Anaheim/Praha - První rozhodl v nájezdech, druhý pokračuje ve své střelecké fazóně! Do čtveřice nočních zápasů NHL výrazně promluvili čeští útočníci Ondřej Kaše a David Pastrňák. Oba hráči však měli na konci svých zápasů rozdílnou náladu. Kaše proměněným nájezdem rozhodl o výhře Anaheimu, Pastrňák jen zmírnil porážku Bostonu.
Kaše nájezdy umí, navrch přidal i asistenci
Jednadvacetiletý Kaše postupně získává respekt nejen svých spoluhráčů, ale hlavně soupeřů. Pokud jde o nájezdy, je zatím v NHL stoprocentní. První gól ze hry má už za sebou z předchozího duelu, v noci přidal i asistenci na druhou branku Anaheimu v souboji s Carolinou.
Nebylo to ale vše. Za stavu 5:5 došlo na samostatné nájezdy. Ve čtvrté sérii se před domácím publikem rozjel český šikula. Parádní bekhendovou kličkou nedal brankáři šanci! No a protože hned v dalším nájezdu neuspěl Jeff Skinner, má Kaše rovnou gól vítězný.
Anaheim Ducks : Carolina Hurricanes 6:5 sn. Branky: 17' Cogliano, 34' Noesen (Kaše), 49' Kesler, 57' Ritchie, 58' Perry, vítězný náj. Kaše - 20' a 50' Teravainen, 29' McClement, 31' Aho, 45' Pesce (Nestrašil). Diváci: 14 582.
Boston dotahoval tříbrankový náskok soupeře
Bodoval počtvrté v řadě. A je prostě k nezastavení! Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák pokračuje ve své střelecké show - v noci přidal už svůj šestnáctý gól v sezoně. A vybojoval si ho úplně sám. Obral obránce o puk a ujížděl sám na brankáře. Zkušeně mezi betony poslal touš do sítě.
Branka to byla pro Boston velmi důležitá. Domácí vedli už 3:0 a Pastrňák snižoval minutu před koncem druhé třetiny na rozdíl jediného gólu. Bruins se povedlo dotáhnout zápas až do prodloužení. V něm však byli úspěšní Capitals, vítěznou branku vstřelil Nicklas Backstrom. V sestavě Washingtonu se objevila znovu česká naděje Jakub Vrána, v utkání se neprosadil. Odehrál necelých třináct minut.
Washington Capitals : Boston Bruins 4:3 pp. Branky: 1' a 8' Williams, 26' Winnik, 62' Backstrom - 37' Moore, 40' Pastrňák, 49' Miller. Diváci: 18 506.
Gól Davida Pastrňáka na 2:3
Polák se rval, Toronto ale znovu neuspělo
Třetí prohru v řadě si na konto připsalo Toronto. Maple Leafs na domácí půdě hostili Minnesotu Wild, které se v sezoně daří výrazně lépe. A v zápase tomu bylo stejně tak - Toronto prohrálo 2:3. Nepomohla ani bitka Romana Poláka s Kurtisem Gabrielem, Leafs patři znovu k nejhorším týmům ligy. Přesto stále fanoušci Toronta plní tribuny do posledního místa.
Toronto Maple Leafs : Minnesota Wild 2:3. Branky: 17' Smith, 31' Bozak - 9' Zucker, 15' Stewart, 22' Staal. Diváci: 18 944.
San Jose ztratilo zápas za padesát vteřin
Už se viděli v prodloužení, zápas ale nakonec ztratili. San Jose bez zraněného Tomáše Hertla nezvládlo zápas s Ottawou, byť byl stav ještě sedmdesát sekund před koncem nerozhodný. Senators dvěma rychlými brankami v závěru zápasu strhli vítězství na svou stranu a po posledním zaváhání s Pittsburghem Penguins znovu vítězí. Z Čechů do zápasu nikdo nezásáhl.
San Jose Sharks : Ottawa Senators 2:4. Branky: 29' Couture, 47' Burns - 4' Stone, 8' Karlsson, 59' Kelly, 60' Pageau. Diváci: 17 349.
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
Ovečkin se stal nejlepším kanonýrem NHL. Překonal Jágra i Gretzkého, Hašek negratuluje
Po Turnaji čtyř zemí se vrátí Světový pohár. Tentokrát pravděpodobně i s Čechy
NHL , David Pastrňák (hokejista) , Ondřej Kaše (hokejista)
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
před 1 hodinou
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
před 2 hodinami
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
před 3 hodinami
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
před 3 hodinami
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
před 3 hodinami
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
před 3 hodinami
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
před 5 hodinami
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
před 5 hodinami
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
před 6 hodinami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 7 hodinami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 9 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 10 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 11 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
Ukrajinští představitelé dnes oznámili, že během přeshraničního nájezdu na vesnici Hrabovske v Sumské oblasti odvlekly ruské invazní síly do Ruska 52 civilistů. Útok se odehrál v noci na sobotu, kdy do obce vtrhlo přibližně 100 ruských vojáků. Kromě civilního obyvatelstva bylo zajato také 13 ukrajinských vojáků, kteří v pohraniční oblasti působili.
Zdroj: Libor Novák