Petrohrad - Mistrovství světa v hokeji, skupina B (Petrohrad): Slovensko - Maďarsko 4:1 (2:1, 1:0, 1:0). Čeští hokejisté si včera vychutnali vítězný vstup do mistrovství světa po výhře nad domácím Ruskem 3:0, ale do dalších bojů jdou s pokorou.
Favorizovaní Slováci jako by se nemohli po celý zápas dostat do optimálního tempa a o to hůře se pak prosazovali do šancí. Na konci přesilovky nevyužil možnost Bakoš, pak sice Marcinko otevřel skóre, ale v polovině 14. minuty potrestal Hrnkův prohřešek proti pravidlům úspěšnou dorážkou Banham a vyrovnal.
Gólman Rajna pak vychytal Jurča, ale Slováci si přesto brzy vzali vedení zpět a brzká odpověď na vyrovnání Maďarů jim do dalšího průběhu hodně pomohla. V 18. minutě se prosadil povedenou tečí právě Jurčo.
Ve druhé třetině orazítkoval Meszároš tyč za Rajnovými zády, další příležitost nevyužil Dravecký, na druhé straně ztroskotal na pozorném Konrádovi zkušený Márton Vas. Krátce poté ale Sekera nahrál do rohu Jurčovi, ten otočkou zpoza branky dokázal najíždějícího slovenského kapitána najít zpět a bylo to 3:1.
Ve třetí části zahrozil Bartalis, jehož pokus Konrád vytěsnil lapačkou jen s velkými obtížemi. První výhru Zdena Cígera na světovém šampionátu v roli hlavního trenéra Slovenska pak zpečetil Lušňák. Maďaři už takřka tři minuty před vypršením základní hrací doby sáhli ke hře bez brankáře, ale při bránění se až příliš zaměřili na Hrnku, jenž našel svého spoluhráče z útoku a ten nezaváhal. Maďaři poté při přesilovce ještě sáhli k power play znovu, ale bez úspěchu.
Branky a nahrávky: 8. Marcinko (Graňák, Dravecký), 18. Jurčo (Sekera, Marinčin), 36. Sekera (Jurčo, Marinčin), 58. Lušňák (Hrnka, Švarný) - 14. Banham (Galló, Bartalis). Rozhodčí: Mayer (USA), Wiegand - Kaderli (oba Švýc.), Ritter (USA). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 2830.
Češi jdou do boje s Lotyšskem
Český obránce Jakub Jeřábek dnes upozornil, že páteční výkon musí mužstvo potvrdit v dalších zápasech. Hned dnes od 19:15 SELČ půjdou Češi do boje o další body proti Lotyšsku.
"Nechceme lítat hlavou v oblacích," řekl novinářům Jeřábek. Tým si podle něj vychutnal dobrý pocit z výhry nad favorizovanou sbornou, ale to považuje jen za první krok. "Je to ošemetné. Vyhráli jsme sice první zápas, ale čekají nás ještě těžké zápasy. Musíme furt pracovat, abychom tak pokračovali dál."
Jeřábek, jeden z 13 nováčků na mistrovství světa v českém týmu, výhru nad Ruskem za velké překvapení nepovažoval. "Už jsme odehráli celou tu sezonu s Ruskem kvalitní zápasy, hráli jsme v nich týmově. A když se k tomu ještě přidal výkon gólmana (Dominika Furcha), který byl v bráně neskutečný, tak z toho potom vzejde takový výsledek," prohlásil plzeňský obránce, který od nové sezony bude hájit v KHL barvy ruského Podolsku.
Zápas byl podle něj podobný jako v prosinci na Channel One Cupu, na kterém Češi sbornou porazili také v moskevském Ledovém paláci 4:2 a ovládli turnaj. "Místy měli Rusové fakt tlak, ale my jsme to tam odehráli dobře v boxu a i trošku se štěstím jsme z toho nedostali gól," podotkl čtyřiadvacetiletý zadák.
Před premiérou na šampionátu pociťoval trošku nervozitu, ale brzy z něj spadla. "Vždycky po obědě spím, ale před zápasem jsem nemohl zabrat. Člověk to má v hlavě. Ale myslím si, že jsme se na to všichni připravili suprově, a jen tak vydržet dál. Všichni jsme si drželi pozice, byli jsme na těch místech, kde máme být. Každý jsme počítali s tím, kam půjde puk, a hlavně jsme hráli jednoduše," řekl Jeřábek.
Je rád, že má v týmu takovou pozici, a chce být mužstvu co nejvíce platný. "Chci odehrát dobré zápasy, abych z toho měl sám dobrý pocit, a vytvořit tady co nejlepší kolektiv, abychom měli šanci se dostat co nejdál," dodal Jeřábek.
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
MS v hokeji: Američané si po 65 letech došli pro zlato. V dramatickém finále porazili Švýcary v prodloužení
Švédsko poráží Dánsko 6:2 a slaví bronz z mistrovství světa
Hokej MS , Hokej MS SVK Tým , Hokej MS HUN Tým
Aktuálně se děje
před 57 minutami
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
před 2 hodinami
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
před 6 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
Česko bude v úterý mít nového premiéra, až prezident Petr Pavel jmenuje Andreje Babiš (ANO), který ve čtvrtek představil řešení svého střetu zájmů. Podle lídra Pirátů Zdeňka Hřiba měl Babiš prodat Agrofert, pokud chce být předsedou vlády. Pochybnosti vyjádřili i další opoziční politici.
Zdroj: Jan Hrabě