Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění.
Zdroj: Jan Hrabě