Hokejisté Ruska přehráli Švýcarsko 5:1

Moskva - Hokejisté Ruska porazili ve svém pátém zápase na mistrovství světa v Moskvě Švýcarsko 5:1.

Ovečkin s klubovým spoluhráčem Kuzněcovem a Burmistrovem vytvořili novou elitní formaci Rusů, hlavní hvězdou zápasu však byl Tělegin, který v 6. minutě otevřel skóre. Další branky mohly vstřelit oba týmy v přesilových hrách, brankáři Bobrovskij i Berra však byli bezchybní. Ruský gólman v závěru první třetiny nakrátko opět pustil na led náhradníka Sorokina.

V 29. minutě se předvedly posily Ovečkin s Kuzněcovem. Na 2:0 zvýšil Kuzněcov, přičemž jeho úspěch musel stejně jako první gól potvrdit videorozhodčí. Stejná dvojice byla blízko branky i v 33. minutě, Kuzněcov ale tentokrát nezamířil přesně. Krátce nato mohl snížil Walker, ale Bobrovskij jeho pokus zlikvidoval.

Potřetí se skóre změnilo v 49. minutě, kdy se podruhé prosadil Tělegin. A opět mu přihral Ljubimov. "Hráli jsme spolu téměř celou sezonu a na ledě o sobě víme, takže je to jednodušší. A sedí nám i souhra s Kalininem, protože jsme všichni schopni dát gól a zároveň i hrajeme všichni i dozadu," uvedl Tělegin, který působí společně s Ljubimovem v CSKA Moskva.

Předtím sborná hrála přesilovku pět na tři, gól ale dát nedokázala. V pokračující klasické výhodě hosty zachránilo jen Berrovo posunutí branky, za což dostal trest.

Švýcaři následně při početní výhodě riskovali bez Berry, snížit se jim ale nepodařilo. Naopak domácí fanoušky rozjásal Širokov. Až poté se dočkal i soupeř a Moser snížil na 1:4. Poslední slovo však měla dvojice Dacjuk - Mozjakin, která se 17 sekund před koncem postarala o pátý gól Ruska.

Související

David Pastrňák

Nadějná zpráva pro české fanoušky. Boston povolil Pastrňákovi reprezentovat na MS

Více než dva týdny před hokejovým světovým šampionátem v Dánsku a ve Švédsku je jasné, že by trenér Radim Rulík mohl počítat s největší českou hvězdou a oporou národního týmu Davidem Pastrňákem. Boston, v němž Pastrňák hraje, totiž ve středu na tiskové konferenci oznámil, že mu udělil povolení na nadcházejícím MS Česko reprezentovat.
Ilustrační foto

Čeští hokejisté do 20 let získali třetí medaili v řadě. V duelu o bronz po nájezdech porazili Švédy

Čeští hokejoví reprezentanti do 20 let potřetí v řadě udělali na přelomu roku opět radost. Po stříbru a bronz získali mladíci opět bronz, když tentokrát v duelu o něj porazili Švédy 3:2 na nájezdy, které dospěly až do čtrnácté série. V nich nakonec rozhodl jednak svým výtečným výkonem gólman Michael Hrabal, ale především pak kapitán Eduard Šalé, který nejprve v kritické situaci v nájezdech vyrovnal, aby v následující sérii vstřelil vítěznou trefu.

Více souvisejících

Hokej MS Hokej MS RUS Tým Hokej MS SUI Tým

Aktuálně se děje

včera

Ilustrační fotografie.

Obchody se na den uzavřou i v květnu. Zákon mluví jasně

Květnové svátky jsou za rohem. Až skončí víkend, čekají nás poslední tři dubnové dny. Půjde zároveň poslední dny před dalším volnem. Dva následující čtvrtky jsou totiž vyhrazeny státním svátkům. A zákon stanovuje, že obchody budou během jednoho z těchto svátků mimo provoz.

včera

Princ Louis na nové fotografii.

Nová fotka prince Louise k narozeninám. Za objektivem nebyla Kate

Nejmladší z osob v přímé následnické linii britského trůnu v týdnu oslavila narozeniny. Princi Louisovi, mladšímu synovi prince Williama a vnukovi krále Karla III., je od středy sedm let. Britové se při té příležitosti dočkali nejnovějšího snímku malého prince a jistě je všechny zaujalo, jak vypadá jeho chrup. 

včera

včera

včera

včera

Rubl, ilustrační fotografie.

Rusko mimo systém SWIFT? Scénář, který se nabízí. Má to ale háček

Odpojení ruských bank od systému SWIFT se stalo silným symbolem západních sankcí, ale skutečnou finanční válku to nevyhrálo. Moskva si rychle našla cesty, jak omezení obcházet. Pokud chce Západ opravdu oslabit ruskou válečnou mašinerii, musí přestat sázet na efektní gesta a zaměřit se na to, co funguje: na peníze, technologie a lidi, kteří je pro režim obstarávají.

včera

včera

včera

Koncentrační tábor Osvětim (německy Auschwitz, polsky Oświęcim)

85 let od vzniku Auschwitzu. Zápas o lidskost není nikdy jednou provždy vyhraný

Před 85 lety začal v Auschwitzu (Osvětimi) největší známý útok na samotnou podstatu lidskosti. Mělo to být varování pro všechny budoucí generace. Přesto dnes znovu vidíme, jak snadno lidé zapomínají, opakují chyby a přehlížejí utrpení druhých. Hrůza nezmizela, žije dál; v nových konfliktech, v systematickém ponižování a potlačování menšin, v cynické lhostejnosti mocných i v tichém souhlasu těch, kteří se raději dívají jinam.

Aktualizováno včera

včera

Volby, ilustrační fotografie.

ANO chce dát hlas téměř třetina voličů. Okamurova SPD přeskočila STAN

Opoziční hnutí ANO je nadále favoritem podzimních sněmovních voleb. Potvrzuje to nejnovější průzkum agentury STEM pro CNN Prima News. Podle šetření by expremiérovi Andreji Babišovi a jeho kolegům dala hlas téměř třetina voličů. Do Poslanecké sněmovny by se dostalo sedm kandidujících subjektů. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

26. dubna 2025 21:56

Los Angeles

Nenápadný úspěch amerického státu. Je mezi světovými ekonomickými lídry

Mezi nejsilnějšími ekonomikami světa tradičně figurují Spojené státy, Čína, Německo, Indie či Japonsko. Avšak mezi tyto velikány se nenápadně proplížil jeden neobvyklý účastník – Kalifornie. Stát, který není suverénním členem OSN, ale součástí Spojených států, se nachází na nečekaném místě v žebříčku zemí podle HDP. Kalifornie totiž překonala Japonsko a zařadila se na čtvrté místo. 

26. dubna 2025 20:27

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Pochod v Praze nedošel do cíle. Zasahovali i policisté

Jako každý rok se u příležitosti Pochodu pro život střetli v ulicích v centru Prahy příznivci a odpůrci potratů. V akci tak byla i policie. Dnešní demonstrace také ochromily městskou hromadnou dopravu, několik tramvajových linek muselo jezdit odklonem. 

26. dubna 2025 19:41

Otevíral i srdce nevěřících, řekl Fiala o papeži Františkovi

Česko reprezentoval na sobotním posledním rozloučení s papežem Františkem ve Vatikánu premiér Petr Fiala (ODS). Podle předsedy vlády šlo o hluboký duchovní zážitek. Fiala ocenil papeže za budování mostů a péči o lidi na okraji společnosti. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy