Moskva – Ve svém posledním zápase ve skupině porazili Dánové Kazachstán, který už před utkáním vědě, že sestoupí z prestižní skupiny.
Dánští hokejisté porazili Kazachstán 4:1 a udrželi se ve hře o postup do čtvrtfinále. Dánové jsou před úterním závěrem první části šampionátu čtvrtí s náskokem tří bodů na Švýcarsko, které čeká souboj s českou reprezentací.
Hokejisté Dánska, kteří dnes vstřelili všechny branky v přesilových hrách, teď budou muset fandit českému týmu. V případě, že Švýcaři v úterý český tým porazí v normální hrací době totiž přijdou o možnost postupu do play off.
K uchování reálných šancí na postup potřebovali bodovat a nejlépe vyhrát. Tři využité přesilové hry zajistily Seveřanům dostatečný náskok. Skóre otevřel v 9. minutě Markus Lauridsen, o druhý gól se postaral Jannik Hansen a třetí přidal Nicklas Jensen.
Poté Kazachstán vyměnil brankáře a poprvé na turnaji dostal šanci Malgin. Jeho spoluhráčům, konkrétně Dawesovi, se poté podařilo z brejku snížit, žádné drama se ale nekonalo. Další zužitkovaná početní výhoda zajistila Dánsku zpět tříbrankové vedení, které udrželo až do závěrečné sirény.
Dánsko - Kazachstán 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. M. Lauridsen (Eller, J. Hansen), 17. J. Hansen (Storm), 18. Nicklas Jensen (Storm), 30. Ehlers (M. Lauridsen) - 24. Dawes (Bochenski, Lipin). Rozhodčí: Gebei (Maď.), Kubuš - Šefčík (oba SR), Lederer (ČR). Vyloučení: 2:6. Využití: 4:0. Diváci: 7097.
Sestavy:
Dánsko: Dahm - D. Nielsen, O. Lauridsen, M. Lauridsen, Nicholas Jensen, Mads Boedker, Lassen, Kristensen - J. Hansen, Eller, Ehlers - Nicklas Jensen, Madsen, Storm - Christensen, Green, Poulsen - Bau Hansen, Starkov, P. Bjorkstrand. Trenér: Jan Karlsson.
Kazachstán: Poluektov (21. Malgin) - Trjasunov, Semjonov, Lipin, Lakiza, Korabejnikov, Lobanov, Kairov - Dawes, Bochenski, Boyd - Šin, Rymarev, Ivanov - Solarjov, Markelov, Krasnoslobodcev - Panšin, Grenc. Trenér: Andrej Nazarov.
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
MS v hokeji: Američané si po 65 letech došli pro zlato. V dramatickém finále porazili Švýcary v prodloužení
Švédsko poráží Dánsko 6:2 a slaví bronz z mistrovství světa
Hokej MS , Hokej MS DEN Tým , Hokej MS KAZ Tým
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 1 hodinou
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 1 hodinou
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 2 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 4 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
Vážný incident řešili policisté během neděle v Pardubicích. V hotelu bylo nutné zasáhnout proti opilému cizinci, který začal vyhrožovat střelbou. Nikomu se naštěstí nic nestalo, muž byl zadržen.
Zdroj: Jan Hrabě